Deviaty život Louisa Draxa

• Česko Devátý život Louise Draxe (viac)

Deväťročný Louis Drax (Aiden Longworth) zažil za svoj krátky život už osemkrát stretnutie so smrťou. Každý rok ho stretla hrozná, takmer fatálna nehoda. Prežil otravu, zásah elektrickým prúdom, ťažké zlomeniny, skoro zmrzol a utopil sa. Počas oslavy deviatych narodenín, so svojou matkou Natalie (Sarah Gadonová) a otcom Petrom (Aaron Paul), utrpí chlapec svoju najťažšiu nehodu. Spadne z okraja vysokého útesu do ľadovej vody. Zomrie pri prevoze do nemocnice. Po dvoch hodinách v márnici však Louis začne znovu dýchať. Z nejakého nevysvetliteľného dôvodu opäť nezomrel. Jeho prípadu sa ujíma slávny detský neurológ, doktor Allan Pascal (Jamie Dornan), ktorý chce odhaliť pravdu o jeho bizarnom živote, schopnostiach prežitia a podivných okolnostiach jeho smrteľnej nehody. Pomocou moderných technológií sa Allan vydáva do spletitých zákutí mysli paralyzovaného dieťaťa. Onedlho však aj doktorov život začínajú sužovať desivé náhody. Záhadné zmiznutie Louisovho otca Petra a narastajúca príťažlivosť k Natalie  prinášajú doktorovi Pascalovi komplikácie, na ktoré nie je pripravený. Allan sa prepadá do spleti záhad na hranici reality a fantázie. Kľúč k rozuzleniu temných udalostí pravdepodobne leží hlboko v mysli spiaceho chlapca. (TV JOJ)

Morholt

Už s Horns se Aja odchýlil od toho, co by od něj člověk čekal a v tomto případě ustoupil úplně mimo výseč. Ale nebylo to na škodu. Ta sonda do mysli poněkud speciálního dítěte byla působivá a rozpletání pozadí jeho osudové nehody mě bavilo. Že to bylo trochu průhledné a místy lehce nepřehledné, to se dalo snadno odpustit. Poměrně výraznou roli tu hraje i vizuál, který není nijak výrazně přepálený, ale to decentnější pojetí se sem hodilo víc. Výborné je i obsazení a zaujme především Aiden Longworth v roli malého Louise. Spokojenost, ale vůbec bych se nezlobil, kdyby si Aja střihnul zase nějakou řezničinu. 75% ()

angel74

Taková krapet drsná „pohádka”, ale nemůžu říct, že by mě nebavila. Navíc při troše dobré vůle bych našla i logické vysvětlení celého příběhu. Když ještě přihlédnu k dobře zvolenému hereckému obsazení (včetně u mě stále oblíbenějšího Jamieho Dornana) a skutečnosti, že mě fakt zajímalo, jak z toho galimatyáše tvůrci vybruslí, tak nemám důvod dát nízké hodnocení. (70%) ()

Fiftis

Thriller The 9th Life of Louis Drax ponúka kriminálku, horor a hru s predstavami a realitou v jednom. Originálny príbeh je spletitý, ale dobre pochopiteľný. Tvorcovia často menia prostredie, užijeme si malebnú kanadskú prírodu aj kliniku s deťmi v kóme, ktorá pôsobí prinajmenšom znepokojujúco. Populárna tvár Jamieho Dornan vyvažujú menej známi herci v hlavných úlohách a dohromady tvoria skupinku, ktorá svojimi činmi dokáže vyvolať silné emócie. Love story medzi Allanom a Nataliou je trochu prehnaná, ale inak sa jedná o podarené dielo - po rozuzlení zápletky zostane divák ešte pár chvíľ v šoku. Veľkou mierou sa na kvalite a vyznení filmu ako vždy podieľali herci. Žiadna postava nepôsobí vyložene (ne) sympaticky. Milujem Sarah Gadon. A vôbec celý film je zaujímavá skladačka, v ktorej sa postupne odkrýva čo, kto a prečo. ()

JASON_X

Před chvílí jsem se tu rozčiloval jak mě prudí infantilní pseudohorrory s dětmi a vzápětí jsem se příjemně divácky ukojil u lehce detektivního psychologického filmu o dítěti. O hodně svérázném dítěti. Ten kluk svou roli zahrál fakt znamenitě, byl skoro tak znamenitý a skoro tak svérázný, jako jistý Oskar Matzerath v Blechtrommelu, na který jsem si při filmu často vzpomněl (kvůli hlasu vypravěče i kvůli fyzické podobnosti obou prcků). Docela se mi líbila Sarah Gadon, ale ještě mnohem víc cynická policajtka Molly Parker. Nevšední a těžko stručně charakterizovatelná záležitost s hodně zajímavou mysteriózní zápletkou prolínající realitu se snem/vizí/halucinací (jak kdo chce) a s celkem překvapivou pointou. ()

Arsenal83

Naozaj film bez šťavy, kde sa tej thrillerovej zložky odhalenej na konci možno publikum ani nedočká. Prestane to totiž dovtedy pozerať, dej sa dosť vlečie. Hlavnou myšlienkou je asi tvrdenie, že aj za krásou sa môže skrývať zlo. Sľubované prekvapenie na konci je však dosť predvídateľné. Na Sarah Gadon sa dobre pozerá, ale spolu s Dornanom jej to až tak nejde, nefunguje to. ()

• Když Jamie Dornan a Sarah Gadon měli natočit svůj první polibek, Jamie trpěl střevní chřipkou a Sarah měla zase angínu. Oba se nakonec rozhodli, že scénu natočí, a dokonce jeden druhého ještě víc nenakazili. (ČSFD)
  • Verzi filmu připravoval i režisér a scénárista Anthony Minghella, který ale zemřel v roce 2008, týden po odstranění nádoru v krku na mandlích. K jeho práci se vrátil syn Max a dokončil scénář pro film. (mrborn2lose)