Před dávnými časy byla Kalifornie jen odlehlou španělskou kolonií. Tehdy žil v této nádherné, ale divoké zemi slavný lapka, přezdívaný pro svůj zvyk políbit po loupeži každou ženu, Líbající Bandita. Slavné zločiny jeho tlupy vešly do dějin, na jeho dopadení byl vypsán zatykač s částkou 10 000 pesos, a to byly na začátku devatenáctého století sakra peníze! Jenže slavné časy dávno minuly a zbytky Banditova gangu po smrti svého vůdce jen smutně živoří ve stále ještě krásné kalifornské krajině. Nečekaný dopis adresovaný z Bostonu postaví všechny rázem na nohy, mladý Ricardo (Frank Sinatra), Banditův čerstvě dostudovaný syn, se rozhodl navštívit staré přátele svého otce a trochu jim s jejich neúspěšným podnikáním pomoci. Ricardo s batohem plným kuchařských knih si však myslí, že jeho otec byl jen hostinským… (dopitak)

Mol

SHE SHOULDN'T BE ALONE WITH A MAN LIKE HIM. BUT IT'S NOT OUR BUSINESS. COME ON. THIS IS MY BUSINESS. THAT WILL TEACH YOU TO STAY AWAY FROM MY GIRL!!! Pan Sinatra v krásné muzikálové komedii, kde guvernérova dcera Teresa ukradla nejen jeho srdce, ale i to mé. Smutná a naivní, tak jako já. Chico skvěle sekundoval a generál Torro, tak to byla postavička jak ze Švejka. Paráda. ()

Flego

Roztopašná komédia s pesničkami, veľmi vhodne vybratými protagonistami ( vyzdvihol by som živelného Chica v podaní J. Carrol Naish-a ) a dokonca tanečnou kreáciou v španielskom rytme je príjemnou zábavou. Príbeh je prostý ako sa len dá, ale je natočený svižne a dokáže pobaviť. Druhý komentár. ()

dopitak

Bezkonkurenčně za pět, tohle je přesně typ filmů, jaké můžu. V případě László Benedeka slušný režisérský debut jako z pohádky. Líbající Bandita vlastně je pohádkou, které je možné vytknout snad jedině to, že Frank si poprvé zazpívá až po víc než půl hodině. Kathryn Grayson - jeho osudové ženě, to zatraceně, čertovsky moc sluší, a to i přesto, že její zpěv a la Zemanova Zpěvanka zrovna nemusím. Se Sinatrou se sešla už ve filmech Anchors Aweigh, Till the Clouds Roll by a It Happened in Brooklyn (první a třetí jmenovaný jsou rovněž z produkce MGM). Na imdb asi přišli o rozum, hodnocení 4,7 je trochu mimo… Asi se nelíbily texty písní nebo něčí zpěv. Sinatrův sotva! ____ „Didn't you ever hear about him doing something else?_ Yes, I heard he had a little sideline._ Mm. Mm-hm._ You mean, the little sideline was being a bandit?_ No, the little sideline was being an innkeeper.“____ „Women always say no, as I remember._ - Well, maybe sometimes they mean it._ They always want to say yes. But when they are little girls their mothers tell them:"Don't make it easy. Make it tough.“_____ Podobný film také z prostředí mexické Kalifornie, volnomyšlenkářských mužů a krásných žen je snímek Victora Fleminga Tortilla Flat. ()