„Pokud má člověk nějaký sen, nic nesmí zabránit, aby jej realizoval, " říká muzikantka Vladivojna la Chia, jedna z hrdinek dokumentární série režisérky Hany Pinkavové o mimořádně talentovaných mladých umělcích. Dokumenty sledují, čeho ve svém profesním životě dosáhli, jak přemýšlejí, jak realizují své životní sny, jaké jsou jejich životní priority. Všechny spojuje obrovská vůle a zarputilost, která jim umožňuje jít svou vlastní cestou. Jejich zájem a koníček se stal neoddělitelnou součástí každého z nich, je i jejich životním stylem a profesí, bez které si už neumějí svůj život představit. Cyklus autorských dokumentů režisérky Hany Pinkavové představuje pět výjimečně nadaných mladých lidí: scénografa a kostýmního výtvarníka Aleše Valáška, floristu Přemysla Hytycha, malířku Radku Tesařovou, muzikantku Vladivojnu la Chiu a houslistu Jakuba Junka. „Často mi je úzko a smutno z toho, jak dnešní pragmatická doba válcuje od dětství všechny, co vybočují z davu, co nejsou IN a nemají nejnovější mobily, tablety nebo značkové oblečení," říká režisérka Hana Pinkavová a dodává: „Talentovaní jedinci jsou často svým okolím sráženi a zůstávají osamoceni. Mám radost, že přes všechnu nepřízeň a překážky je stále mnoho krásných bláznů, kteří se nedají zlomit ve svém odhodlání něco dokázat, a přitom zůstat sví."

„Příznivé reakce diváků na autorčiny předchozí dokumenty o talentovaných dětech a mladých lidech potvrdily, jak je důležité hledat a objevovat pozitivní mladé vzory," říká kreativní producentka Alena Müllerová a pokračuje: „Proto jsme se rozhodli pro pokračování cyklu dalšími šesti díly." Nové díly představí talenty z uměleckých oborů: tanečníka Jiřího Bartovance, cellistku Terezii Kovalovou, filmaře Jana Chramostu, muzikantku Gabrielu Vermelho, divadelní režisérku Barbaru Herz a fotografa Viktora Máchu. Cyklus představí osobnosti, které vybočily z průměru a nastavily možnost žít svůj život podle jiných hodnot, než jen těch konzumních. „Vybrané osobnosti chci opět sledovat v jejich úsilí a odhodlání rvát se s větrnými mlýny, a přitom zůstat sví, osobití, nezávislí, nepodléhat trendovosti a tomu, co je momentálně většinově v kurzu," podotýká režisérka Hana Pinkavová.
(Česká televize)

bohemia_regent

1) Aleš Valášek - scénograf **, 2) Přemysl Hytych - florista **, 3) Radka Tesařová (Radu Tesaro) malířka ***, 4) Vladivojna La Chia zpěvačka a skladatelka ***, 5) Jakub Junek - houslista ****. Seriál má dvojí grafické řešení úvodních titulků, 3. a 4. díl se liší od ostatních tří - proč? 5. díl o Jakubu Junkovi si tematicky vyloženě říká o uplatnění v cyklu 13. komnata - ale nevadí, důležité je, že se povedl nejlíp. -------- (komentář 3. 6. 2015) -------- 6) Gabriela Vermelho - muzikantka ***, 7) Jan Chramosta - filmař ****, 8) Jiří Bartovanec - tanečník a choreograf **, 9) Barbara Herz - divadelní režisérka **, 10) Viktor Mácha - industriální fotograf ***, 11) Terezie Kovalová - cellistka ***. -------- V titulcích (jednotlivých dílů) seriálu uvedeno: název Jít za svým snem! (díly 1-5), Jít za svým snem (díly 6-11); rok výroby 2015 (díly 1-5), 2016 (díly 6,7), 2017 (díly 8-11). -------- (komentář 3. 8. 2017) ()

Big Bear

Tady je člověk na rozpacích co vlastně hodnotí nebo by hodnotit měl. Měl by hodnotit pořad jako formát, jeho zpracování, výpovědní hodnotu celého dokumentu, srozumitelnost atd... ale každý nutně sklouzne k hodnocení těch konkrétních lidí o kterých pořad je. A to asi není úplně v pořádku, na stranu druhou ty lidičky najít a leckdy je donutit se niterně otevřít před kamerou, to se také hodnotí ! Ze všech pěti dílů jsem viděl jen ten o malířce a vskutku renesanční ženě - Radce Tesařové (Radu Tesaro). A to jsem vlastně k Tv přišel až chvilku po začátku pořadu. Ale už jsem zůstal! To nešlo nedokoukat. V době studií jsem se pohyboval v uměleckém prostředí. Měl jsem kolem sebe lidi neskutečně talentované a pak lidi co svůj talent se snažili vydřít. Ti první byli většinou neuvěřitelně skromní a kamarádští. U paní Tesařové jsem úplně cítil jak ta potřeba umělecké realizace z ní úplně vybublává. Někdo opravdu má ten dar, přenést na plátno své pocity a své vidění světa. Její obrazy jsou úžasné ! Zajímavý je i sám její život a už jen kapitola o safari by mohla být zlatou životní nití nejednoho drsného adventuremana. U ní je to však jen malá etapa na její životní cestě, kde hlavním středobodem je malování a né projížďky landroverem savanou plné divoké zvěře.. Nechci tu psát jen o ní a určitě se poohlédnu po dalších dílech. Každopádně za díl s ní dávám 5 krásně barevných slonů. * * * * * ()