Dobrý den, paní Campbellová!

• USA Buona Sera, Mrs. Campbell (viac)

Gina Lollobrigida opět exceluje, tentokrát jako zralá žena od rány. Přestavuje krásnou Italku Carlu, která od druhé světové války žila zároveň se třemi americkými vojáky. Žádný z nich ovšem nevěděl o existenci druhých dvou. Když se Američané vrátí domů, přivede Carla na svět holčičku - sama však neví, kdo je otcem. Vtipně pobírá alimenty od všech tří a ve svém městečku požívá úctu válečné vdovy - dokud se veteráni nepřijedou na svou dcerku do Itálie podívat... (oficiálny text distribútora)

_aandyy_

Šlo to. Možná jsem čekala víc, když jsem si přečetla stručný obsah, hned mě napadlo srovnání s filmem s Tomem Hanksem v hlavní roli, který mám docela ráda a čekala jsem, že originál bude pravděpodobně bavit o hodně víc... Ale bohužel, bylo to dobré, ne však o příliš lepší. Dávám hvězdičku i za velice sympatické, charismatické a velice vhodně vybrané herce. ()

sud

Snad k žádnému jinému filmu se tolik nehodí označení nostalgická komedie. Nostalgie tu prostupuje každým filmovým políčkem, přičemž se v ní neutápí a film proto nepůsobí nijak lacině. Scénář navzdory tomu, jak by se v daném tématu mohl rozpadnout na scénky, překvapivě drží pohromadě a po celou dobu dokáže diváka udržet v pozornosti, stejně tak skvostné herecké obsazení v čele s Ginou Lollobrigidou, která snad ještě léty dozrála do krásy. Komedie, která vám nepřivodí záchvaty smíchu, ale vykouzlí úžasně dobrou náladu. 85%. ()

pakobylka

Poměrně často mívám pocit, že paprsky italského slunce jsou obzvláště jasné a hřejivé - a tím pádem dokážou příběhům vdechnout i obzvláště milou, srdečnou a pozitivní atmosféru. Potvrzuje to i komedie o vážené "paní“ Campbellové - o rázné, temperamentní, bezprostřední a ryze praktické svobodné matce, která drobným, ale důmyslným trikem dokázala hmotně zabezpečit sebe i vlastní nemanželské dítě - a dalším šikovným tahem si zajistila i dobrou pověst. Menší problém nastává až po letech, kdy jí nečekaně hrozí konfrontace hned se třemi možnými otci její šestnáctileté dcery najednou. ()

Greg25

Tak trochu po vzoru italských komedií - někdy zybtečně moc uřvané. Ale Gině Lollobrigidě tahle rola sedla dokonale. Zábavné a vtipné to je bezesporu, ale vidím to podobně jako mladší sestru téhle komedie - muzikál Mamma Mia byl taky někde na rozhraní mezí třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale oběma filmům přeci jenom chybí trochu více toho vtipu a nadhledu, ale tahle "starší verze" má k těm čtyřem hvězdičkám přeci jenom trochu blíž ne Mamma Mia. 70% ()

farmnf

Krásná i realistická sranda. Perfektní dabing, předpokládám pí Vránovou.  To se prý i stalo, uvádí Curzio Malaparte v povídce pro noviny. Je logické, že pokud jsem chudá italka a mám fagana s možným americkým vojákem, oslovím všechny, co se mnou souložili. Jeden z nich je otec. Ovšem kupní paritou 50. let jsem to přepočítal. Došel jsem k částce 1,2 mil Kč ročně. To pohladí....... ()

• Děj se odehrává ve městečku San Forino, tento název je ale fiktivní. Ve skutečnosti se natáčelo ve starobylém městě Ariccia, které se nachází přibližně 15 km od Říma, kde se předtím natáčel mj. Viscontiho film Gepard (1963). (argenson)