Show se odehrává v pittsburghském tanečním studiu "Abby Lee Dance Company", které vlastní a vede Abby Lee Miller. Show sleduje cestu tanečnic ke slávě, ale také jejich matky, které se účastní každé zkoušky a soutěže. Kromě "krve, potu a slz" je v každém díle vidět rivalita matek, které mnohdy nesouhlasí s metodami lektorky a dožadují se více prostoru pro své dítě na cestě k zisku titulu z "Nationals". (Tess92)

Margay

1. série: To je opravdu... těžké sledovat. V první sérii je holčičkám 6–13 a trenérka je často psychicky týrá. Nebul, tvoje matka kvůli tobě vyhodila spoustu peněz za lekce. "Měli jsme potíže s tvou matkou" aneb staví je proti jejich rodičům. Chování některých matek k jejich dcerám je ve vypjatých situacích taky někdy neuvěřitelné. Popis to skutečně nevystihuje, "rivalita" matek je vážně to nejmenší a dost často vyvolané dosti objektivními událostmi. A že nesouhlasí s metodami trenérky? Možná kdyby se trenérka nechovala jak bůh všemohoucí a na doslova jakoukoli sebemenší poznámku či dotaz nereagovala "Nemáš co mluvit, mlč a plať, nebo vypadni", třeba by ten nesouhlas byl méně vášnivý. Moje "nejoblíbenější" věta trenérky: "Netuší, proč (osmiletá) brečí. Děti mají brečet, jen když si polámají ruku, že si ji skoro amputují, nebo když někdo umře. To je všechno." ()