Prázdniny v Provence

• Česko Prázdniny v Provence

Leto nekončí, zábava pokračuje. Vojta Kotek, Jakub Prachař a Kryštof Hádek sa po zimnej komédii Padesátka vracajú na plátna kín s letnou atmosférou prevoňanou tentoraz provensálskou levanduľou v komédii Prázdniny v Provence. Režisér Vladimír Michálek ich obsadil do postáv troch kamarátov a členov hudobnej skupiny, ktorí utečú pred svojou manažerkou až do slnečného Francúzska a ubytujú sa u tety jedného z nich. Trochu sa poflakujú, hojne si užívajú a tiež stretnú krásnu a sympatickú dievčinu, ktorá dokáže zlomiť srdce. Každý z veľkej trojice kamošov je iný a všetci spoločne permanentne lietajú vo viac či menej šialených situáciách. Zarytý hulič marihuany, hláškujúci filozof a nesmelý basák robia všetko vo väčšom než malom množstve. (Bontonfilm SK)

iN odpad!

Tak na TOHLE bych pana Michálka nikdy netipoval. Trojka hlavních herců mi byla tolik nesympatická, "vtipy" tak ohrané (hulení, kadění, chlastání, balení...), dialogy naprosto mimo a celý film tak zbytečný, že si ode mě nezaslouží nic jiného než to nejnižší hodnocení. Lituju lidi, kteří na TOHLE šli do kina. ()

Fr

“JEDINĚ KDYŽ PROJDEŠ UTPENÍM, MŮŽEŠ POZNAT PRAVÝ ŠTĚSTÍ“ /// (prohlásil Prachař poté, co se málem posral…) Tak tak, o hluboké myšlenky tady nepude. Spíš ukázat trošku tý exhibice, zachlastat (víno z flašky), zhulit se a něco zprznit. Že jsou to věci zajímavý? Tak tady ne! Fešákům (hele, nic pro ti těm týpkům nemám, nevaděj mi, dokonce bych řekl, že jeden z nich umí i hrát…) se snaží sekundovat stará Krausová, předvádějící doutnající stodolu, která by prej ještě mohla chytnout… Píčovina, ve který kromě akoholdrogovýho opojení nemá smysl nic hledat. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Su neustále zhulenej (a proto můžu čumět na cokoliv!). 2.) Zjistím, proč je dobrý si vzít na prázdniny (dovču) kameru. /// PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Morholt

Štáb si prostě udělal výlet do Provence (teda pokud se to točilo v Provence), kde natočil zmatené cosi, co nedávalo vůbec žádnej smysl. Vlastně to byl jen sled zmatených záběrů, kde se buď chlastalo víno nebo hulilo cokoliv. Ústřední trojka se sice snažila a Pfauserová je roztomilá, ale kde nic není, ani smrt nebere. 5% ()

Pepinec odpad!

Nebudu se pohoršovat nad tím, že si štáb udělal placenou dovolenou ve Francii. Nebudu nadávat, že zpátky místo vína přivezl špatnej film. Ten největší idiot jsem tady totiž já, protože jsem si to pustil. No ale zas mě dneska nikdo nemůže vypucovat za to, že jsem nevynesl smetí; Prázdniny v Provence jsou totiž jako ten velkej černej kontejner na smíšenej odpad. ()

M.i.k.e odpad!

asi bych potřeboval vysvětlit,jak z kombinace dobrého režiséra (Michálek) a celkem solidních herců (nevadí mi ani Prachař ,ani Kotek a ani Hádek) dokáže vzniknout něco tak amatérské,nudného,hloupého a trapného a ještě se to dokáže vydávat za film.Všechno navíc podtrženo naprosto příšernou hudbou Romana Holého,kterého normálně také považuji za schopného a dobrého hudebníka.Mít k dispozici něco horšího než odpad,tak v tomhle případě bych neváhal ani minutu.Chtít za tohle peníze je výsměch všemu a všem a pro mě suveréně nejhorší a nejodpornější film co jsem v poslední době viděl...0% ()

• Hudba, která hraje na diskotéce, je píseň „Ještě se připlazíš“ od kapely J.A.R., pouze v instrumentální verzi. Píseň jako taková vyšla na desce „Eskalace dobra“ až téměř rok po premiéře filmu Prázdniny v Provence. (MTHRFCKR)
  • Ve 12. minutě chlapci nakládají náklad vína do auta a přijde Petr Dražinský (Igor Bareš). Dostane flašku vína a sklenici. Začne si do sklenice nalévat a láhev drží v levé ruce. Následně přijde velmi rychlý a krátký střih a láhev drží v pravé ruce. Po prostřihu je opět v levé. (Mydlivoj)
  • „Jsem jeden z party kamarádů a členů kapely, kteří zdrhnou do Francie. Zároveň ale hraju i nadšeného botanika, kterého zajímá všechno zelené a vůbec všechno, co roste. Kam přijdu, tam prošmejdím zahradu a všechny stromy a keře,“ říká o své roli Vojta Kotek. (SONY_)