Víkendové cestování nikdy nebylo tak zábavné! Projekt je koncipován ve formátu zábavného, ale i poznávacího a provokativního cestopisu. Moderátoři spolu s diváky poznávají zemi nabízející návštěvníkům vše, co aktivní turista od dovolené čeká. Každá epizoda mapuje jednu turisticky atraktivní oblast tak, aby byla inspirací k návštěvě a nabízela zajímavé kulturní, přírodní a zábavní aktivity především pro ekonomicky aktivní lidi s minimem volného času a touhou po nevšedních prožitcích. (Česká televize)

Jara.Cimrman.jr

"Tak maluj, ty můj Picassoříku." Česká televize udělala radost dvojicím herců, kterým zaplatila výlety na zajímavá místa a oni si to tam evidentně užili a přitom odrecitovali pár vět ze scénáře. To bych si dal taky říct a nedopadlo by to o moc hůř. Mě totiž ty přehrávané scénky docela rušily. Nicméně zobrazovaná místa se mi líbila, ale nikdy tam nepojedu, protože mám zkušenost, že na nich nikdy není tak krásně, jak to slibuje prospekt. Mě by pršelo, foukal by vítr a možná by mě přitom sežral yetti. Kdepak, z domova to vypadá líp. ()

Arach.No

První řadu s Pogodovou jsem neviděl, podle zdejší reakce to je asi mé štěstí. Ve druhé řadě pro mě byla moderátorská dvojice nesnesitelná - dlouho jsem si říkal, jestli spolu chodí, nebo to jenom hrají, a proč se mám dívat, jak se někdo dvacet minut drží za ruce. Do toho každou chvíli jeden z nich ohromí toho druhého nějakou z wikipedie vyčtenou znalostí, případně udělá humor. Nic z toho nepůsobí přirozeně ani zábavně. Bedekr ukazuje zajímavá místa, ale svou formou je pro mě nesledovatelný. ()

carl.oesch

Porovnávat Bedekr se cestopisem typu Na cestě nebo Cestománii je poněkud mimo. Lipské nakladatelství Bedekr, kde tento typ cestopisu vznikl, měl informovat, jak cestovat, co se kde může stát, co vidět a co naopak vynechat. K tomu patří samozřejmě hospody, restaurace, hotely a možná i to nakupování, které ale vypadalo v první řadě úděsně a to dík neslabšímu článku, který se tady objevil - odpuzující a trapné Sandře Pogodové. Ti, co v arogantní přezíravosti kritizují ony úvahy na téma, co kde a kolik stojí by si měli vzít třeba Lonely Planet nebo se kouknout na některé jejich pořady. Bedekr rozhodně není originál, ale tak, jak se k tomu postavila společnost, která to vyrobila pro ČT lze velmi ocenit. Hned první řada ukázala, že Německo je stejně zajímavá a vzhledná země, jako třeba Velká Británie či Francie. Rakousko je malé, bylo podáno podrobněji a svým způsobem dokonale a ve Francii asi tvůrci zjistili, že stejná stopáž jako na maličké a poměrně monolitní Rakousko na Francii nestačí. No a hvězdu zvlášť si zaslouží kromě jiných nádherně zrzavá a pihovatá Michaela Maurerová, který vytvořila s ne vždy až zas tak sympatickým, i když snesitelným Petrem Rajchrtem skoro vzornou dvojici. PP je vkomponován celkem decentně, ve třetí řadě mně vadily pouze ty peugeoty. No, ale nedá se nic dělat. Třeba bude Písařík lepší než Rajchrt, který Bedekr po dvou třech řadách opouští. Ještě že ta Míša tam snad vydrží. Na webu ČT mně pobavilo, jak řadu "inteligentních" diskutérů rozčílilo, že se Maurerová tahá s Rajchrtem (vodí se za ruce....) a debužírují za "naše" prachy v luxusních podnicích a hotelech. Nakonec, podobně přitroublé poznámky jsou i tady a představa, že i tenhle pořad má pevně daný scénář s dialogy a že to ti dva průvodci hrají je nad možnosti jejich chápání..... ()

subic

Z první řady jsem viděl asi jen 2 díly někde ze sousedního Německa. ll. řada je už ale o řád lepší z Rakouska a mě oslovila daleko víc za 4 frčky, další řady jsou pak zajímavá Francie, kouzelná Itálie a Benelux, v roce 2021 pak Polsko, zatím naposled 2022 Chorvatsko. Rajchrta nahradil Písařík a následně Maurerovou nahradila Ježková, což rozhodně není na škodu, tu pak Ivana Jirešová. Tak kam se pojede dál? Všechny díly i s mapou jsou na webu České televize. 7/10 ()

gotham

Já jsem upřímně řečeno dost vysazenej na Pogodovou, jako ženská mi přijde totálně nevkusná a nesympatická, a tady je je opravdu dost často přímo trapná. Rajchert je dá se říct na stejný vlně, takže i když v tomto pořadu jsou zajímavé tipy na cestování, tak tito dva to totálně znegují. Zlatej Donutil s Bartoškou. 10% ()