Angela žije spolu s manželom na okraji malého vidieckeho mestečka. Kým je Mac pravou rukou miestneho šerifa, ona riadi organizáciu, ktorá vypomáha ženám v ťažkej životnej situácii. Napriek tomu, že by sa mohlo zdať, že sú obaja za svoje činy rešpektovanými občanmi, malý evanjelický spolok vníma Angeline služby relatívne svojským spôsobom. Zahrávať sa s náboženskými fanatikmi je však v mnohých prípadoch nebezpečnejšie, ako sa môže zdať. (*CARNIFEX*)

J*A*S*M

Výborný tah udělat z tmářských pro-life idiotů hororové záporáky, protože větší zmrdy těžko pohledat. Zvolené téma je aktuální vzhledem k současnému vývoji v Polsku i tady pro tu naši klidnou středoevropskou oblast, a to se počítá, skutečně dobré horory vždy nějaké relevantní téma mají. Zde se možná chce říct, že samotné téma je silnější než zpracování, protože zvlášť někteří herci mi sem tam přišli až ochotničtí. Ale ruší to jen nárazově a celkový dojem mám rozhodně pozitivní. Samozřejmě je to film určený pro diváky otevřené nezávislé produkci, a když vidím, že hned s vydáním prvního ripu jsou tu nahrnutí bfu konzumenti s odpadem a jednou hvězdou, rád tomuto sympatickému filmu trochu přisolím. 7/10 ()

Psychor

She Who Must Burn lze považovat za snímek pro opravdové hororové fajnšmekry, takže si na základě zdejšího hodnocení můžete sami udělat obrázek o tom, kdo již do srdce hororového žánru alespoň částečně pronikl a kdo se naopak stále plácá na jeho povrchu bez ohledu na množství zhlédnutých hororů. Téměř osmdesátiletý Larry Kent odvedl na pozici režiséra i scénáristy vskutku vynikající práci a je mi velkou záhadou, z jakého důvodu zde v databázi stále nemá vlastní profil? Určitě se nejedná o nějakého utajeného tvůrce, kterého bych díky své velké hororové odbornosti mohl znát pouze já sám. She Who Must Burn sází na mírně pomalejší tempo a plusové body získává zejména za trojici různorodých postav náboženských fanatiků, kteří ve výsledku vytvářejí znepokojeníhodný triumvirát pološílených monster. Skvělé herecké výkony pak činí jejich mentální stav zcela uvěřitelným. Na klidu duše divákovi jistě nepřidá ani rezervovaná reakce strážců pořádku, díky čemuž tak mají fanatici ve městě do jisté míry volné pole působnosti. Uděluji čtyři hvězdy a doporučuji každému, kdo se nebojí trochu náročnějšího hororu. ()

Marceloo

Manželia žijúci v malom mestečku sa stretávajú s odporom miestnych dedinčanov, pretože žena pôsobí ako ženská poradkyňa a často pomáha ženám učiniť rozhodnutia, ktoré medzi inými nie sú populárne. Miestny odpor vedie náboženská skupina, ktorá nemá žiadny problém ukázať svoje názory. Keď však žena zasiahne prudkým spôsobom do štruktúry ich spolku, zmenia sa obyčajné výkriky a protesty na lov. - Vôbec sa nejedná o zlý horor, ale akékolvek hodnotenie medzi nulou a stovkou je tu akceptovatelné. Pohlad na tento horor bude dosť závisieť na tom, ako sa jednotlivec stavia k témam, ako sú náboženský fanatizmus alebo potraty. Spracovanie je pomalé, ale zobrazenie sa zarezáva pod kožu, dokáže byť aj bez krvi drsné a občas som sa kvôli postavám cítil nepríjemne, čo sa mi často nestáva. Záver sa premení v naprostú brutalitu, čo oceňujem, ale vzhladom k predošlému dianiu prichádza táto o level vyššia časť dosť neskoro. Za pozornosť toto dielo určite stojí, pretože je netradičné a tomu pomáha námet, ktorý dokáže fungovať dostatočne nepríjemne. + herec z Leprechaun: Origins ()

*CARNIFEX*

Angela žije spolu s manželom na okraji malého vidieckeho mestečka. Kým je Mac pravou rukou miestneho šerifa, ona riadi organizáciu, ktorá vypomáha ženám v ťažkej životnej situácii. Napriek tomu, že by sa mohlo zdať, že sú obaja za svoje činy rešpektovanými občanmi, malý evanjelický spolok vníma Angelyne služby relatívne svojským spôsobom. Zahrávať sa s náboženskými fanatikmi je však v mnohých prípadoch nebezpečnejšie ako sa môže zdať. Vďaka spôsobu poňatia prevažne dráma než horor v pravom slova zmysle. Náboženský podtón v kombinácii s témou "číslo 1", násilia páchaného na ženách v domácnostiach, to na niekoho možno zapôsobí, no samotných scén vedených v danom duchu je pomenej. Fanatické, náboženské prejavy sú dávkované postupne, pričom mi neprišli natoľko otravné (pre niekoho) ako v takom "Red State". Takže koho to iritovalo, toto by mohol prežiť bez väčšej ujmy. Celý čas som uvažoval nad tým, že udelenie dvoch hviezd bude tým pravým orechovým, no vzhľadom na to, že sa to v poslednej tretine relatívne zvrhlo, pričom gore bolo taktiež solídne, jednu prihodím - 55% ()

S.Quentin QUALE

Každej rok vyskočí minimálně jeden kus, kterej se vyznačuje zpravidla nezávislostí, pomalejším tempem, tižívějším tématem a mým pocitem, že jde o víc, než se na první pohled zdá. Letos to pravděpodobně vyhraje tato exploitační nasíračka, kde etika je až na prvním místě. Jelikož se jedná o hůře stravitelný film, u kterého se pravděpodobně naserete, protože téma je citlivé, záporáci dementi, herci škaredí a finále je jaksi bezútěšné, doporučovat jej jako pecku se zdráhám, ale jelikož svůj učel plní na jedničku, což je u "hororu" nejpodstatnější, platím zlatem. Nepěkný film to je. ()

kaylin

Kanadský snímek „She Who Must Burn“ si zvolila zajímavé, aktuální téma, které dává smysl, navíc v konfrontaci s fanatismem je ještě smysluplnější. A to je na něm velmi dobré. Je to aktuální horor a navíc zde není zlo v podobě paranormální, ale je to zlo, které je celkem blízké, je pochopitelné a o to je hrozivější. Určitě jste si sami všimli, že se na vás někteří vaši sousedi divně dívají a ani nevíte proč. ()

Aargh odpad!

Hodinu se neděje nic. Zbylou půlhodinu se neděje skoro nic. The end. Ale jak vidno z komentářů, libtardi hýkají blahem, protože agitka se musí lajkovat, i když je to sebestupidnější amatéřina. Tak určitě. ()

Forsberg11

Prekvapivo kvalitne zvládnutá, temná story o potratoch a náboženských fanatikoch. Alebo kam až môže zájsť človek pomýlený fantasmagóriami. Ak "predýchate" nezáživnú prvú polovicu, môžete sa tešiť na pomerne odvážne explo so skutočne surovými scénami. Milovníci gore si prídu na svoje. Atmosféra je miestami veľmi desivá a hustá. Aj preto prihadzujem štvrtú hviezdu. 70 %!! ()

elimS

10% - komentář 20ti slovy: S prominutím k*k*tina jak prase! Pokud jste náboženský fanatik a jste proti potratům, tak prosím. 80 minut náboženských keců, 5 minut "nějakého" závěru. ()

aknamor

Z tohodle mi bylo psychicky fakt špatně ještě dva dny po zhlédnutí, už jen proto, že vím, že takový sekty a takoví magoři doopravdy existují, a to vyobrazení není vůbec přehnaný. ()