Co formuje člověka

• Česko Dešifrované lidstvo (viac)

Tento seriál doporučujeme milovníkům historie. Ve dvanácti dílech se podíváme, jakými stezkami dospělo lidstvo k dnešní fázi moderního světa a jaké síly se na těchto stezkách uplatnily jako hlavní motory vývoje. Nebudeme ovšem postupovat chronologicky. Místo toho prozkoumáme dvanáct tematických okruhů. Abychom namátkou uvedli pár příkladů: jak přetvořil člověk svými stavbami zemský povrch, jak a proč toužil ve všech stoletích po luxusu, jak si obstarával jídlo, pití a kuřivo. Řeč bude i o úloze ohně, uhlí, oleje nebo kovů a zbraní, odkdy se chovají domácí zvířata a k čemu jejich chov vedl, ale i o tom, co pro nás dnes znamená mocná síla informace. I toto jsou dějiny, jenom trochu jinak, v neotřelém pojetí... (TV Spektrum)

Teachman

Tento televizní dokument je vhodný nejen do hodin dějepisu. Žáci se při něm mohou dozvědět zajímavosti o různých meznících v lidských dějinách. ()

Cheeter

Přišlo mi, že autoři skáčou z jednoho období do druhého, byť chronologicky, tak nesystematicky. Vazby mezi jednotlivými událostmi mi přišly dost na vodě. Na druhou stranu jednotlivé části nebyly zpracovány zle. Jen ten celek pokulhával. ()

Marze

Líbí se mi když někdo dokáže vytáhnout to podstatné a dokáže spojovat souvislosti což je případ autorů tohoto vynikajícího seriálu. ()

Oup

Ľahko pozeratelné aj pre ľudí, ktorí nemajú základné znalosti z našej histórie. V častiach po sebe často opakujú niektoré oblasti a dejové obdobia, ale pekne to do seba zapadá, keďže každá časť sa zaoberá iným javom ľudskej nátury. Myslím, ž by sa to dalo púšťať deťom namiesto dejepisu. ()