Stratený na Aljaške

• Česko Ztracen na Aljašce (viac)

Bratia Miles (Drew Roy) a Liam (Shane Coffey) Westovci majú problémy, pretože Miles dlhuje veľa peňazí gangstrovi Joeovi Brightovi (Jason Momoa). Aby sa rýchlo dostali k peniazom, naplánujú sled fiktívnych udalostí, že Miles bude predstierať svoje zmiznutie na Aljaške po tom, čo sa s bratom akože poháda kvôli jeho priateľke Lauren (Haley Webbová). Svoj dramatický príbeh o prežití a záchrane potom predá médiám a výhodne speňaží, z čoho zaplatí dlhy. Problémy nedajú na seba dlho čakať. Liam je totiž do Lauren skutočne zamilovaný a ani miestny šerif Jim Huxley (Cary Elwes) sa nedá tak ľahko oklamať a zviesť z cesty. (TV JOJ)

Arsenal83

Niektorí užívatelia tvrdia, že tu videli zvraty, ale ja som videl väčšinou zvratky. Dvaja poloretardi súperia o jednu ošarpanú ženskú, ošarpanú nielen aljašským vetrom, ale, súdiac podľa výrazu tváre, snáď aj vetrami ľudskými. Keby tam neboli aljašské vrchy v pozadí, tak by fakt nebolo na čo pozerať. Dúfam, že to nebola maketa. ()

baclajean

Ako vidím, veľmi rôznorodé hodnotenia. To tiež potvrdzuje, že na film sa dá nazerať z naozaj odlišných perspektív. Pokojne by som mohol dať aj 1 hviezdu, ak by som sa na snímku pozeral z hľadiska hereckých výkonov, neveľmi lepšie by to bolo z hľadiska záberov a prestrihov. Zaujalo ma však to, že sa celý film neťahal len v úrovni drámy (ktorou bezosporu je), no striedali sa pomalé pasáže s dynamickými, plus ku koncu mal divák naozaj požehnane veľa zvratov. Trocha erotiky v krátkych prestrihoch v druhej polovici filmu tiež neublíži, skôr naopak. A ponaučenie, to sa zo Sugar Mountain dá vziať tiež. A aby som nezabudol - radšej sa nestaňte dlžníkom Jasona Momou :) ()

Gilmour93

Ne. Specifický podkres na strunné nástroje, sníh, podezíravý policista a nesympatické postavy, proti kterým se obrátí vlastní podvod, z toho druhé Fargo neudělají. Grobián Momoa to svou přítomností párkrát resuscituje, ale asi by pro diváka a vůbec přijmutí filmu udělal líp, kdyby tu ústřední trojici prohnal drtičkou na dřevo. Blondýnka Anny Hutchison byla přesně ten typ, co se plazí po podlaze u regálů v supermarketu, protože hledá nízké ceny.. ()

AlistairMir

Zklamání po všech směrech. Příběh nemá grády co sliboval trailer, Jason Momoa dostane velmi málo prostoru a jeho postava se tak objevuje vždy po dlouhé době a na chvíli, osudy postav mi byly celkem šumák snad až na Liama. Šerif byl otravnější než výběrčí činže a kolem thrilleru film prošel celkem velkým obloukem. V podstatě čistokrevné drama, které místama dost nudí a nebýt Jasona, tak jsem měl problém to dokoukat. Takhle to alespoň čas od času vytunil, viz scéna v cele a závěr. S bídou dvě hvězdy. ()

Asia_Power odpad!

Všemocný Budho za co mě, do píči, trestáš? Kradu kde můžu, drogy užívám, věčně jsem vylitá jak váza, lžu všem co potkám a jako bonus se srdnatě lesbím. Za to všechno si snad zasloužím hezkej film s Džejsnem na kterej jsem se tááák těšila. No a ono hovno. Většinu filmu jsem byla nucená sledovat dva bráchy a jednu holku. Holka píchá s tupým bráchou, chytrej brácha by chtěl píchat s ní a tak čáááry mááááry nakonec jí strčí svůj válec do kosočtverce a máme tu milostnej trojúhelník. Šukačka se odehraje během plánovaného zmizení tupého bráchy, kterej se chce záhadně zjevit a všem prodat svůj příběh jak fejkově přežil v divočině, jenže je kokot, ztratí se doopravdy, osvítí ho duch sťatý a je z něj osvícenej, co nehodlá podvod dotáhnout do konce, aby ho mohl zpeněžit. Koho to sere? Všechny. Chytrýho bráchu proto, že díky němu poseděl v cele, holku proto, že je holka a hlavně to sere Džejsna jelikož ten chtěl penízky co mu tupej brácha dluží. Když se místo splátky dočká mrdnutí lopatou po hlavě, tak se zdravě nasere (jen si chvilku zdřímne v těžkém bezvědomí) a rozhodne se všechny povraždit. Úplně se mu to nepovede, nebo spíš vůbec se mu to nepovede a tak zvládne sejmout jen vyčůrákovanýho šerifa a to ještě náhodou, jelikož se mu připlete do cesty, Tím nechtěně helfne naší trojici a chvilku po mordu je rozstřílen jako cedník, aby mohl hrdinně zkapat. V celém filmu dostane tolik prostoru jako lesba na gay párty a zbytek (cca 100 minut) je nebetyčná píčovina. Kurva za co, budho, za co.... ()

• Prenasledovacia scéna blízko konca bola natočená pri rieke Matanuska na juhu Aljašky. (Arsenal83)
  • Natáčanie sa začalo 10. marca 2014 a skončilo 18. apríla. Miestom natáčania bolo mestečko Seward na Aljaške (Arsenal83)