Terminus

(festivalový názov)
  • Austrália Terminus

Částečně sci-fi, částečně thriller a částečně postavami vytvářené drama Terminus, film režiséra Marca Furmie, vypráví příběh o událostech odehrávajících se v malém americkém městečku kolem hlavního hrdiny filmu David Chamberlaina (Jai Koutrae). Po téměř fatální nehodě odhalí ohromující, nebývalý objev, který bude určovat nejen osud Davidovy rodiny, ale celého lidstva. (hajdano)

honajz2

Zklamání. Zajímavý nápad je tu naprosto blbě podán, protože je to podané celé strašně zdlouhavě. Díky tomu ten film postrádá nějaké napětí a atmosféra je tady tak slaboulinká, že to moc nezachrání. A to je právě to nejhorší na tomhle filmu, protože jinak příběh je zajímavý, herecky to taky špatné není, kamerou taky ne, ale celé je to prostě natočené tak strašně zdlouhavě, že mě to ve finále ani moc nezaujalo. Když už to bylo nudné, tak jsem čekal ještě nějaký velký konec a ono... zase nic. Potenciál tu byl, ale bohužel to nevyšlo. 2* ()

*CARNIFEX*

Napriek solídnej myšlienke ide predsa len o slabší priemer scifi béčka, ktoré si rozhodne zakladá viac na dejovej linke než vizuálnej stránke. Mne osobne to nijak nevadí, no popravde, keby mám na výber sledovať niečo iné, zrejme by som "Terminus" s prehľadom vyškrtol zo svojej databázy. No a verte-neverte, nijak by ma to nebolelo. O Vianoce by som totiž v prípade "obchádzky" "Terminusu" určite neprišiel. ()

honajz

Možné SPOILERY Nápad není špatný, ale to zdlouhavé pojetí je ubíjející. Snaží se to hrát dokonce trochu na sociální strunu, něco vzpomínek z války, ale celkově je to vlastně taková historka o mužích v černém a jednom podivínovi, který se snaží zachránit dceru. Vlastně to připomíná i historku o arše Noemově, nebo o Adamovi a Evě. Kdoví, kolik civilizací zde žilo před námi? Mimozemský organismus je zde vlastně jen taková věcička na vylhání se z toho, jak dva lidi zachránit - skoro nic se o něm nedozvíme, a to dokonce ani od těch MiBs, kteří jen sem tam pobíhají, občas se naštvou, ale jinak působí bezradně. Začátek je poněkud matoucí, odhalit vztahy také chvilku trvá, spousta zbytečných řečí o ničem. Má to svým způsobem zajímavou, minimalistickou atmosféru, ale tentokrát tomu chybí něco navíc, co by to nakoplo. Při scénách s modrým meteoritem mi nedalo nevzpomenout Létajícího Čestmíra. ()

silentname

Vskutku očakávané dielko hneď po tom ako som na film videl trailer. A musím priznať, že tento film má pár fantastických nápadov na vskutku originálne sci-fi. Nemusí sa to odohrávať v ďalekej budúcnosti alebo mať nejaké super nové mašiny. Môže sa to odohrávať pokojne aj v blízkej dobe, kedy je na svete veľká vojna o moc. A v tom čase dopadne na zem meteorit, ktorý so sebou nesie energiu života. A musím povedať, že niečo také som ešte nevidel. Podľa trailerov som netušil kam to bude smerovať, no musím povedať, že je to napísané celkom dobre. Scenár je relatívne slušný a vie využívať dobre svoje postavy. S atmosférou je na tom horšie, lebo ju nevie akosi poriadne budovať a možno by bolo lepšie, keby niektoré veci ostali tajomnejšie. Čakal som celý čas, kedy príde nejaký zvrat, ale toho sme sa tu dokopy nikdy nedočkali. A možno je to nakoniec aj celkom dobré, lebo to dáva filmu skôr možnosť ukázať, že niekedy sa môžu dobré veci stať len preto, že sa dobré veci vedia stať. A žiaľ ich chcú ľudia využiť pre svoje vlastné prospechárstvo a nie pre to, čo by sa reálne využiť mohli. Nemôžem povedať, že som s filmom stopercentne spokojný, ale keď som sa doň ponoril, tak som chcel vedieť ako to dopadne a na konci som ostal celkom spokojný s tým čo som videl. "Terminus" je pre fanúšikov sci-fi určite. A možno aj iným by mohol film niečo dať. Hodnotenie: B- ()

JASON_X

Příběh je sice trochu naivní a spíše "-fi" nežli "sci-", ale já osobně to nepovažuju za mínus. Naopak mám takovéhle levné, ale zajímavé scifárny rád. A když jsou okořeněny ještě trochou esoterična, tím lépe. Není to sice tak atraktivní podívaná jako jiné australácké preapo These Final Hours (2013), ale zato podívaná klidnější, rozjímavější. A to se mi líbí. K tomu navíc dobrá hudba a docela realistické televizní vsuvky z válečné alternativní budoucnosti. ()

Future Gate Sci-fi Film Festival

Future Gate Sci-fi Film Festival

25.02.2016

Festival sci-fi filmů Future Gate vstupuje letos do třetího ročníku, v průběhu března navštíví postupně Prahu (3. – 6. března 2016, Kino Bio Oko) i Brno (17. – 20. března 2016, Kino Art). Na obou… (viac)