Kabát: Burlaci

všetky plagáty
Krátkometrážny / Hudobný
Česko, 2006, 5 min

MM_Ramone

Skladba "Burlaci" je v poradí treťou piesňou na jedenástom oficiálnom albume Corrida od českej kapely Kabát. Vydali ho koncom roka 2006. V tej dobe som už Kabát nijak zvlášť nesledoval. Skôr naopak. Vývoj tejto skupiny od dravého thrash metalu ku komerčnému soft rockovému mainstreamu ma odradil od toho, aby som sa naďalej o nich zaujímal. Ich tvorba ma prestala baviť. Ku songu "Burlaci" natočili profesionálne dobre zvládnutý video klip. Náhodou som naň natrafil v niektorej televíznej hitparáde. Avšak ani ním ma nedokázali zaujať. Kabáti mi už nemajú čo ponúknuť. ** ()

Jara.Cimrman.jr

Nikdo z mé rodiny nepatřil k burlakům a ani já sám netahám lodě proti proudu řeky, protože nemohu najít druhého idiota, který by můj tah vyrovnával z druhého břehu. Přesto mi nečiní větších potíží zavýt si na temný nebe, zahrát si ruskou ruletu či zaskotačit si tanec smrti s medvědem, ale tenhle seriózní klípek už mne zdaleka nebaví tolik, jako když se pivem uvolnění Kabáti svou slávou skutečně bavili. ()

corpsy

Trochu zmiernim hodnotenie, pretože ak zhliadnete videoklip, ktorý príliš nevyniká, ale jeho audio pôsobí, proste zmäknete. ()

• Režisér klipu F. A. Brabec nechal do centra Prahy přitáhnout alegorický vůz, symbolicky tažený Bulraky, na nastrojené, přes 20 metrů dlouhé soupravě se pak vezla kapela. [Zdroj: Óčko Star] (rafix)