Víkend, doba, kterou lidé tráví doma se svou rodinou, na cestách za dobrodružstvím, odpočinkem, nebo, což není tak časté, ve výtahu. Igor Alexejevič Lebeděv (Maxim Matvejev) je ředielem velké firmy. Když auditor odhalí podvod, kterého se dopustil společně s manželem své ženy Ivanem Ivanovičem (Alexandr Domogarov) rozhodne se uchýlit k vraždě. Z místa činu neviděn odchází, musí se však vrátit pro důležitý dokument a cestou uvázne na celý víkend ve výtahu.
Víkend, doba, kdy se může vyrazit do přírody, doba, kdy se člověk může věnovat svým zálibám, nebo také doba, kdy se může začít vraždit ve velkém. Zlodějíček Max (Vjačeslav Čepurčenko) najde klíče od Igorova vozu a rozhodne se využít příležitosti. Se svou přítelkyní Soňou se rozhodne vyrazit na krásný víkend za město. To, co začalo tak hezky se nečekaně zvrtne, když se dozví, že Soňa čeká dítě.
Dokonalá promyšlená vražda a proti ní několik vražd náhodných. Dva vrazi, ale trest čeká jenom na jednoho z nich. (Jezinka.Jezinka)

rivah

Neo noir černobílý thriller, remake Luis Malla "Ascenseur pour l'échafaud", situovaný do ultramoderní podnikatelské Moskvy....Elegantní, ale chladné.(50%) ()

Amonasr

Atraktivně natočený černobílý remake francouzského filmu z r. 1958 "Výtah na popraviště", který jsem ovšem neviděl (nebo si aspoň nevzpomínám), tak nemůžu porovnávat. Současná ruská velkoměsta jsou už plně srovnatelná se západními metropolemi a stejně tak i současný ruský film. Zároveň ale možná právě proto tento snímek postrádá onu dříve obvyklou "ruskou duši" (alespoň u těch skutečně dobrých filmů) a je tudíž poměrně plochý a snadno zapomenutelný. Někteří herci, včetně hlavního hrdiny, navíc dost přehrávají, možná právě ve snaze po větší "světovosti". ()