Operation Avalanche

V roku 1967 boli dvaja tajní agenti CIA, čoby dokumentárny filmový štáb, poslaní do NASA odhaliť možného ruského špióna. To čo objavili a nakrútili, viedlo k jednému z najväčších sprisahaní v americkej histórii. (BoredKid)

Ouwen

SPOILERY: Tady jsem musel trošku zapřemýšlet a nechat si projít film hlavou. Atraktivní námět v krásným zpracování konce šedesátých let, skvělou muzikou (ten poslední track hlavně) a přirozeným humorem. Herec mě bavil každej. Je znát, že Matt Johnson má dobré nápady a talent mu nechybí. Škoda, že konec vyustí do ztracena. Co však musim pochválit, tak celkem nečekaný směr, kterým se filmek ubere, takže mě mile překvapil - více k známým klišé u spy filmech s agentama, které se většinou objevují v Asijských akcích, kdy se proti cápkovi obrátí ta sama organizace, která ho vychovala. Dokonce se objeví i nějaká ta akcička v podobě honičky a střílením. Celé to působí taktéž podmanivě, atmosféricky, zábavně a celkem realisticky. Ohledně této konspirační teorie, nejsem jejím zastáncem, ALE je zajímavé, že od té doby Amerika neuskutečnila výlet na Měsíc :-) ()

*CARNIFEX*

Mohlo to takto nejako byť? Mohlo. Amerika vždy klamala verejnosť, a vždy bude klamať verejnosť. Bohužiaľ, som názoru, že jedna z najväčších konšpiračných teórii by si zaslúžila lepší spôsob spracovania. Ono ani tak nejde o to, že by človek úplne neveril čo sa tvorcovia snažia prezentovať, no keď vás dejový priebeh udalostí nedokáže vtiahnuť ako by mal, samotný záver v kombinácii s rozuzlením vyšumí takmer do "stratena". HISTÓRIA: Zrejme len hŕstka ľudí naozaj vie, ako to celé bolo, no tak či onak, prvý vo vesmíre (údajne) nebol ani Gagarin, ani Vladimír Iľjušin. Bolo by naivné myslieť si, že neexistovali neúspešné pokusy s ľudskou posádkou. Česť ich pamiatke. ()

honajz2

Jenom dobrý námět s pár dobrými nápady nestačí, když tu ten found footage styl nefunguje (přitom sám o sobě to taky není blbý nápad), místy je to i dost nudné a ten film za celou dobu nepřijde s čímkoli zapamatovatelným. Sice to vyloženě špatné není, (ne)herci jsou docela slušní a nějaká hravost v tom taky je, ale žádné dojmy z něj nemám a tak je to jeden z těch filmů, co jsou fajn na jedno zhlédnutí, ale člověk na ně dřív či později zapomene. Jen mám teda pocit, že většina filmu byla komedie a mysteriózní thriller to je až od určitě části druhé poloviny, nicméně pár scén mě v tom donutilo aspoň k pousmání a dvakrát k zasmání, když už nic jiného. Lepší 2* ()

kaylin

Snímek "Operation Avalanche" ukazuje, že mockumentary přece jen není mrtvý žánr a že je možné tímhle způsobem natočit něco, co bude dostatečně zajímavé. Především to chce dobré téma, což se v tomhle případě podařilo. Stylizace také velmi povedená. Jedině ten příběh někdy trochu hapruje a není až tak překvapivý, jak by chtěl být. ()

rukay

Nápaditá, vyumělkovaná a výtvarně kreativní záležitost. Vynikající mix found footage a mockumentary (styl českému publiku známý například ze Svěrákových Ropáků (5*****)), který má určitě co říct - a to nejen tlupám nihilistický příznivců konspiračních teorii. Film má od začátku spád, je místy vtipný, a skvěle buduje atmosféru na kombinaci známých záběrů s fikcí. I přes malý rozpočet neztrácí ani ke konci úroveň. I když mne osobně zamrzel závěr, který se snaží z diváků vydolovat poněkud více emocí, než je vzhledem k předchozí stopáži vkusné, a přehoupnutí z potměšilého docucomedy do thrilleru mi přišlo zbytečné a vynucené. Přesto snímek, který rozhodně potěší, nejen, fanoušky žánru. 4**** ()