The Astronaut Wives Club

USA, 2015, 7 h 2 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvorcovia:

Stephanie Savage

Predloha:

Lily Koppel (kniha)

Hudba:

Deborah Lurie

JoAnna Garcia Swisher, Yvonne Strahovski, Kenneth Mitchell, Odette Annable, Erin Cummings, Desmond Harrington, Bret Harrison, Sam Reid (viac)

Byli a jsou nesmrtelnými hrdiny nejen americké historie. Jejich malý krok pro člověka, ale ohromný krok pro lidstvo otevřel nám lidem možnost prozkoumávat nekonečný prostor mimo naší planetu.
Ano, řeč je o astronautech. Co ale zejména v 60. letech musely prožívat jejich partnerky a manželky? To se nám bude snažit přiblížit seriál Astronaut Wives Club, který je inspirován stejnojmennou knihou spisovatelky Lily Koppelové. (geklon)

Mikino00

Pilotní díl byl lepší než jsem čekal. Seriál jsem si pustil kvůli Yvonne Strahovski a dám mu šanci i nadále. Seriál vykresluje osudy žen na pozadí větších (o poznání zajímavějších) událostí a koncentruje se na vztahy žen ke svým mužům ale i mezi sebou. Většina postav mi moc nesedla, ale docela rychlé posuny v ději a ne zrovna ideální vztahy dodávají příběhu spád a zajímavost. Tak finální hodnocení nebude tak přívětivé. Bohužel seriál byl spíše vztahovou a emancipační konverzačkou zaměřenou na ženské publikum. Ale i tak se jedná o snesitelnou mini sérii, jelikož hlavní hrdinky jsou vystaveny nejedné vyhrocené situaci a je zajímavé sledovat, jak se s tím v rámci tehdejších konvencí (často proti nim) poperou. Neskutečně mě štvala postava Odette Annable. ()

Fiftis

Pri hodnotení tohto seriálu som bol ovplyvnený mnohými faktormi. V prvom rade sexi paničkami, o ktorých práve tento seriál bol. V druhom rade aj ich vizážou a outfitmi, pretože sa seriál odohráva v 60.tych rokoch minulého storočia a má teda atmosférou ešte nádych krásnych 50.tych rokov, kedy dámy nosili rukavičky, sexi vlnité účesy, sukničky a pančušky so stilettami. A tiež, že som si v seriáli našiel svoje obľúbené herečky a teda ich postavy som si zamiloval (Erin Cummings, Dominique McElligott a Joanna Garcia Swisher). Práve Joanna mi neskutočne pripomínala milovanú Amy Adams a tak mi aj tento fakt spríjemnil sledovanie. V neposlednom rade to bol faktor, že to boli manželky astronautov a tak v každej epizóde jeden z nich cestoval do kozmu. A mňa táto téma láka, ale je zaujímavé, že sme sa nedočkali jediného záberu vo vesmíre (to však ani nebola náplň seriálu). Išlo hlavne o ženské postavy (ako iste vieme už z názvu seriálu) a preto sme často prežívali strach manželiek, ktoré sa dívali na svojich mužov v televízií. A preto musím uznať, že aj keď je seriál o krásnych ženách, mužov asi až tak tento seriál nezaujme, lebo až tak veľmi o kozmonautike nieje. Zato ženy si určite prídu na svoje. Ale vidíte, ja som príkladom toho, že sa nájdu aj mužskí fanúšikovia seriálu. Príjemný zážitok pri pozeraní a seriál mi bude chýbať. A hlavne postavy. ()

Pajky3

Astronaut Wives Club byl jeden z seriálů, které jsem dlouho očekával a dlouho se na něj těšil. Retro příběh z doby, kdy člověk dobýval vesmír a Měsíc, který se však místo mužů soustředí hlavně na ženy po jejich boku. Už od prvního dílu mě chytilo povedené zpracování doby. Přesně na to jsem čekal a jsem rád, že jsem se toho dočkal, protože tuhle dobu mám prostě rád. Pomohlo i velmi sympatické obsazení, všechny astromanželky jsem si bez problému oblíbil a jejich osud mě zajímal. Seriál skvěle zakomponoval skutečné události, i díky záběrům z dané doby. Takže člověk měl možnost se během toho i něco přiučit, třeba kdo byl první američan ve vesmíru nebo co se stalo Apollu 1. Pokud bych měl přeci jen něco vytknout, tak je to fakt, že manželky vypadají v prvním i posledním díle stejně a to i přesto, že epizody dělí řada let (zhruba 1958-1970). Jinak se to opravdu povedlo a je až škoda, že to od začátku bylo plánováno jako uzavřená série. Bavilo mě to a sledoval bych dál, jenže už není co... Samotné finále se zdařilo a dovětky na konci vše krásně uzavřely. I přesto pro mě však nejlepší a hlavně nejemotivnější epizodou zůstane ta osmá. Kdo viděl, jistě pochopí. ()

Babous

Hezká atmosféra první poloviny 60. let, která je dovedená do nejmenších detailů - od oblečení až po šílené želatinové "saláty" s majonézou. Jenže ta zápletka mi na seriál přijde poměrně plytká - věřím, že v knize to může fungovat líp. A některé zoufalé manželky se mi pletou - o samotných astronautech nemluvě... ()

Spooner

Po 3 dílech: Další povedené retro drama se nekoná. Místo toho dostáváme klasickou vztahovou limonádu, jak z učebnice, kde každá z ženušek řeší hlavně problémy okolo hrdinných nevěrných manžílků. To všechno zabalené do té správné porce klišovitých dialogů a pomalého tempa.Nemůžu však přesto říci, že by mě The Astronaut Wives Club nějak urážel. Po řemeslné stránce se tomu vlastně nedá zase tolik vytknout a dobová atmosféra či výprava jsou zde dokonce na hodně slušné úrovni. Umím si proto představit, že pro svoji ženskou cílovku bude novinka celkem obstojně fungovat. Jenže do té já bohužel nepatřím a astronautský seriál pro mě zůstává jen nevýrazným a ničím originálním kouskem s nevyužitým obsazením. 50% ()