Stalker

• USA Stalker
Dráma / Thriller / Krimi / Psychologický
USA, (2014–2015), 13 h 54 min (Minutáž: 39–43 min)

Tvorcovia:

Kevin Williamson

Hudba:

John Frizzell

Dylan McDermott, Maggie Q, Victor Rasuk, Mariana Klaveno, Elisabeth Röhm, Erik Stocklin, Gabriel Bateman, Cherilyn Wilson, Preston Jones, Elizabeth Bogush (viac)

Zvláštní policejní jednotka v Los Angeles se zabývá řešením případů stalkingu i dalších jiných způsobů vyhrožování. Oddělení velí Beth Davisová a k jejímu týmu se brzy přidává i detektiv Jack Larsen přeložený z newyorského oddělení vražd. Jack se snaží na Beth zapůsobit, ale ona o něm ví, že na předchozím pracovišti měl poměr s náčelníkovou ženou. Prvním jejich společným případem je pátrání po člověku, který upálil zaživa mladou ženu v jejím autě. Zanedlouho se stalker pokusí upálit další ženu. Stopy je zavedou za Larrym Meyersem, který měl se zavražděnou před rokem poměr. Beth mezitím řeší případ studenta, který tvrdí, že jeho bývalý spolubydlící ho agresivně obtěžuje. (TV Nova)

Davies182

Pilot: Trochu rozvinout psychologii ústředních postav, ztvárněných oblíbenými (a kvalitními) herci, zakomponovat více hororových prvků, přestat kopírovat zápletky z Bruckheimerovy CSI, a možná se i někam dostaneme. Zatím neurazí (kromě céčkového prologu), ani nenadchne (kromě rozhovoru o výstřihu). ()

honajz

Když mně to přijde trochu přitažené za vlasy tím konceptem, že vlastně každý stalkuje každého, že se nic jiného než stalking v životě lidí nekoná a o nic jiného nejde. Za vším hledej stalking! Samotné případy jsou natočeny rutinně, postavy mi přijdou nezajímavé až anorektické, často jim při pátrání pomůže náhoda, a ne deduktivní nebo pátrací schopnosti. ()

anderson

ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: NOVA = 22.6.2015, réžia českého znenia (NOVA 2015) = PETR POSPÍCHAL - Včera Kevin Williamson "vyvrhol" na svet ďalšiu krimisériu. Tentokrát pojednáva o vyšetrovateľoch, ktorí sa špecializujú na prípady tzv. stalkingu. Snáď to Williamson nepošle do podobného odpadu ako THE FOLLOWING, pretože pilot bol slušný. (2.10.2014) ()

Morholt

Další z řady kriminálek, na které obyčejně nekoukám, ale tomuhle jsem dal šanci a vůbec toho nelituji. Ne že by se jednalo o něco specifického a to bez ohledu na to, že se dvojice detektivů zabývá čistě stalkingem. Ale seriál může sázet na dvojici Maggie Q - Dylan McDermott a tahle sázka mu bezezbytku vychází. Navíc oba dva detektivové mají se stalkingem osobní zkušenost, byť každý výrazně odlišnou, což dodává Stalkerovi na atraktivitě. Za mě zatím 70%. ()

MoiJe

Zatiaľ do s01e03: Nič úžasné, ale sleduje sa dobre, v rámci tohtosezónnych noviniek ide určite o jeden z lepších počinov. // Pilot: Ujde. Chceli stihnut pribeh, problematiku stalkingu, nacrtnutie demonov hlavnych postav i ich coolovitost. Takze vsetko bolo trochu hrr, ale nie zle. Stalkeri su obecne hrozne creepy, verim, ze to tu este vyzmykaju. ()

maddy

Stalker (singular)? Skôr tisíc stalkerov na jednu epizódu. Hlavná vyšetrovateľka je stalkovaná, vedľajší vyšetrovateľ stalkuje a spolu chytajú stalkera, ktorého stalkuje iný stalker. Ako ja nemám rád tie prehnané vyšetrovateľské seriály, kde je trinásťtisíc úchylov na meter štvorcový a každú epizódu sa chytá ďalší. Ešte navyše keď všetci páchajú ten istý zločin (stalking). Išiel som do toho len kvôli Maggie „Nikite“ Q a Dylanovi McDermottovi v hlavných úlohách, ale tento chabý námet nemajú šancu zachrániť. Nezaujímavé, neoriginálne a v podstate úplne zbytočné. Podobných kriminálok tu už za tie roky bolo neúrekom, ale tie ale aspoň mohli predstaviť každú epizódu nový zločin. Neviem si predstaviť s čím chce pracovať Stalker. Téma naháňania Stalkerov sa opozerá po prvej epizóde a žiaden ucelený dej sa v tom zatiaľ nejaví. Po pilote vzdávam. Stalker je len ďalší z prešľapov Kevina Williamsona, ktorý dobrý scenár naposledy napísal takmer pred 20.rokmi (Scream). PILOT: 2* (4/10) ()

Vxxx

Mám za sebou, tuším, dva díly. Sledovat dál určitě budu, ale žádnej klenot nečekám. Je to jen další "case of week" seroš, tentokrát s trochu jiným zaměřením. Při sledování se nenudím, ale při nesledování mi to nechybí. Což pokud mě se seriál líbí, tak ani nemůžu dospat abych viděla nový díl... 3* EDIT_ Série skončila a přišlo mi, že je to čím dál tím lepší. Z "žádného klenotu" se nakonec stala velice dobrá kriminálka. Možná lepší, než ty, co běží už roky. Škoda, že ho ukončili po první sérii. Ale určitě mě to bavilo! :) 4* ()

Caminzind

Po pilotním díle Stalkera byl můj dojem takový, že jsem potkal další z řady kriminálek s plochým scénářem a střídmou psychologií postav. Originální námět je asi jedinou devizou a jediným lákadlem celého projektu. NEHODNOCENO. ()

honajz2

Dívat se na to dá. Akorát mi to připadá předvídatelné a v nějakých částích i divné. Taková průměrná televizní záležitost. ()

Laerry

Seriály musejí jít s dobou - a to se týká i kriminálek. Nové zločiny jako kyberšikana či stalking jsou velmi vděčným tématem pro moderního diváka, protože se musí šířit povědomí o tom, že se jedná o dosti ohavné zločiny cílící v první řadě na psychiku obětí - a někdy dojde i na to násilí fyzické. Stalker si stále drží napětí a svým námětem je originálním počinem na poli procedural cop shows. ()

Mallinali

Další krimiseriál tuctový jako předehra v pornu, který se vyznačuje hlavně špatným zpracováním. Právě jsem dokoukal jeden díl o bývalém šíleném poldovi, který pronásleduje svého bývalého nadřízeného a ty nelogičnosti mi drásaly oči. Vyšetřovatelka si vezme jednotku rychlého nasazení, ale stejně sama vykopne dveře (!) a běhá po domě s magorem bez podpory. Detektiv je během boje seknut do obličeje, ale pak má zraněnou ruku. Detektivové zjistí že někomu hrozí nebezpečí a stejně dají vrahovi dost času na to, aby dotyčného unesl a ani ho nevarují. Na konci střelí detektiv vraha, ale otočí se k němu zády a ten ho s průstřelem hrudníku div nezabije. Detektiv ho po dlouhým boji sejme druhou střelou někam do ruky či boku, která je nesmyslně účinnější než ta předtím do hrudníku. Pak už má být asi mrtvý, nebo nevim. Na konci jsem se ani nedozvěděl, jestli oběť přežila nebo ne. Fakt aušus. Do toho plochost příběhu a jediná zajímavější postava. Jestli já na ně nejsem s jednou hvězdou ještě hodnej. No, kdyžtak to po dalších dílech ještě změním. ()

Bozvav

Velmi průměrná záležitost, kde se jeden přípaad druhému podobá jako vejce vejci. Koukat se to dá, ale žádná velká sláva. Za mne 50%. ()

anitae

Ať mi nikdo netvrdí, že tvůrci scénáře nejsou úchyláci. Beth a "její rodina" fungovali dobře, stejně tak po určitou dobu Larry s Rayem. Ale proč to proboha neukončili 18. dílem, ty dva jsou tak nějak zbytečné a zoufalé, když podle všeho seriál nebude pokračovat. 3* ()

GTS_PUNK

Americké (najmä) kriminálne seriály sa vyznačujú používaním typickej príbehovej šablóny, ktorá neobchádza ani tento o počin o zvláštnom útvare losangelskej polície z roku 2014. Zakladá sa na storytellingu, ktorý v rámci jednej epizódy primárne sleduje len jeden konkrétny prípad, s ktorým si vyšetrovatelia do najmenších detailov do 45 minút poradia. V širšom meradle sa na pozadí odohráva väčšia dejová línia, ktorá sa na prvý pohľad zdá byť vedľajšou, no v skutočnosti je nosnou - tou, na ktorej celý dej stojí. Stalker nepredstavuje výnimku. Prekvapivo, zrejme aj kvôli svojmu námetu, však dokáže fungovať lepšie, než mnohé iné americké kriminálne seriály z policajného a vyšetrovateľského prostredia. A hoci je o niečo lepší, určite ho nemožno považovať za akýkoľvek vrchol seriálovej tvorby. Príbehové prípady sú v ňom pomerne jednoduché, neskôr miestami trochu repetitívne, vyšetrovatelia sú tradičnými "všeználkami", ktorí majú naštudované všetko od behaviorálnej psychológie, umenie až po prapôvod sveta a vesmíru, a ktorí diváka svojim vystupovaním občas až mierne otravujú. Seriál si napriek tomu počas všetkých dvadsiatich epizód dokáže udržať stálu priemernú kvalitatívnu úroveň. V prípade seriálu je zaujímavé aj to, že jeho posledná epizóda končí cliffhangerom, na ktorý mala s najväčšou pravdepodobnosťou nadväzovať ďalšia séria, na ktorú nakoniec nedošlo. Divák si tak musí na niektoré otázky zodpovedať sám. Stalker zo seriálového radu, či už žánrového alebo všeobecného, nijako nevyčnieva. Nie je ničím výnimočný ani extra zaujímavý. Napriek svojej relatívne krátkej dĺžke však môže poslúžiť ako akýsi "filler", ak divák momentálne nemá čo pozerať. ()

fincik

Na pomezí tří až čtyř hvězd. Případy stalkerství se mi celkem líbily, takový průměr. Ovšem hlavní dějová zápletka, která se táhla celým seriálem a postupně gradovala, byla jiný káva. Ne že by to bylo něco převratného, ale jsem spokojený. 4*. ()

Hanz924

Seriál, který by se dal natočit jako 90ti minutový film. Každá epizoda stejná, děj naprosto předvídatelný s úplně nudným koncem. 10 %. ()

dalibor.durcak

Velice zajímavé téma, umně zpracováno! Na Stalkerovi se mi líbí, že ačkoliv se jedná o týden/epizodní seriál, určitá dějová linka (která mne zaujlala) se proplétá celou první sérií. Těším se na pokračovaní, stejně jako se každý týden těším na závěrečnou skladku, která díl ukončuje. Hudební dramaturg - palec nahoru! ()