Krásky a šprti

(relácia)
  • Austrália Beauty and the Geek Australia
Reality-TV / Súťažný / Romantický
Austrália, 2009, 41 min

Krásky a šprti je zábavné střetnutí dvou naprosto rozdílných světů. Během tohoto neobvyklého soutěžního pořadu vznikají překvapivé vztahy a rodí se silné vazby, které utěšeně vzkvétají především za nečekaných a někdy hodně veselých okolností. Kráskám se otevírají oči a obměkčují srdce. Zatímco pomáhají šprtům najít vlastní hlas, objevují se před nimi úplně nové možnosti. A šprti je taky něco přiučí o tom, jak vystoupit z vlastní komfortní zóny. Mezi deseti kráskami nechybí profesionální princezny ze zábavních parků, zapálené milovnice cvičení a opalování, studentky zajímavých oborů ani zkušené modelky. V desítce šprtů pak najdeme učitele matematiky, lékaře z pohotovosti, fanatické fanoušky motorsportu i absolventy právnických studií. Bez oblíbených proměn se to celé samozřejmě neobejde! Šprti podstoupí dechberoucí fyzické transformace, které jim vyslouží nejen obdivné pohledy jejich krásek, ale získají díky nim i nové sebevědomí. Vítězný pár z každé epizody pak dostává jedinečnou příležitost užít si rande jenom ve dvou – zjistit, co jednoho na druhém přitahuje – a prohloubit vzájemný vztah. Méně šikovným párům, které nevítězí, hrozí, že skončí na posledních dvou místech celkového hodnocení. V takovém případě jim nezbývá než podstoupit osudový duel. Kdo prohraje, jde domů. Na konci zůstává jen jediný pár – a k tomu získá velkorysou peněžní výhru. Zábavná show Krásky a šprti je strhující podívaná plná emocí a smíchu, dost možná okořeněná i malou špetkou pravé lásky. (TV Prima)

Baerdeller

První série se trochu hledá, proměny nejsou tak velké, úkoly jsou slabší a od začátku člověk měl pocit, že to vyhraje tým, ve kterém je jediná kráska s mozkem, což se nakonec taky stalo. Ale je to koukatelné. Druhá už je v mnoha ohledech vypilovanější. Bohužel se produkce rozhodla krásky prezentovat jako totální hlupačky. Podle mě až zbytečně drsně v tomto ohledu tlačili na pilu, protože některé krásky nepůsobily ani jako funkční lidská bytost... Na druhou stranu názorový střet v soudní síni (S02E03) mezi Ellynie-May a Jessie na téma socialismus versus kapitalismus (Its great to be social :)) je naprosto epická záležitost. Třetí série už prezentuje krásky naštěstí trochu lidštěji, proměny jsou fakt výborné a produkce více tlačí na vytvoření reálných romancí. To se daří nadplán a několik párů pokračuje ve vztahu i po skončení natáčení, jeden z nich končí i svatbou. Spoiler: Samozřejmě všechny vztahy vybouchly a zmíněné manželství po pár letech skončilo rozvodem. Koncept této show k vytvoření dlouhodobého vztahu v reálném světě nenahrává. Čtvrtá série je dost podobná třetí, ale začínají se více objevovat "ponižující" úkoly typické pro moderní reality show, meh. Pátá série mění moderátora (změna k horšímu) a celá se odehrává na Fiji. Jde už o typickou moderní reality show se vším špatným, co tento žánr obnáší. Tato řada mi už vůbec neseděla. V šesté sérii jsou australští geekové spárováni s americkými kráskami a "humor" se generuje hlavně z toho, že Američanky o Austrálii neví vůbec nic. To na mě nějak nefunguje. Navíc je jasné, že celá show se transformovala do typické "generické reality show". Tato série je dle mě druhá nejslabší. A která je ta úplně nejslabší? Ta sedmá z roku 2021. Koncept show je dost překopán a je z něj spíš seznamka mezi... Mezi kým vlastně? Nevím, jak se to tvůrcům podařilo, ale celé to působí ještě více falešně. Je mi jasné, že i ty předchozí série nebyly autentické, ale tady je to extrém. Mezi geeky tak nalezneme namakaného fandu bojových umění, který v několika filmech působil jako herec. Ano, produkce mu nechala narůst otřesné vousy a on má rád Dungeons and Dragons, ale ten týpek je prostě pořád kus a je něco jiného než typický nerd. Změny jsou i na druhé straně, pár krásek znovu působí hloupě, ale nyní zde nalezneme i kočky s vysokoškolským titulem... Úkoly jsou divné a podle mě výsledky soutěží "zmanipulované". Vzhledem k nevyrovnaným stránkám jednotlivých týmů - síle, inteligenci, výdrži, trpělivosti apod. se tomu stejně nedivím. Jsem přesvědčen, že zde se o výsledcích rozhodovalo v produkci podle toho, aby vždy vyšel divácky nejzajímavější výsledek. Průběh soutěží nikdy není ukázán přehledně a o výsledku rozhoduje subjektivně moderátorka nebo hostující osoba... Nevím, tento formát mi k chuti taky nepřišel. Díky zaměřením na vztahy a romantiku předpokládám, že byl primárně cílen na ženské publikum. Dle zábavy bych hodnotil: S03>S04>S02>>S01>>>S05>>S06>>>>>S07 Ideálně jsem měl skončit po čtvrté sérii. () (menej) (viac)

zuzza11

Minulá série mě docela brala, hezké vztahy, holky docela v pohodě. Ale tady tuto jsem musela vypnout, tak hloupé lidi (holky) jsem v životě neviděla ani v tom našem skvostu jako jsou Výměny manželek.  Násobky tří? Really? :D :D "tleskejte mi, vím kolik je 4*3" :D Todle jestli nemá v hlavě nasráno, tak já jsem mexická princezna. ()

fixaman

Hodnotím hlavně na základě aktuální sedmé řady, která po letité pauze přinesla tolik pozitivity a lidskosti, že jsem si to v reality show ani nedokázal představit. Tohle je přesně to, čeho jako lidstvo potřebujeme víc. Top! ()

Marze

Jestli jsem na televizi Prima Show shledl dil spravne serie, ucastnici se mi zdali jakoby z jednoho vrhu a usmivali se jako na vydarene dovolene. Slecna zaucovala tipka nesmeleho oslovut zeny,jak se s nimi ma bavit. ()