Dan Trunkman (Vince Vaughn), tvrdo pracujúci americký podnikateľ, sa spolu s dvoma spolupracovníkmi, Timothym (Tom Wilkinson) a Mikeom (Dave Franco), vydá do Európy uzavrieť najdôležitejší obchod svojho života. To, čo sa začína ako bežná služobná cesta, sa postupne zvrháva a napokon totálne vymkne spod kontroly. Pôvodne sa totiž trojica mužov v žiadnom prípade nechystala navštíviť Oktoberfest, ani zjazd fetišistov, a už vôbec nie globálny ekonomický samit. Ako to dopadne, keď biznismeni absolvujú všetky tri akcie za sebou? (TV JOJ)

tompolicky

Ale jo. Cekem povedená komedie. Sice poměrně tuctová, se scénářem, který by za odpoledne sesmolila moje dcera ve třetí třídě, přes to jsem se ale docela bavil a musím přiznat, že jsem se několikrát i dobře zasmál, ano pár gagů je tu originálních, nečekaných a zábavných. To není v poslední době vykradaček a parodie parodií u amerických komedií zvykem. Za mě slušnej průměr. ()

dalia

Nenáročná komedie, ale svým způsobem milá a se sympatickými herci, kteří tvoří vtipně různorodou trojici. Pár vulgárních žertíků už bylo přes čáru, alespoň podle mého názoru (scéna na záchodcích v baru). Jinak docela vtipná zápletka, prostě film pro pohodové odreagování se spoustou povedených i méně povedených žertíků a pozitivní, vlídnou atmosférou, což obzvlášť oceňuji. Typicky americký happyend, ale u tohoto typu filmu se hodil. ()

doriana.g

Je to zvláštní, většinou mi Vaughn dost vadí, ale tady ve společnosti Wilkinsona a hlavně Franca zafungoval. Bavila jsem se a kvůli Palačince si to brzy určitě pustím ještě jednou - Aktualizováno 12.8.16: Už vím, proč to u mě funguje. Protože mám po čtyřicítce a dvě děti s jejich problémy. Druhé zhlédnutí bylo lepší, než první. Soustředila jsem se na Vaughna a ti dva dodávali smích. Asi budu první a jediná, ale měním ze čtyř na pět. Je to totiž fakt dobrá motyka :-) a Franco si vystřihl nejroztomilejšího retarda ever. Až bude na podzim upršený večer, rozhodně se zase podívám. ()

Malarkey

Amíci si zase udělali komedii, která si Evropu (tady konkrétně Berlín) vysloveně vysnila. Sem tam je to legrace, sem tam je to nuda. Celkově ale příjemně vyplní večer v pracovním týdnu a vlastně ani ničím neurazí. Nick Frost a Dave Franco jsou každopádně zaručeně nejlepší. I když uznávám, že i Vince Vaughn nebyl úplně zlý. On v podstatě hraje v komediích pořád to samý, takže nemá moc, co kazit. Škoda, že se tenhle film s humorem tak šetřil a nepřidal trošku vostřejšího vtipu, který tam místy i byl. Vůbec by mi to nevadilo. ()

Mikecat

Keď som videl Vince Vaughn, hneď som vedel, že to nebude žiadna sláva, on proste priťahuje trápnosť. Film sa trošku rozbieha v Berlíne, kde uvidíme krásne nemecké prsia (skôr americké :)), nejaké tie penisy v gay klube a Vinca ubytovaného vo výstavnom byte, ktorý sa snaží cez skype vyriešiť domáce problémy: "Kolik vás je v tříde?" "42" "A kolik tě šikanuje?" "41". Výborná scéna v požičanom Golfe s nemeckou navigáciou a jeleňom v strede cesty. Napriek vulgarizmom to nieje až také vtipné ako by chcelo byť, pár úsmevných momentov tam predsa je.  ()

• Pôvodný názov filmu bol Buisness Trip. (Hudakfilms)
  • Na začátku filmu Tim (Tom Wilkinson) tvrdí, že mu je 67 let. Když se děj posune o rok později, Tim stále tvrdí, že mu je 67 let. (Zix.)

Největší propadáky roku 2015

Největší propadáky roku 2015

29.11.2015

Člověk občas slýchá zábavný argument, že nemá ten či onen film předem odepisovat, ale má si na něj udělat názor až poté, co ho uvidí. Vzhledem k tomu, že jde do českých kin zhruba 250 filmů ročně (a… (viac)

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Super Bowl je každoročním svátkem nejen pro fanoušky amerického fotbalu, ale také filmu. Studia totiž utrácejí miliony dolarů za to, aby mohla mezi reklamy procpat své půlminutové TV spoty, obvykle… (viac)