Yu Qi Ling hledá biologického syna své nevlastní matky, která ji od mala s láskou vychovávala. Dostává se tak do panského sídla rodiny Jin, kde by se měl nacházet – měl by to být totiž mladý pán rodu Jin, Jin Yuan Bao. Ani neví jak, najednou si vymění roli s urozenou Jiang Xiao Xuan, která prchá pryč, aby si nemusela vzít Yuan Baoa. A tak si Yu Qi Ling pod cizí identitou bere muže, kterého hledala. Jak něco takového může dopadnout, když, pokud se to provalí, přijde Yu Qi Ling o hlavu? (Zíza)

Zíza

Ačkoliv je to laciné a v mnoha aspektech přehnané, tak jsem si to nakonec užila. Smála se, ale nijak zvlášť ty jejich bolístky neprožívala, protože tak nějak mi nešlo se s nimi v těch situacích sžít. Na druhou stranu romantické scény a komediální mě hodně bavily. Politikaření bylo stejné jako v jiných historických seriálech, i záporák byl takový lehce stereotypní, ale ke konci mi krásně švihlo. Nebylo to špatné, některé standardní zápletky byly vyřešeny elegantněji než jinde. Líbilo se mi, jak ženské byly krásně zdobené i oblečení jsem zkoumala bez ohledu na pohlaví. Další věc, za kterou to má u mě plus, byla povedené hudba, ano, opakovala se, ale ke každé scéně mi sedla. Občas mi přišla směšná kamera, jak se z určitého úhlu takovým tím dlouhým obloukem přiblížila a na něco "zadetailila". Když to shrnu, tak je to lehký nadprůměr. Určitě zabaví jako 45 večerníčků. ()

Vavča

Seriál, který má perfektní začátek, komediální rovinu a ingredience typických čínských kostýmních seriálů, ale zároveň to bere hákem s pořádnou porcí humoru. Wallace Huo (Yuan Bao) Tiffany Tang (Qi Ling) mají mezi sebou fakt povedenou chemii, prvních 30 dílů nemám vůbec nic, na co bych si stěžoval, to věčné hašteření, spiklenecké linky a komediální situace jsou velmi povedené. Tiffany Tang vyloženě sedí komediální role, zejména když uzemňuje namyšlený charakter jako Yuan Bao. Problém je, že i když na čínské poměry tady o blízkost postav a polibky není nouze docela dost selhává po díle 30 vážnější rovina seriálu, je to moc natahované a mohlo by se to jmenovat příliš dlouhé spiknutí:) Navíc jak píše Zíza nejde se ztotžnit s tím, co se tam děje a co postavy prožívají za problémy, příšerně schématické, jako kdyby někdo vyměnil scénáristu, být na 30 dílů jasné 4 hvězdy, takhle mě mrzí, že to spadlo o třídu níže. Ale fanoušci Tiffany a Wallace si to určitě užijí. Hudba fajn, kostými také, jen zamrzí, že Tiffany není akční herečka a bylo jasně vidět, že kameraman si pomáhal různými triky, aby to zakryl a nebylo poznat, že většinu pohybů dělá double. Což mě zklamalo, pokud vím, na pekingské dramatické konzervatoři se tvrdě dře i jízda na koni a bojová umění, takže buď je tady někdo rozmazlený, nebo zdravotní problémy, případně si nevěří, fakt nevím v Bounty Hunters byla samá akce a zvládla to naprosto v pohodě. ()

andiek05

Na začátku jsem přemýšlela, jestli to mám brát opravdu jako "historické" drama nebo jako "jednu velkou komedii", protože vidět v historickém dramatu např. melíry ve vlasech, na to jsem dosud nebyla zvyklá. Některé věci mi přišly tak nepravděpodobné, ale přiznávám, že byly zábavné. Tak tedy zábavné, romantické, zajímavé, ale na druhou stranu to bylo jako v kruhu, pořád dokola "to samé", některé věci se prostě opakovaly. Zároveň jsem za celou dobu nezauvažovala o jiném hodnocení než o třech hvězdičkách, takže ... :-D ()