Sedemnásťročný Mike Lassiter je obžalovaný z vraždy svojho otca Boona Lassitera, bohatého právnika. Obhajovať ho bude rodinný priateľ Richard Ramsay, ktorému však Mike sťažuje prácu, pretože s ním odmieta komunikovať napriek tomu, že tým riskuje väzenie. Ramsay si vyberie za asistentku Janelle, dcéru výborného právnika, ktorá má takpovediac šiesty zmysel a vždy pozná, keď niekto klame. A tak odhaľuje pravdu skôr než iní... (TV JOJ)

kaylin

Ze začátku to vypadalo docela nadějně, že by to mohl být celkem povedený zapeklitý soudní případ, ale čím více se odhalovalo, tím více mi přišlo, že je to u soudu scenáristicky nezvládnuté. Keanu reprízuje postavu z "Ďáblova advokáta" i s tím zvracením, je zde finální twist a po půl hodině vám možná dojde, že tohle je opravdu Renée Zellweger. ()

curil

Hodně průměrné soudní drama. Téma, které má v americkém filmu dlouhou tradici. Anglosaské právo, porota dvanácti ctihodných občanů. Kolikrát jsme to už v podobných filmech viděli. Oproti jiným stejným dílům chybí alespoň nějaká akční scéna a náznak humoru, ale to se nyní nenosí. Vadí mi také nepovedené flashbacky a vyprávění obhájce v "ich formě". Chytrému napověz, hloupého kopni. Nejméně v polovině příběhu se divák dovtípí, jak je to ve skutečnosti. Překvapil mě zestárlý výzor Renée Zellweger, no, nemládneme nikdo. Keanu Reeves se už také postupujícím časem z hollywoodské IA hvězdy instaluje do rolí v průměrných filmech. A možná, že to ještě není všechno. ()

sedm.1

Pokud chce být film, odehrávající se po většinu své stopáže v soudní síni, úspěšný, musí být případ, který se v něm řeší, ve většině ohledech opravdu výrazný, nápaditý a hlavně nepředvídatelný, jenže The Whole Truth bohužel ničím takovým nedisponuje, a tak to dopadlo, jak to dopadlo, tedy jako upachtěné drama, jehož vývoj není rozhodně strhující, není ani trochu emočně silný, není ani napínavý a i když pak v závěru přijde tedy poměrně nečekaný zvrat, tak už to výsledný dojem stejně nezachrání, protože to vlastně nemá už ani příliš zachraňovat co. Mou výhodou každopádně je, že já mám pro filmy ze soudních síní velkou slabost, takže jim toho dokážu i hodně odpustit, tudíž i zde se budu snažit vyšťourat nějaká ta pozitiva, abych na tuto podívanou nebyl zas až tak zlý. Fajn tedy například je, že jelikož si zřejmě byli vědomi slabé zápletky i sami tvůrci, nic tu zbytečně neprotahují a příjemně spěchají poměrně svižným tempem k závěrečné pointě, čehož výsledkem je bez problému únosných devadesát minut trvání filmu, takže se nestihne dostavit žádná nuda, žádné prodlevy, prostě to celé velmi pěkně ubíhá. Podle mě se tu jinak podařila navodit i slušná soudní atmosféra, a veškeré postavy a jejich herečtí představitelé jsou též v pohodě, tedy až na Renée Zellweger, kterou jsem absolutně nepoznával a po celou dobu jsem si jen říkal, no ty vole, tys dopadla. Hnusný ksicht, otřesný herecký výkon, no prostě další z mnoha hereček, které se nedokázaly vyrovnat se stárnutím. No a co se týče pointy, respektive finálního odhalení, tak jak jsem zmínil, překvapivé bylo, ale to nic nemění na tom, že působilo zároveň i opravdu nenápaditě a strašně mdle. Celkově tak The Whole Truth představuje spíš slabší průměrné soudní drama, které sice neurazí, ale davy přitáhne asi vážně jen těžko. ()

Morholt

Rutinní jednohubka se soudním líčením, které v retrospektivách odhaluje pozadí zdánlivě jasného případu. To postupné odkrývání je sice lehce předvídatelné a samotný postup ke kýženému výsledku mi občas připadal silně kostrbatý, ale koukat se na to dalo, protože sám soud byl celkem zábavný a navíc mě bavilo se dívat na Renée Zellweger, která si nebyla vůbec podobná. Závěrečný zvrat si sice mohl film odpustit, ale dalo se to přežít. Nic k zapamatování, ale za jedno mrknutí to stojí. 55% ()

herr_carter

Ježíši na kříži, tak tohle bylo nadělení ! Po filmu 836437634 róninů, nebo jak se ta splácanina jmenovala, přichází můj oblíbenec Kyjenu Rývs s dalším zbytečným a hlavně naprosto amatérským filmem. Režie Courtney Hunt? Nevím kdo je, jedná se ale zřejmě o někoho, koho poměrně známí herci ve filmu dobře znají a v rámci nějaké přátelské revanše, nebo dluhu kývli na natočení této sračky. Tento film se podle mě natáčel přesně 93 minut, nebylo třeba žádného stříhání, žádných výmazů...takhle to prostě necháme, není to zas tak zlý. Film hloupý, jako potomek pánů Olmera a Soukupa, úplný odpad to ale zase asi není, jelikož tím bych to posunul na úroveň filmů Váleční ptáci, Žralokonádo, Tyranosaurus a Aztékové apod...................moje hodnocení = 2 z 10. ()

• Natáčalo sa v Bostone a v New Orleans. (Arsenal83)
  • Pôvodne mal hlavnú úlohu hrať Daniel Craig, ako bolo oznámené v januári 2014. V apríli, len 4 dni pred začiatkom natáčania, z projektu z neznámych dôvodov vypadol. Craiga v júni nahradil Keanu Reeves. (Arsenal83)