Martha, Frank, Daniel a Laurence

• Česko Martu zná celá parta (festivalový názov) (viac)

Frank, Daniel a Laurence jsou mladí Londýňané, tak rozdílní, jak si jen lze představit. Frank je neúspěšný herec bez angažmá, Daniel naopak úspěšný byznysmen v hudební branži, Laurence učí postarší dámy bridge. Nemají vůbec nic společného. Různé zájmy, různá životní úroveň... Jen jedno je spojuje: od prvního školního dne jsou kamarádi na život a na smrt. Martha je mladá atraktivní Američanka, která přijela do Londýna, aby obrátila naruby jejich životy, aby až na samu dřeň prověřila podstatu jejich přátelství. Tedy ona původně přijela kvůli něčemu úplně jinému, ale život, jak známo, tropí hlouposti. A všichni tři, pardon, všichni čtyři, budou muset učinit nejtěžší rozhodnutí svého života... (oficiálny text distribútora)

Tyny

Zajímavý a originální snímek, od kterého jsem už podle hodnocení něco čekala a to něco se mi vyplnilo. Úžasný film se skvělým hereckým obsazením. Hlavně mně překvapil Sewell, že se dal do takovéto role, u něj je to velmi neobvyklé, jelikož toto záporná role dá se říct nebyla. Výborná muzika, která se příjemně poslouchá. ()

rikitiki

Film o tom, jak jedna pohledná Američanka postupně okouzlí, až téměř osudově zasáhne, tři přátele z Londýna, je velmi nepodařený. Dívka je sice roztomilá, ale nedisponuje zajímavě napsaným charakterem, ani omračujícím sexappealem nebo nějakou zvlášní magičností, takže jediný důvod, proč po ní všichni tak zoufale prahnou, je patrně touha získat Zelenou kartu. Ostatně, ani druhá strana toho moc nenabízí. Všichni tři muži se chovají jako naspeedované puberťačky, které zrovna trápí PMS. ___ Snímek v první polovině - dejme tomu - zajímavě spřádá tři různá setkání s jednou dívkou a lehce si pohrává s různými časovými rovinami, ale když už je seznámení dokonáno, následuje čirá bezradnost a zoufalé natahování děje do filmové délky. Jediný dobrý gag (návštěva /ne/psychiatra) nevyváží nudu a nenápaditost celého filmu. /3. 12. 12./ ()

Kamca_

To bylo vážně něco úžasnýho. Tady jde vidět, že pokud chcete udělat kvalitní a zajímavý film, tak nepotřebujete tucty nejznámějších a nejlépe placených herců na světě. A hodně mě dostalo, že tohle je jeden z filmů u kterých probíhá děj jen během pár dní, někdy stačí i jeden den. Vážně skvělý. Herci, hudba a to všechno kolem do sebe krásně zapadalo. Jasných 5 hvězd. ()

golfista

Od tohohle večerního promítání na ČT 2 jsem vůbec nic nečekal. A přišla výborná romantická komedie (to já mám hned hvězdičku navíc :), které jsem na konci v podstatě nemohl nic vytknout ! Moc dobře jsem se pobavil u filmu s výborně napsaným scénářem, příjemnými hereckými výkony, výbornou muzikou a takovou "anglickou" režií s anglickým humorem. Vřele doporučuju. ()

charles3

Úžasná milostná, "tarantinovsky" vyprávěná komedie, kterou se nebojím nazvat TV překvapením měsíce. Skvělý scénář, několik příjemných "fligen" na diváka, zručná režie a přesní herci. Podobnou zápletkou i vizáží hlavní představitelky mi lehce připomněla inteligentnější britskou variaci na "Něco na té Mary je" - přičemž oba filmy vznikly shodou okolností ve stejném roce jako (až dosud Fiennesův film č.1) Zamilovaný Shakespeare. Věčná škoda, že se tento pěkný filmeček vyhnul našim kinům... ()