TheDon

Oprášil jsem tři roky španělštiny ze střední a hecnul se kouknout na Mexickou Barboru. Přemýšlím o tom, že pokud je každá z osmi povídek založená na nějaké legendě, nebo příběhu, tak jsou cabrones mexicanos pořádní úchyláci a člověk si rozmyslí, jestli tam opravdu chce zajet. Jeslti náhodou nepotká nějakýho zmutovanýho skřeta, kterej mu ojede jeho polovičku něčím, z čeho by zbledl závistí i Robert Rosenberg. Nebo si jeho hlavu nevystaví na Tzompantli (pomník z hlav a lebek, kterej vypadá jak velký počítadlo), nebo se nepřichomejtne na exkurzi do lesa panenek. Nejhorším možným scénářem by asi bylo, kdyby vám evil homeless unesl synátora, vyhřezl mu nějakej ten orgán na prodej a nakonec ho ojel, jen aby se neřeklo. Mám rád tyhle povídkový srágory. Bavili mě dos banditos a jejich ukradený zlato, bavil mě i popálenej hermano, kterej oživí vraha své rodiny, aby ho mohl znovu zabít, bavily mě i cukrový striptérky, který se s hosty neserou. Já jsem spokojenej. 80% P.s.: nedojíždějte vajgly po mrtvejch indiánech, není to dobrej nápad :) ()

*CARNIFEX*

Mexico Barbaro je snímok skladajúci sa z ôsmych hororových poviedok, pričom každý jeden z tvorcov prezentuje subžáner podľa vlastného výberu. Na svoje si príde nie len fanúšik gore či perverzností, ale i duchárskeho príbehu. Prvá (explo) poviedka nie je nijak prevratná, ale môžem skonštatovať že zaujala aspoň samotným záverom (40%). Druhá (ghoust) o dvoch kovbojoch, ktorý sa s odcudzeným pokladom snažia ukryť v jednej zo starých, schatralých budov je jednoznačne "živšia" a mňa osobne vďaka príbehu veľmi potešila (60%). Tretia o perverznej žene trpiacej víziamy, ktorá svoje obete zdroguje a následne im odoberá krv z vagíny nepriniesla nič, na čo by si divák pamätal (35%). Štvrtý (monster) o mladom zamilovanom páre, ktorý chce stráviť romantický víkend na horách síce nápadom šokuje, no nemôžem povedať že by to bola moja šálka kávy (55%). Piaty (slasher) o postihnutom dievčati, ktoré sa snaží varovať vlastnú matku zaujme zvrhlosťou i pomerne reálnym gore v samom závere (55%). Šiesty (hixplo) o žene, ktorá bojuje o holý život s vrahom neďaleko močarísk zaujal akurát "Black and White" zafarbením (40%). Siedmy (devil) o mužovi so zjazvenou tvárou, ktorý sa rozhodne vykonať záhadný rituál, bol pomerne originálny, vďaka gore či trikom dostatočne vizuálne pútavý (60%). Posledná (explo) poviedka o partii striptérok, ktoré sa rozhodnú pre pomstu bola vďaka solídne spracovanému gore zrejme najlepšia (60%). Celkový dojem je dobrý, ale zmiešaný. Nemám veľmi rád antológie, nie som ich fanúšikom, lebo len zriedka ktorá obsahuje poviedky, ktoré sú vďaka spracovaniu kvalitatívne na rovnakej úrovni. Takmer polovica je vždy priemerných až podpriemerných, čiže z môjho pohľadu sú tieto snímky viacmenej stratou času. "Mexico Barbaro" ako celok absolútne nesklamal, ale ... - 55% ()

Astaroth12

Jeden z najhorších poviedkových filmov, aké som videl. Že, Nemali hlavu ani patu, to by som prepáčil, som na to zvyknutý pri takýchto filmoch. Ale, že všetko podstatne sa odohrávalo mimo zaber alebo, že poviedky boli celkom bez pointy, to už neodpustím. Pritom film disponuje ohavnými trikmi, amatérskymi hercami a s totálne nezaujímavými poviedkami. Za poslednú poviedku, ktorá sa mi aspoň páčila slušným spádom a maskami dám 1*, inač by to bolo za čistý odpad. ()

Morholt

Nebudu hodnotit jednotlivé povídky, ale musím říct, že všechny se mi více či méně líbily. Tedy kromě jedné. Každopádně je tu celkem velký záběr, takže se tu divák dočká bubáka strašícího v polorozpadlé haciendě kdesi v prérii, znásilnění lesním rarachem, pitvání dítěte či pomsty striptérek. No a také je tu entita, která vyhrožuje, že pokud děvče nevypustí krev z vaginy své sestry, tak jí vytáhne duší skrze řitní otvor. Sice jsem čekal trochu víc gore, ale i tak jsem víceméně spokojen. 70% ()

ol4s3kk

Film je rozdělen do 8 různých povídek, přičemž všechny jsou založené buď z části na skutečnosti nebo jsou to jen takzvané babské báchorky z různých míst Mexika. Jelikož jsem fanouškem gore a různých úchyláren za hranou, tak mě nejvíc zaujmula 4. povídka, kdy si mladý páreček jede užít svoji první velkou noc na samotu u lesa, akorát ji místo jejího přítele nakonec odpaní zmutovaný trpaslík. Pak mě nejvíce zaujala poslední povídka, kdy si asi autoři řekli "To nejlepší na konec". Zde se parta striptérek, které už měly dost oplzlých keců a urážek od hostů rozhodla oslavit "Svátek mrtvých" formou krvavých jatek, které nadělaly z hostů. ()

• Film měl premiéru v Mexiku 15. listopadu 2014 jako oslava mexického svátku Día de los Muertos (svátek mrtvých), který se se slaví 1. a 2. listopadový den. (TheDon)