Drsný chlapi

(TV film)
  • Česko Spravedlnost psanců (viac)

V příběhu, který evokuje slavný Eastwoodův western Nesmiřitelní, se dva bývalí pistolníci a omilostnění psanci Lee a Tarence stanou svědky smrti svého bývalého přítele a parťáka. Pomohou jej pohřbít a společně se synem zavražděného muže se rozhodnou najít vraha, nebezpečného a bezcharakterního zločince Holdena, a pomstít se. K mužům se na cestě za pomstou připojí také šerif Conklin z blízkého městečka, který má s Holdenem vlastní nevyřízené účty. Společně vyrazí po vrahově stopě, než ho však dostihnou, musí se nezkušený syn zavražděného muže nejen sžít se zbraní a naučit se střílet, ale také se vyrovnat s tím, že někoho zabije. (oficiálny text distribútora)

sadlokan

Uh.Občani vezou nechtěnýho nebožtíka na hřbitov,to už sem někde viděl.Ovšem jsou zřejmě tak charismatičtí,že po nich ani nikdo nestřílí.V charismu pokračujou celej další děj,protože nikdo neodhalí,že,obzvláště do W.Nelsona by asi stačilo ťuknout prstem a upad by.Na konci to vypadá,že jako Butch a Sundance skončí rozmašírováním od mexickejch vojclů,ale když těch vojclů tak půlku postřílí,ty zbejvající je zraněný naloží na žebřiňák a pošlou do jestru.Já nevim,asi je znaj z televize ,nebo proč... ()

Dale

TV western, ktorý nemá čím zaujať. Titulný mladý hrdina pôsobí, akoby sa omylom ocitol v tomto žánri aj v tomto historickom období, absolútne tu nepasuje. Veteráni Nelson a Kristofferson tu síce pasujú, ale v tomto veku by sa už skôr mali hojdať v kresle pred saloonom, ako tasiť kolty. Záporák je absolútne bez charizmy, rovnako ako parťák šerif. Samotný príbeh je stokrát ohraný - pomsta a spracovanie nevýrazné. ()

mr.bredok

Tento film to není Sedm statatečných, nejsou to ani Nesmiřitelní, i když věk hrdinů Spravedlnosti jistě překonává věk hrdinů Nesmiřitelných. Není to dokonalý western a v některých scénách se opravdu třesete strachy aby obstarožní Lee a Torance nespadli z koně. Chvílemi se dokonce zdá, že se děj rozklíží. Přesto všechno tomu filmu dám ****. Hlavně proto, že se staříci v sedle udrželi a svým charimatickým způsobem hraní udrželi film pohromadě. A navíc Willie Nelson je pro mne odmalička parádní chlapík. ()

sud

Nikterak objevná a veskrz průměrná (i když nenudící a zábavná) kovbojka. Ale to obsazení!!! Willie Nelson, Kris Kristofferson, Waylon Jennings, Travis Tritt...chyběli už jenom pánové Johnny Cash a Merle Haggard a namísto závěrečné nepříliš povedené a zmatečné přestřelky mohli uspořádat koncert C&W Outlaws :-). 50%. ()

VMa

Docela příjemný western nabitý skvělými hláškami a odkazy na jiné filmy, které z něj činí skvělou parodii na western. A parodie na western je zase jen western. Ovšem není-li film veden jako parodie na konkrétní film, je zábava vždy o něco větší. A tak jediný důvod, proč jsem se rozhodl dát jen čtyři hvězdičky, je závěrečná přestřelka s padouchem, která mohla být provedena trochu lépe - a také to, že mohly všechny čtyři country hvězdy (Waylon Jennings, Willie Nelson, Kris Kristofferson a také Travis Tritt) dostat šanci ne jen jako herci, ale rovněž jako zpěváci. ()