Mladý nemecký počítačový mág Benjamin (Tom Schilling) je tak trochu outsider. Vo virtuálnom svete sa zoznámi s charizmatickým Maxom (Elyas M'Barek) a jeho priateľmi Stephanom (Wotan Wilke Möhring) a paranoidným Paulom Makesom (Antoine Monot Jr.). Tí Benjamina pozvú, aby sa pripojil k  hackerskej skupine, ktorá sa chce zviditeľniť na svetovej scéne. Pôvodne malo ísť o neškodnú zábavu, ktorá im všetkým vylepší profily. Chvíľu to vyzerá, že všetko je v poriadku, dokonca sa Benjaminovi darí zoznamovať sa s atraktívnou Marie (Hannah Herzsprung). Potom sa však čosi pokazí, skupina sa dostane do hľadáčiku polície, na čele s detektívkou Hanne Lindberg (Trine Dyrholm). Z Benjamina sa z noci na deň stane jeden z najhľadanejších hackerov na svete... (Martyska)

junxi91

Hackerský thriller o jednom těžce zkoušeném počítačovém superhrdinovi, který se se svou partou přátel pustil do velice drzých kousků. Benjamin Engel je hacker z Berlína, který je právě vyslýchán důstojníkem Hanne Lindbergovou, která vede kybernetickou divizi interpolu. Benjamin má informace o skupině FR13NDS, hackerské skupině o čtyřech členech, a také o nechvalně známém hackerovi MRX z Darknetu. Benjamin jí vypráví příběh svého života superhrdiny - nemá rodiče, nikdy nepotkal otce, matka spáchala sebevraždu a žije sám s nemocnou babi. Jeho superschopností je neviditelnost a ve 14ti naboural svůj první systém. Svého hrdinu potkal na Darknetu a není jim nikdo jiný než MRX. Zajímavé bylo vyobrazení toho, jak se jednotliví hackeři na darknetu setkávají. Benjamin pracoval jako roznašeč pizzy a při tom potkal Marii, svou školní lásku. Ta chtěla otázky k bakalářským zkouškám, a tak Benjamin naboural servery univerzity, ale byl chycen a zatčen. Během veřejně prospěšných prací potkal Maxe, namyšleného a sebevědomého frajera, který jej představil svým kolegům Stephanovi a Paulovi. Společně založí hackerskou skupinu CLAY a jejich základnou je Benjaminův dům. Nabourají se na sociální sítě a dělají chaos v Berlíně. Ale MRX je bere jako podřadné a vysmívá se jim. A tak Benjamin navrhne hacknout BND, aby udělali na MRX dojem. To se jim povede vytisknou logo s názvem "žádný systém není bezpečný" ve všech tiskárnách budovy BND a to konečně udělá na MRX dojem. Ale mezi kamarády to vře, protože Max má úspěch u Marie. A tak tajně kontaktuje MRX a nabízí mu nějaké ty tajné informace. Paul pak zaslechne zprávu, že jeden z členů FR13NDS přezdívaný Krypton byl zavražděn. Benjamin přizná, že dal informace z BND MRXovi, a ty identifikovaly Kryptona jako dvojitého agenta, který pracoval s Hannovou na odhalení MRX. FR13NDS a CLAY jsou označeni za teroristickou skupinu za hackování informací. Benjamin se chce očistit a kontaktuje MRX a ten mu dá pokyn, aby se CLAY naboural do databáze Europolu v Haagu. To je poněkud nebezpečná akce a navíc chce během ní nechat odhalit MRX pomocí Trojského koně, což úplně nevyjde a po Benjaminovi jdou ruští mafiáni. Benjamin najde na hotelu své kamarády zavražděné, a tak se rozhodnul vydat Hanne a ukáže jí, že to myslel vážně. Benjamin se dostane do programu na ochranu svědků a vydává se za MRX, kterého tím donutí odhalit se. Je to devatenáctiletý kluk z New Yorku a FBI jej zatkne. Hanne si však všimne, že Benjamin má na ruce ránu od hřebíku, ale hřebíkem se při vloupačce zranil Max! A tohle povede k dost šokujícímu závěru a dost zajímavému plot twistu. Na to, že o hackerství nevím vůbec nic mě tento film bavil od začátku do konce a můžu jej jen doporučit!  ()

Happens

Tyhle pokusy o rozbití obrazu na malé kousky, které zpřeházíte dějově, časově a dle linie lži, jsou velice působivé, ale je dobré, když to má přirozený běh, nikoliv dějovou křeč. Navíc atmosféra navozená němčinou je též nepříliš příznivá vůči počtu hvězdiček. Jako člověk, co dřív měl k hackování trochu blíže, se ještě musím pousmát nad "metodikou" hackování. Na druhou stranu pěkně zobrazily tunely / metro v systému. Tichý nadprůměr. 66 % ()

Zaplo05

Asi poprvé jsem viděl film na hackerské téma, který mě neustále držel v napětí po celou dobu trvání! Úžasné a ještě německé - jako by tomu ona právě němčina dávala tvrdost a důležitost celé myšlenky filmu - No System Is Safe. Naprosto silný příběh, který Vás doslova přilepí k jedničkám a nulám počítačového světa. Ale tenhle film je jasná jednička! PS: počkejte si na konec :-) ()

kachie

Výborný soundtrack! (Royal Blood, Boys Noize, Fukkk Offf...). Tom Schilling vyzerá ako kombinácia Jamesa McAvoya a Edwarda Nortona (čo určite nebola náhoda :D ). Strhávam bod za niektoré klišé, zjednodušenia a snahu napodobniť americkú produkciu. Ale inak super, celý film ubehol anineviemako, veľa kreatívnych nápadov, dobrá téma, fajn zvraty atď... P.S.: Robia sa ešte nejaké nemecké filmy, kde nehrá Elyas M'Barek, alebo len ja mám naňho také štatie? :D ()

DonPedro

Celkem klasická zápletka „jak se neudusit soustem, které po ukousnutí poněkud nabobtnalo“ zasazená do hackerského prostředí, v rámci kterého sice nepřináší ohledně motivace a technik nic moc objevného, ale zároveň na něm neparazituje, protože je dokáže zobrazit lépe, než bývá v kraji zvykem. Už to, jakou váhu přikládá sociálnímu inženýrství v opozici k rychlým prstům je hodně poučené. A když jsme u těch rychlých prstů – v jedné subdisciplíně je Who Am I Bystrozraký mezi slepými. Většina mnou zaznamenaných filmařských pokusů převést zběsilé bušení do klávesnice na nějaký atraktivní vizuální tvar, který by divákovi zároveň napovídal, co se zrovna děje, končila u trapností typu praskajících virtuálních řetězů a rozpadajících se vrat. Tady je prostředí šedé zóny a symboly penetračních technik tak povedené, že si je pravděpodobně budu pamatovat i v době, kdy se mi zápletka dávno vykouří z hlavy. Asi by šlo zaškodit ohledně toho, který ze závěrečných veletočů je na předchozí děj naroubován čistě a který jen tak přibitý, ale proč trápit prima film. ()

• Písnička, která hraje v 11. minutě, je „Love Me Hate Kiss Me Kill Me“ od Fukkk Offf. Ve 40. minutě hraje „Rave Is King“ od Fukkk Offf. V 51. minutě pak hraje „XTC“ od Boys Noize. (Duoscop)
  • Filmovanie snímky prebiehalo vo viacerých miestach v Nemecku, predovšetkým v mestách Berlín a Rostock. (MikaelSVK)
  • Název filmu Who am I odkazuje také na UN*Xový program (whoami), který je ve filmu několikrát použit. Tento program slouží pro zjištění identifikace právě probíhající session (zjednodušeně: vypíše jméno uživatele). (maxXxic)