Přechodné vědomí

(študentský film)
Krátkometrážny / Sci-Fi
Česko, 2014, 30 min

Příběh dívky, která si po znásilnění nechala vymazat paměť, aby mohla dál normálně žít svůj život. Když se ale znovu setká s viníkem, jeden z nich si minulost stále pamatuje... (Cinemax)

slunicko2

Navzdory podařeným futuristickým reáliím i celkovému pěknému designu filmeček silně poškozuje nuda, která mě při sledování provázela. ()

Dan9K

U tohoto snímku mě postihla totální ztráta paměti. Hodnotil jsem ho před rokem, teď se na něj kouknul znova, aniž bych tušil, že jsem ho už viděl a i když jsem ho dokoukal podruhé, vůbec nic se mi nepřipomnělo. Přijde mi to krajně podezřelé, asi mám umělý mozek. A přitom hodnotit jsem ho chtěl úplně stejně. Technicky je to na české poměry úžasný snímek. Námět je v pohodě. Samotný obsah je už teda slabší, a tak nějak nezbyl prostor pro seznámení se s tím, jak ta technologie vůbec může fungovat. Nějak se vlastně ten fakt, že má hlavní hrdinka umělý mozek, vůbec neprojevuje do jejího chování (krom toho, že se nemůže ožrat nebo zhulit) a celé je to vlastně tak nějak zbytečně moc o sexu. Takže beru zpět, že se umělý mozek neprojevuje v chování. Zjevně dělá umělý mozek to, že se jeho nositelka neustále touží vyspat s chlapem, který je jejím doktorem a který je dvakrát starší než ona, přestože má přítele. Ale to je jen moje interpretace. ()

klukluka

Perfektně udělané obsahové nic moc. Představitelka Jovany ztělesnění ženskosti, bohužel tohoto jejího daru nikdo další až do současnosti (2020) na filmovém plátně nevyužil. Škoda přeškoda. ()