BBC Music: God Only Knows

(hudobný videoklip)
  • Veľká Británia Brian Wilson & Various Artists: God Only Knows

corpsy

Hudobne to možno až tak chatľavo ako originál nevyšlo, ale videoklip je spracovaný nadmerne slušne a dáva pocítiť príjemnú, až rozprávkovú atmosféru. ()

Big Bear

Beach Boys mám moc rád, proto mne zaujalo, když BBC orchestra natočila jeho modernější verzi s posledním žijícím aktérem této slavné americké slupiny, která se ve svých nejlepších létech předháněla v hitparádádch navzájem s Beatles. Všechno co doprávází velké hudební těleso mám rád, obzvláště když se jedná o nějakou starou a krásnou píseň jako je tato. Pokud by ji zpíval jen Wilson nebo i tedy ten Elton a další veteráni, ještě bych o bral. Jenže píseň si na jednotlivé party rozdělila současná britská nagelovaná pop omladina ve stylu našich superstar a těm snad ani nepřísluší tuto píseň zpívat. Aranžmá s džunglí na pódiu, tygrem na klavíru Wilsona atd... je velkolepé a jistě stojí za vidění, celé to však jde do jednoho velkého kýče. Tak jak hodnotit? Píseň nebo zpracovánání? Hodnotíme tu filmy - tak hodnotím zpracování. Tři lampičky. * * * ()