Kriminální komedie, v níž si dva policisté a dobří přátelé kladou neustále zásadní otázky: "Je to legální, nelegální, anebo je to zcela jedno?" Film vypráví příběh, v němž zločinec Richard "Stick" Montgomery uteče z vězení. A právě v té chvíli jsou policisté Chris Lecce a Bill Reimers nasazeni na zločincovu někdejší přítelkyni Marii McGuireovou. Oba muži zákona mají vystopovat, zda ji bude Montgomery po útěku kontaktovat. Pod záminkou výměny telefonu se dostane Chris do Mariina domu a zamiluje se do ní až po uši. (oficiálny text distribútora)

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,6/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 88%, Audience Score - 56% | FDb.cz - 78.6% | Opravdu velmi dobrá krmikomedie, která bohužel v dnešní moderní efektové době upadla v zapomnění, přesto nám naštěstí ani po tolika letech od jejího vzniku neunikla a my si užili typicky velmi dobrou 80's buddy cop komedii plnou skvělých hlášek. A komu se nezamlouval poněkud nižší počet akčních scén, měl si zapnout Willise. Možná je škoda, že se trošku moc hraje na romantickou notu, tím pádem kolikrát vzájemná chemie dvou hlavních představitelů mírně upadá, my jsme přesto plně spokojeni! 75% ()

Kingjiri

Určitě to sami znáte. Někdo vám dá tip na nějakej film, o kterym jste v životě neslyšeli, neni hvězdně obsazenej, distributorskej popisek ve vás vyvolává pocit, že vás nemá čim překvapit, takže byste si nikdy nic takovýho sami od sebe nepustili. Pak si to dílko přece jenom pustíte, parádně se bavíte od začátku do konce a jenom se nestačíte divit, jak je možný, že jste na něj nenarazili už dřív. A přesně tyhle pocity ve mně vyvoval Statekout po projekci. Skvělá oddychová zábava, čtyři silnější hvězdy. ()

Matty

Další zapomenutá krimikomedie, která měla zůstat ve své době. Je zde akorát kapka akce na začátku, kapka na konci a zbytek tvoří unylá romance. Kvůli ní nefunguje ani vzájemné popichování mezi Chrisem a Billem, koření to všech buddy movies. Přednost bohužel dostávají Chrisovy city k Marii. Ústřední nápad není rozvíjen tak, jak by si zasloužil, nebýt pár lepších vtípků, Dreyfussova charismatu a jedné geniálně natočené scény (sen), opravdu by nebylo oč stát. 60% ()

genetique

Naozaj pohodovú záležitosť sa podarilo vykúzliť vtedy ešte vo forme točiacemu Badhamovi za enormnej pomoci ústrednej dvojice, z ktorej vyčnieval hlavne Dreyfuss. Milé, dosť vtipné a keď treba, tak aj dosť dobre akčné. Autonaháňačka a záver sa podarili ako aj svieža Madeleine Stowe. 75%. ()

Kimon

Inu, když se do CZ dabingu pustili v roce 1993 - 94 dva niemandové z Bohemia studio pod vedením Michala Pavlíka v roli režie CZ znění a rádoby zvukaře Antonína Němce, byla asi TV Nova, která si tento dabing objednala náramně překvapená a nebo totálně oslepená svými "úspěchy" na poli TV vysílání. Kolikpak těm dvěma výtečníkům ve svém oboru asi TV Nova vyplatila za odměnu? Já osobně bych jim nakopal zadek za tu jejich mizernou CZ dabingovou slátaninu. Mám možnost vidět záznam z TV Nova v tomto úchvatném CZ dabingu a mám k porovnání originál DVD v původním EN jazyku. To CZ huhňání bez zvuků a hudby v pozadí je dobré tak na výprask pro ty dva "umělce". Je mi z takové práce zle a rozhodl jsem se pro zhlédnutí originálu DVD. Jak si vůbec mohli tenkrát dovolit nabídnout takovou práci televizi s celorepublikovým dosahem?! Doufám, že se ti dva povedenci drží na trhu práce již pouze s lopatou v ruce .... ()