Jacob (Chace Crawford) sa po smrti otca dozvie, že má možnosť získať z dedičstva viac ako milión dolárov. Musí však splniť jednu podmienku: získať doklad o smrti svojej tety. Tá žila v zariadení Eloise, ktoré poskytovalo pomoc psychicky narušeným pacientom. Zariadenie však pred desiatkami rokov vyhorelo a zostala z neho len malá časť. Jacob sa s partiou kamarátov do Eloise napriek tomu vyberie. To však nemal robiť, pretože napriek tomu, že väčšina budov pri požiari zhorela, tie najstrašidelnejšie veci na mieste stále prebývajú. (Marceloo)

kingik

Nechvalně známá a už třicet let zavřená psychiatrická léčebna Eloise, kterou svými nechvalně známými léčebnými metodami proslavil sadistický doktor Greiss, ve svých zchátralých útrobách přechovává důležitý úmrtní list, na jehož základě bude mladíkovi Jacobovi vyplaceno tučné dědictví po jeho zemřelém otci. Mamonu chtivý mladík chce obejít liknavost úřadů a se třemi dalšími parťáky podnikne noční výpravu na pusté místo, jehož zdi a chodby jsou nasáklé utrpením zdejších pacientů. Netrvá to dlouho a šílený doktor Greiss se se svým "zdravotním" týmem vrací na scénu. A noční návštěvníci sanatoria se vracejí o třicet let zpět v čase, aby se dozvěděli o sobě to, co ani v nejmenším nikdo z nich netušil. Můj stručný nástin děje možná ještě zní poutavě, ovšem to by film musel mít koule a především se nerochnit v béčkových postupech a ještě si přitom hrát na film áčkových kvalit. Když se film odehrával v současnosti, nevypadal vůbec špatně po vizuální stránce. Návrat do minulosti ovšem probíhá v podobě retro scén, které jsou odlišeny od těch současných hnusnými filtry, které jsou rušivé a dobrý dojem z technického zázemí je rázem zkažen. Proklamované scény plné sadistického mučení pacientů se smrskly na zlomek, čítající tři, nepříliš vzrušivé scény, kvůli nimž si film ani nemá cenu pouštět. Určitě zajímavější je autenticita prostředí, neboť film byl natáčen na klinice Eloise, která skutečně existovala, ovšem žádná zvěrstva se v ní v minulosti neodehrávala. Televizní veterán Robert Legato na stará kolena vstoupil do filmových vod, která ho nikterak nedovedou k lepším hororovým zítřkům. Právě působivých hororových scén je zde dost málo, i když noční prostory léčebny vypadají perfektně depresivně. Film stojí na několika scenáristických nápadech a na castingu. Eliza Dushku byla pro mě dokonce neokoukanou akvizicí, poněvadž nějaký film, v němž by se objevila, jsem neviděl drahnou dobu, zbytek taky nebyl nejhorší, vypíchl bych Roberta Patricka, jehož sadistické proporce byly na dobré úderné vlně. Ve výsledku se kupodivu jedná o krotký hororový počin, oscilující mezi nechtěně komicky působícím obsahem a vážně pojatou depkou slabšího dopadu. 6/10 ()

George Stobbart

Ja som v prvom rade rád, že som zase videl Elizu Dushku v nejakom horore, aj keď by som bol oveľa radšej, keby to bolo niečo iné než rutinné KLIŠÉ; kde sa partička ide vlámať do opustenej liečebne, odkiaľ budú mať následne problém dostať sa živí. Ale aj keď sme to už všetko dávno videli, aspoň to nebol ďalší lacný found footage, hoci čím ďalej film postupoval, tým viac ma unavoval. Pôvodne som chcel dať 3* aspoň za tú Elizu, ale v závere som sa na to fuckt nevládal už ani pozerať. ()

Morholt

Duchařská jednohubka z blázince, která sice takřka zcela postrádá strašení, ale celkem slušně to vyvažuje návraty do minulosti, které hlavní hrdinové v plné sile prožívají. Díky tomu se film celkem úspěšně vyhýbá různým klišé, ačkoliv celkem pochopitelně se mu to ne vždy úplně daří. Jako plus vidím i casting s Elizou Dushku či Robertem Patrickem a s povděkem jsem kvitoval i celkem solidní tempo. Much to má samozřejmě hromadu a zabralo by spoustu místa je tu všechny vyjmenovávat, ale já si na tom našel to pozitivní a docela se bavil. 55% ()

Martin741

Skoda, ze krasna Eliza Dushku /Wrong turn 1 -tam bola nadherna sexica/ sa trapi v takychto podpriemernych filmoch. Spalene obhorene budovy neposobia strasidelne, ato ani vtedy, ked tam udajne nieco prebyva ...... atmosfera bieda, ako je uz u hororov dobrym zvykom, herecke vykony uplne od pici ......dopozerane ledva, - ledva, tento rok 2020 je na horory asi najslabsi : 9 % ()

*CARNIFEX*

Jedna za rozuzlenie, druhá za nápad s prelínaním dvoch časových období. Všetko ostatné je podpriemer. Priestory hlboko nevyužité, o ostatných veciach ani nemá zmysel debatovať. Navyše, Robert Patrick je pre mňa siamsky brat Erica Robertsa, takže moja domnienka, že mi viac hororových dojmov ako "Eloise", dopraje po roku povinne absolvovaná preventívna prehliadka u zubára, bola celkom slušná trefa do čierneho. Nápad dobrý, realizácia mizerná - 35% ()

• Eloise bylo největší psychiatrické zařízení ve Spojených státech, které se začalo stavět v roce 1832 a nakonec mělo 78 budov, ve kterých bylo 10 000 pacientů a 2 000 personálu. Ze 78 budov už jich stojí v dnešní době jen 5 a zůstal také hřbitov Eloise. (Wade)