Big Driver

(TV film)

Při návratu z přednášky si nechá mladá spisovatelka Tess Thorne (Maria Bello) poradit zkratku k domovu. Jenže cestou píchne uprostřed hlubokých lesů. Vypadá to, že záchrana přichází brzy. Jenže zažije peklo, které vypadá jako to poslední, co v životě zažije. Zázrakem přežije a čeká na svoji příležitost, aby se mohla pomstít! (Rodriguez)

choze

Jak by vypadal I spit on your grave, kdyby ho napsal Stephen King a natočil se jako televizní film? Překvapivě slušně. Kinga je cítit ve svižném, chytrém a zábavném scénáři, kde nechybí typické Kingovy postavy jako spisovatelka propadající šílenství a kingovsky hlásící buran řídící truck, pohybující se samozřejmě v kulisách amerického zapadákova. Líbilo se mi, jak se tu tématizuje hrdinčino psaní - že poté, co se hrdinka proslaví psaním detetektivek se sama stane obětí zločinu (na pracovní cestě), který se snaží vyřešit (konzultujíc to s postavou ze svých knih) a který na konci promění styl jejího psaní. Jasně, není to, ale ani nemá být druhá Misery, hlavně proto, že tu nejde o psychický teror a chybí výrazný protihráč i uzavřený prostor, ale v rámci subžánru i televizní produkce je to napsané nečekaně dobře. Film sice není vyloženě naturalistický, ale brutálním scénám se nevyhýbá a Bello hraje hrdinku pěkně energicky. Jestli to někdo kazí, tak jednoznačně Salomon svou zoufale nevýraznou režií. ()

RobLord

Čtyři příběhy z Kingovy knihy Černořerná tma (Full Dark, No Stars - 2010) jsem poměrně nedávno slupl jako jednohubku. Autor vyvrátil můj názor, že kvalita jeho děl klesá, že není schopen dalšího Nadaného žáka, Řbitova zviřátek, Svědectví nebo Osvícení. Ačkoliv je nejpovedenějším a nejstrašidelnějším hororem oné sbírky věc s názvem 1922, filmaři nejprve sáhli po Dobrém manželství (což se režisérovi Peteru Askinsovi vymklo z rukou) a nyní po Velkém řidiči. Až na pár drobných odchylek se v tomto případě jedná o překvapivě věrné televizní zpracování Kingovy povídky. Za to, za Joan Jett a za příjemnou společnost Marie Bello přihazuji o jednu hvězdu navíc, než si snímek zaslouží. Kéž by došlo i na věrné filmové zpracování působivého hororu 1922! ()

Davies182

Nemůžu vejš, tahle televizní kingovka je jednoduše táákhle předvídatelnej thrillerovej průměr. Bello si sice roli pološílené workoholičky evidentně užívá a LifeTime se kupodivu nebojí zvrhlých scén, trochu překombinovaná paranoidní hříčka ale začne hrozně brzo otravovat a hlavně nudit. Pomsta je vyčpělá a okoukaná. ()

tron

V roku 2014 boli sfilmované dve (zo štyroch) noviel Stephena Kinga zo zbierky Bezhviezdna tma. Ale po tom, ako Hollywood sprasil (beztak nevýnimočnú) A Good Marriage, som sa Big Drivera obával. Nakoniec to nie je až taký malér, Maria Bello sa snaží (hoci to už nie je taká milfka, ako v Histórii násilia) a i ostatné ženy sú fajn (84-ročná Olympia Dukakis ako tvrdá radkyňa, Joan Jett v roličke barmanky a Ann Dowd ako psychopatická matka psychopatických synov). No medzi výstavné kingovky sa to veru nezaradí. Nepeknú situáciu vylepšujú až ukecané predmety (navigačka Tom), ukecané mŕtvoly a ukecané fiktívne postavy, ale i nekompromisný prístup, aký hrdinka zvolila na svojej ceste pomsty. Will Harris je zaujímavý týpek a veľmi sa mi páčil záverečný telefonát. Pre Dána Mikaela Salomona ide v poradí už o druhú kingovku. Prvou bolo oveľa lepšie Prekliatie Salemu. ()

Morholt

Rape and revenge, ale protože je to podle Kinga, musí být přítomen ten mysteriózní prvek a to mi právě vadilo. Že je po takovémhle zážitku ženská paranoidní, to docela chápu, ale nedokázal jsem najít opodstatnění pro navigaci, která říká i něco jiného než "Po pětistech metrech zahněte vpravo." a ještě víc mi lezly na nervy konzultační chvilky s literárními postavami, které hlavní hrdinka, spisovatelka detektivek pro seniorky, stvořila ve svých románech. Já rozumím tomu, že se tohle všechno odehrávalo jen v její hlavě, ale v tomhle případě mi to přišlo moc. A nepřesvědčila mě ani Maria Bello se svým sotva průměrným výkonem. Pár plusů se najde - třeba scénka z kanálu, či účast rockové babči Joan Jett, ale celkově to nestačí ani na průměr. 30% ()