Válka světů - Muzikál Jeffa Waynea

(divadelný záznam)
  • Veľká Británia The War of the Worlds (viac)
Veľká Británia, 2013, 118 min

Záznam muzikálové adaptace románu H.G. Wellse Válka světů byl pořízen v londýnské O2 aréně v roce 2012. Převyprávěný příběh vydal Jeff Wayne poprvé v roce 1978 jako konceptuální album, v tomto provedení se vypravěčem stal Liam Neeson a mezi protagonisty najdeme Jasona Donovana, Martiho Pellowa a Rickyho Wilsona. (Filmbox)

D.Moore

Je to k nevíře, ale muzikálová verze Válku světů (ano, já vím, jak zvláštně to zní) vůbec o nic neochudil. Naopak jí díky nadčasové hudbě Jeffa Waynea dala nečekaný další rozměr, když z ní udělala velkou show, která tisícům diváků naživo hravě zprostředkuje všechno, co se nám na Wellsově románu dodnes tak líbí. Je to zkrátka nářez. I s opravdovým tripodem a s Liamem Neesonem. ()

PKD

Nic proti nové generaci, ale na klasiku z r.2006...2011 to nemá. Snad jen ty lepší efekty. Liam ´Qui-Gon´ Neeson je sice fajn, ale na původního Richarda Burtona, prostě...nemá II. Sorry. Chápu, že měl Jeff Wayne potřebu to lehce předělati, ale dle mého, když je něco perfektní, tak jak to je, tak se v tom nevrtám. Můj názor. P.s. M.Pellow je docela otřesný.:-/ ()