Teplo domova

• Veľká Británia Radiator

Leonard a Maria žijí na odlehlé cumbrijské chalupě, zcela odříznuti od okolního světa. Postarší pár zjišťuje, že ho postupně dohnal čas a jeho výstřední život se proměnil v chaos. Syn Daniel, který si vzal v práci pár dnů volna, má proto namířeno zpátky domů, aby rodičům pomohl situaci zvládnout. A bude to pěkně tvrdý oříšek! Leonard odmítá opustit gauč, ke kterému doslova "přirostl", což záhy oživí nepřátelský vztah, který syn k otci chová. Daniel, jenž nemá času nazbyt, stojí před nesmírně náročným úkolem - musí v domě obnovit pořádek tak, aby všichni byli zase spokojení. Nic ale není tak jednoduché a Daniel se brzy začne potýkat nejen se svým otcem, ale také se zchátralým stavem jejich majetku a myší rodinkou, která se u nich zabydlela. A když Maria odjede na prodloužený víkend ke kamarádce, která ji pozvala na oslavu, a nechá Leonarda s Danielem v domku samotné, všechno se ještě víc zkomplikuje. (Cinemax)

Malarkey

Když se podíváte na celkové hodnocení u tohoto filmu, zaregistrujete řadu průměrných tří hvězd. Zdání ale v tomto případě klame. Teplo domova je totiž poměrně zajímavý film, jehož příběh starého páru jsem sledoval s obrovským zájmem. Líbilo se mi prostředí anglického venkova a posmutnělé nálady, která do něj docela i sedí. Zaujaly mě i postavy, které tu ztvárnili Richard Johnson a Gemma Jones. Je vidět, že oba jsou velcí herci a zde se vysloveně našli. Horší je to s průběhem filmu, který je po celou hodinu a půl neměnný. Nic se v něm neděje a přitom se čas nenápadně posouvá až do samotného konce. I přesto jsem totiž film pozoroval, jak kdybych byl zhypnotizovaný anglickým venkovem. ()

emma53

Pod pojmem "teplo domova" si každý může představovat ledacos, ale rozhodně ne asi to, co jsem měla možnost vidět. Já mám ráda Gemmu Jones a tak jsem do toho šla s očekáváním, že to bude prima zážitek. Lituji, ale mrzí mě fakt, že jsem si k žádné postavě nedokázala vytvořit jakýkoliv postoj, vztah, názor, jak byl každý z těch tří jiný a atypický. Chyběla mně tam hloubka a větší ponor do každé postavy. Na konci bych uvítala pokračování hlavně vzhledem k Danielovi. Ovšem ty kytičkované tapety v koupelně neměly chybu. Docela by mě zajímalo jak a v čem bydlí Tom Browne. ()