Temná strana dveří

• Veľká Británia The Other Side of the Door

Mladá žena z USA sa po tom, čo otehotnie, rozhodne so svojím partnerom začať nový život v Indii. V tejto zaostalej krajine sa im veľmi darí, avšak po niekoľkých rokoch spokojného života zasiahne ich rodinu tragédia. Jedno z ich dvoch detí príde o život pri havárii. Matka je z jeho smrti zničená, takže keď jej ich indická hospodárka povie o spôsobe, ktorým môže svojho syna naposledy kontaktovať, neváha ani sekundu. Vyberie sa do starého chrámu, v ktorom sa môže naposledy rozlúčiť s jeho dušou. Nedodrží však príkaz toho, aby neotvárala dvere chrámu, a tak uvoľní nezastaviteľnú silu zo sveta zosnulých. Posledné stretnutie so synom sa tak zmení na katastrofu, ktorá môže zničiť celú rodinu. (Marceloo)

ricci.s

Jasné, že poniektorí "nadšenci" nič nevideli, keď pozerali nekvalitnú kinoverziu, ale keď už nič, tak takéto postrehy aspoň pobavia. Takže, ženička si priviedla svojho mŕtveho Oliverka späť a bude sa musieť popasovať s mnohými problémami a ochrániť svoju dcéru. Je to taká fajnová bubákovina s peknými maskami, avšak nič nové pod slnkom. Trochu ma mrzelo, že duch toho spratka nebol využitý vo väčšej miere, a ľakačiek tiež nebolo veľmi veľa (tak 2-3 podarené by som však našiel). Mám rád tieto duchárske snímky, aj keď som asi čakal trochu viac a pre mnohých to bude klišé ako hrom. Na druhej strane, pokiaľ niekto pozná neomletú, peckovú duchársku originalitu posledných rokov, sem s ňou! ()

JASON_X

Nezlobte se na mě, ale tenhle film je nestydatá fikce, protože v dnešní Indii je přece zhola nemožný, aby samotná ženská (jedno jestli bílá nebo hnědá) rajzovala sama vlakem kdoví kam, aniž by ji cestou (nebo už po cestě na nádr) hromadně neznásilnila tlupa pologramotných špinavých Indiánů se zuby zkaženými od žvýkání betelu. To ví snad každej zdělanej člověk, kterej čte zprávy ze světa. Ani jinak mě zpočátku film příliš nenadchl. Že to bude trochu srajda o mamince a dětičkách jsem čekal, ale lákala mě srajda indická, respektive srajda z Indie. A z tohohle hlediska jsem si příliš neužil, protože většinu scén mohl rejža natočit i někde na svojí haciendě ve Španělích, nebo ve čtvrtích starého Palerma s cikánskými statisty, či s běženci z Bangladéše. A ještě k tomu v hlavní roli opruzuje nevýrazná bezvýrazná máma kovbojíčka Carla z Walking Dead, která vypadá a hraje jako nepodařený klon Demi Mooreové, která sama vypadá a hraje jako nepodařený klon někoho jiného. Ale líbilo se mi několik dobrých lekaček (hlavně ta s pomalovaným pánem u vody), a příjemně mě překvapil celý nečekaně morbidní závěr. Takže nakonec hodně slušné tři. ()

silentname

Čo môže človek k tomuto klenotu vôbec povedať? Myslím si, že som už dávno nevidel horor, ktorý by bol jedno veľké chodiace klišé a vôbec nedokázal budovať atmosféru. A miesto toho robil len staré známe ľakačky, ktoré sú už neskutočne otravné a únavné. V prvom rade bol film neskutočne nudný, maximálne režijne odfláknutý a jediné dobré postavy tohto filmu sú pes Wilson a komorná Piki, ktorí tomu aspoň niečo trošku dodávajú. Inak mám pocit, že všetko ostatné nefunguje, alebo sme videli miliónkrát predtým a bolo to otravné už vtedy. Takisto ako pri ďalšom tohtoročnom hororovom fiasku s názvom The Darkness. Neviem ani čo povedať. Len nuda, frustrácia a postupom času aj absolútna nechuť to dopozerať. "The Other Side Of The Door" rozhodne fanúšikom hororu neodporúčam a radšej by som povedal, aby si pozreli niečo iné. Niečo, kde sa atmosféra duchariny vie oveľa viac dostať do povedomia. Z tohto roku podľa mňa asi najvýraznejšie uspeli v tomto žánri Before I Wake alebo The Conjuring 2: The Enfield Poltergeist. Takže radšej si pozrite tie. Hodnotenie: D- ()

Caelos odpad!

Zkušenému hororovému divákovi tenhle film nic nedá. Civilista ovšem poté co uvidí tenhle film, se bude chlubit třeba na facebooku, že je to super horor a jak u toho sral strachy. Tyhlety duchařiny v novém tisíciletí jsou všechny jak přes kopírák a tyhlety dveře nejsou žádnou vyjímkou. Zoufalý příběh o ženské co se jí utopí jedno dítě při nehodě v autě. Trochu ji z toho švihne, pak ji hospodyně řekne, že si může s klukem pokecat, ale nesmí otevřít dveře. Překvapivě je otevře a to roztočí kolečko nepřekvapivých jumpscarů, tajemných zvuků a dalších kokotin. Jako přes kopírák. Idiotský příběh negraduje nikam, protože jak film skončí je jasné po pěti minutách, či po přečtení některého ze zdejších komentářů. Odkuď se o tom chrámu dozvěděl její manžel je asi největší záhada filmu. Jediné co je na tomhle snímku trochu originální je, že se odehrává v Indii, Jinak je to stokrát omleté téma o rodiči, který si povolá svoje dítě ze záhrobí a diví se, že je nějaké divné. Že lidi plýtvaj penězma a energií na takové zbytečnosti. Radši měli rozpočet rozdat chudým v Indii. ()

Kudly4

Na to, že nemusím duchařinky, tak tahle byla skvělá. Hlavně velkým plusem je netradiční prostředí, ve kterém se natáčelo, zde, jsem si tu indickou atmosféru fakt vychutnal. Potěší dobré herecké výkony, na hlavní ženskou postavu se koukalo hodně fájn a finále bylo hezky znepokojující, ale jak se říká "Co zaseješ, to sklidíš." Zatím nejlepší Horor od tohoto režiséra a výjimečně tu čtyrku tady dám. ()

• Vnější část domu, který se zobrazil ve filmu, je dům, kde se narodil Rudyard Kipling. Hračka vycpaného tygra je pojmenována Khan a kniha, ze které čte matka svému synovi, je "Kniha džunglí". (hladass)
  • Natáčelo se v Indii ve městech Bombaj a Guntakal. (BMW12)