Špičková agentka americkej CIA Alice Racine (Noomi Rapace) je po nevydarenej akcii preradená do londýnskej kancelárie. Po dlhom čase ju kontaktujú bývalí nadriadení, pretože sa dozvedeli o zvýšenej aktivite v prostredí radikálnych militantných skupín. Alice sa podarí lokalizovať hlavného podozrivého, ale počas jeho výsluchu príde na to, že ju niekto podviedol a von unikli prísne tajné informácie. Zrazu sa ona sama ocitá v ohrození a musí urobiť všetko preto, aby zabránila pripravovanému útoku na Londýn. Preteky s časom začínajú.... (Forum Film SK)

Praxis

Taková klasická vojebávaná každýho s každym. Tentokrát je v hlavní roli celkem fajnová Noomi Rapace, která si to tam neskutečně dává. Orlando překvapivě hraje záporáka, a překvapivě skadí docela brzo. Praha si v interiérech zase jednou hraje na jiné město, potěší ten závěr, kdy se tu Praha objeví v plné kráse. Jinak nečekejte nic světoborného, existují vychytralejší akčňárny, ale v rámci žánru je tohle solidní zábava, která má naštěstí střídmou stopáž, takže ani nestačí nudit. 60% ()

Martin741

Reziser Michael Apted /Gorily v Mlze, bondovka Jeden svet nestaci/ natocil len taky slusny priemerny film. Nic vynimocne, to rozhodne, asponze Noomi rapace /Män som hatar Kvinnor 2009/ to zvlada na urovni,m akcne sceny jej nerobia problem, a mimoriadne dobre sa na nu pozera. Taky Orlando Rozkvet /Lord of the Rings 1 -3/ sice nevie hrat, ale je to aspon chlap, posobi chlapskym dojom, nie jak povedzme Luke Evans. Takze v pohode. Hodne Orlando Rozkvet pribral, tiez som dlho pozeral, ci je to on. Do polky som bol presvedceny, ze dam tomu 4 hviezdy . no obavam sa, ze musim suhlasit s tym, co sa tu popisalo o konci ao tych nezmysloch. Koniec mi teda moc logicky neprisiel, akokeby sa reziser Apted zabudol v 90. rokoch : 65 % ()

alchac

Díky dokonale babochlapoidní paní Řepíkové s neuvěřitelně vychlazeným xichtem, panu Malkovičovi, který opět předvádí svou unikátní schopnost usmát se tak, až jendomu náhlým ochlazením zalezou kulky do dutiny břišní, Orálandovu orálnímu znásilnění mstivým potomkem nějakého vrrka, jemuž pan Teplórien odsnajproval páníčka, morálnímu ponaučení, že po návratu z dovolené v Tunisu jet dvaadvacítkou výlučně v kevlarovém spodním prádle a zejména odsýpající a nenudící akci lze přehlédnout i sem tam se vyskytující logický výtluk. ()

tron

Toto sme si s manželkou pozreli necelý deň po 7. sestrách, v ktorých Noomi Rapace nahodila ostrú fyzičku, a tak sme boli zvedaví, čo predvedie v ďalšom akčniaku. Dostavilo sa bohužiaľ radikálne sklamanie. V utajení je ťažké béčko. Je v ňom plno slávnych hercov, ale majú miniatúrny priestor. Najviac sa mi páčil hulvátsky John Malkovich a bombová scéna, v ktorej brutálnym účesom obdarovaná Toni Collette strieľa z gigantického samopalu. Samotná Noomi bola fajn, ale žiadny zázrak. Akčných scén je dosť, ale sú rutinne nakrútené a plné predvídateľností. Scenár ani nestojí za zmienku, to je ozaj na úrovni rakúsko-nemeckej kriminálky. Za (negatívnu?) zmienku stojí absurdné „dodatočné“ finále v Prahe, kde padajú české hlášky typu „Hele, zavolejte doktora“ (sorry, musel som). Našťastie to trvá iba hodinu a pol, tak to aspoň budete  mať rýchlo za sebou (ďakeujm pekne za takéto utešenia). Orlanda Blooma mám rád a v minulosti už bol perfektný (napr. po boku Foresta Whitakera v Zulu), ale tu bol hrozný, príšerne vyzeral a otrasne hral. Povedal by som, že by mal pomaly ale isto začať prehodnocovať typ rolí, aké bude prijímať; predsa len roky pribúdajú a už nemá vek na cool šviháckych týpkov, čiže ak sa v takej úlohe objaví, pôsobí ako oneskorený päťdesiatnik s chlipným úškrnom na bacuľatej tvári snažiaci sa zapôsobiť na dve pripité sedemnástky na diskotéke v piatok v noci. ()

Gilmour93

Okamžiky, kdy britská šéfová pokropí bez úspěchu zlosyna z automatu a pak se k němu otočí zády, aby všem ukázala, jak má dobrou neprůstřelnou vestu nebo když agentka Rapace vezme do týmu podezřele vlezlého Legolase bez luku a bezpečnostní prověrky, sráží staromilsky laděné Unlocked o level dolů. Sarkastický Malkovich zábavný, ani překombinovanost toho pokusu o zátěžovou zkoušku nebyla na obtíž, ale Aptedovi bohužel stačí jeden svět, kde vládne klišé.. ()

• Střet Alice Racine (Noomi Rapace) a Davida Mercera (Michael Epp) byl natočen na tramvajové smyčce pod Strahovem nedaleko Malovanky (Praha 6). (Robbi)
  • Při vjezdu Lateefa el hajjama (Aymen Hamdouchi) do tunelu na skůtru je na začátku vidět dopravní značka omezující maximální výšku vozidla na 3,4m. Tato část filmu se odehrává v Londýně, ale ve Velké Británii se používá imperiální systém (oproti metrickému, který se používá ve zbytku Evropy), na značce by tedy správně měla být i míra ve stopách, konkrétně 11' - 1 9/10" (od roku 2015 se pro tyto značky používá duální značení, tj. rozměr jak v metrech, tak ve stopách). Tato scéna i následné zadržení Lateefa byla natáčena v pražském Letenském tunelu. (Chevees)

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted

09.01.2021

Ve věku 79 let zemřel britský režisér a producent Michael Apted. Rodák z hrabství Buckinghamshire započal svou kariéru v televizi, brzy se však proslavil sérií časosběrných dokumentárních filmů „Up“… (viac)