Policejní kolt vzor 357

• Francúzsko Police Python 357 (viac)
TV spot 2

Yves MontandSimone Signoretová, osamělý policista a žena stojící v pozadí. Dokonale rozehraný příběh osamělého policisty Marca Ferrota, který jako dítě vyrůstal v dětském domově. Při vyšetřování drobného deliktu se seznámí s mladou Sylvií, která se stane jeho milenkou. Ta má však tajného milence, který ji vydržuje a který ji při hádce zabije. Vše však svědčí proti nevinnému Ferrotovi... (Česká televize)

TV spot 2

Anderton

Policajný kolt je tak trochu schizofrenný film. Ak by som ho po prvej pol hodine prepol, už by som si na neho v živote nespomenul. Ak by som videl iba jeho rozuzlenie, čiže zhruba záverečnú polhodinu plnú zvratov, asi by som film vidieť celý nechcel. Lenže jeho prostredná časť je podľa mňa excelentná, ústredný nápad s dvoma vyšetrovateľmi, z ktorých je jeden vrah, druhý hlavný podozrivý, jeden o druhom nevie a ten druhý o tom prvom áno, je nápad, ktorý sa mal rozpracovať do nezabudnuteľnej klasiky. Lenže v spomenutej záverečnej časti akoby scenárista nevedel, ako príbeh zakončiťa tak prichádzajú k slovu zbytočné zvraty a prepálená akcia, namiesto prepracovanej psychológie a údernej pointy. Na konci som mal pocit, že som videl tri filmy v jednom. Našťastie mal režisér šťastie na Montanda, ktorý je uveriteľný v každom momente filmu a núti diváka mu držať palce až do úplného záveru filmu, pri ktorom si nikdy nie ste istí, čo bude nasledovať v jeho ďalšom momente. Občas je to trochu kontraproduktívne. ()

PetrPan

Lehké zklamání.  Než totiž dojde na zločin je Policejní kolt jen nedotaženým romantickým dramatem o dvou rozdílných mužích, co si šlapou do zelí a jejich femme fatale, to se na mě nezlobte, nestojí ani za zlámanou grešli, ale budiž, každý máme jiný vkus a do toho nám leží v posteli Simone Signoret a  čeká na svou chvíli, která dlouho nepřichází, páč se oba muži musí dostat tam,  kde se jejich osudy protnou úplně jinak než by si oba přáli.   Jakmile se to tedy stane, stává se z Policejního koltu konečně ta správná napínárna, v které se ztrácí i několikero když ne hloupostí, tak řekněme podivností, třeba schovky mladé Sylvie jsem moc nepobral a spějeme  k finále, které je konečně reklamou na poctivou starou francouzskou školu. Čili slabší, ale čtyři. ()

Radko

Dvaja muži zdieľajú jednu milenku. Doby komunít skončili, tak vzniká problém. Jeden sa ukáže byť žiarlivejší než ten druhý. Vybuchne. Ako tlakový hrniec. Dôsledky odnesie objekt jeho túžby. No podozrivým sa stane jeho sok v láske. Problém je, že obaja sú policajti vyšetrujúci túto vraždu. Navzájom o sebe len tušia. Do toho sa miešajú rodinní príslušníci (manželka policajta), kolegovia a iní zločinci. Skvelý námet zúročil režisér v ešte lepšom spracovaní. ()

borsalino

Klasický snímek sedmdesátých let, nicméně zásadně by to chtělo popohnat první a střední část, které trochu přešlapují na místě a v podstatě mají pouze za úkol rozehrát příběh. Film rozhodně nabírá dech v poslední třetině, kdy už je jasné, že tento příběh nebude mít šťastný konec. Yves Montantd však již podal lepší výkon než právě v tomto snímku. I tak poctivé tři hvězdičky. ()

Kimon

Sedmdesátá léta francouzské kinematografie produkovala v oblasti krimi velmi slušné snímky. Policejní kolt bych ale mezi ně jistě nezařadil. Důvod? Toporný herecký výkon Montanda, kterého považuji za lepšího zpěváka než herce. Ta topornost se projevovala především v závěrečných akčních minutách filmu, kdy fyzickou výbavou herec již nestíhal a na mě osobně to působilo víceméně úsměvně. Herecké umění Simone Signoret mě také zklamalo a konečně scénář mi připadá nějak ušitý horkou jehlou. To jsou důvody, které mě přiměly hodnotit celkem malým počtem hvězd. Ty tři hvězdičky jsou přiděleny s "odřenýma ušima". Volba zbraní (1981) se režisérovi A. Corneau povedla lépe. ()