Vassalord.

• Japonsko ヴァッサロード (viac)

Krátký film podle stejnojmenné mangy byl vydán s jejím 7. svazkem. Prapředek upírů se před 500 lety infikoval použitím talismanu a za jedinou noc vysál krev všem mužům z vesnice. Nyní Johny Rayflo žije v luxusním sídle se svými služebnými. Lovec upírů kyborg Charles J. Chrishunds dělá špinavou práci pro Vatikán a touží se stát knězem. Protože je Charles upír a bez krve žít nemůže, rozhodl se nepít čerstvou krev a vysávat pouze svého stvořitele Johnyho Rayfla. Každé jejich setkání je proto ve znamení brutálních soubojů a krve. Protože je Charles církví poslán na tajnou misi do zámoří, zabalí si Johnyho jako zdroj potravy s sebou. Skutečný cíl mise však zjistí s Johnyho pomocí až v jejím průběhu: Charlesovi je nabídnuto kněžství výměnou za Johnyho, ale Johny Rayflo dobře ví, že to není Vatikán, kdo ho ve skutečnosti chce. Církev totiž tajně probudila upíří princeznu Marii, která si přeje mít Johnyho jen pro sebe, což je pro Charlese nepřijatelné. (bergenia)

Deleatur

Plusy: Upírsky drsná šónen-ai ve steampunkových kulisách. S křesťanskými motivy. V ďábelsky rouhačském podání. Jízlivé hlášky i rozdělení rolí. Typově seme ve skutečnosti uke a teoreticky uke "Kristův pes", který ho na potkání penetroval mj. i velmi falickým velevrtákem (plus hříčka v názvu Poddaný pán). "Svět temnoty není děsivý." Mínusy: Tlačení na pilu, někdy až na hranu parodie. Mladičká (panna) Marie jako součást milostného trojúhelníku. Hodnocení: 75%. ()

Arkanoid

Veľmi netradičný buddy movie. Spočiatku tajomné. Brutálne a vizuálne pôsobivé. Dabéri na jednotku, výrazne podporujú náladu postáv. Keď sa z postáv vytratí záhadnosť, kúzlo opadne. Dej je jednoduchý, no niektoré časti budovania zápletky chýbajú a v závere si film pomôže scenáristickou barličkou. Fillery vizuálne prijateľnejšie, no aj tak by bol film bez nich lepší. Film s rozporuplným obsahom a zaujímavou formou, na ktorý nezabudnete. ()

Starletka

Krev, akce, divná animace a ještě divnější (ne)děj, který jde od ničeho nikam, spěchá a zároveň se táhne. Nevím, jestli čtenářům mangy to dávalo smysl, ale mě teda ne. 4/10 ()

SOLOM.

No v asijských anime ještě nejsem zrovna moc zběhlý, ale viděl jsem jich už dost na to, abych se utvrdil v tom, že tento kousek k těm nejlepším rozhodně nepatří. Přišlo mi to dost průměrné a to jak po stránce příběhu, atmosféry i oné brutality, kterou mi tu slibovali. Vatikánský Cyborg mě prostě nějak závratně neokouzlil. Mělo to ale snesitelnou stopáž, takže jsem se u toho ani moc nenudil – finální vyvrcholení je typickým příkladem „za dobrotu na žebrotu“ – prostě se o něj nechtěl dělit. Takže čistý průměr. ()