silentname odpad!

Kam sme sa to preboha dostali? Na to, aký som veľký fanúšik sci-fi mám pocit, že dnes som videl absolútne najhorší sci-fi film za celý svoj život. A to si ani nemyslím, že preháňam. Ako si môžem dovoliť niečo také tvrdiť? Poďme sa na to pozrieť. Začneme len úvodom, ktorý nám predstavuje cez titulky naše postavy. Je to niečo podobné ako vo filme Debug. Môj problém tam tkvie v tom, že sa s nimi nemôžeme stretnúť normálne, ale ich musíme spoznať cez nejaký brífing, ktorý nám má vysvetliť kým sú. A je to len otrava. Druhý problém nastáva v momente ako ich uvidíte v ich skafandroch alebo kozmických oblekoch. A narovinu hovorím, že vyzerajú ako obrovské kovové krabice. Bez srandy. Postavy nie sú absolútne zaujímavé a ich konanie je niekedy totálne frustrujúce. Napríklad sú schopní počas celej jednej scénky na Mesiaci hrať karty o jedlo alebo debatovať o rôznych filozofických a náboženských úvahách, ktorým podľa mňa nerozumeli ani samotní tvorcovia. Dialógy sú proste otrasné a ani na chvíľu človek netuší čo sa deje. Okrem toho je film tak neskutočne monotónny, že je schopný diváka utrápiť až do spánku. Nedávno som hodnotil film Earthrise, ktorý bol monotónny jak šlak, no mám pocit, že aj tam sme videli viac dynamiky a jednania medzi postavami než tu. Tu sa dokopy celý čas neudeje skoro vôbec nič. Čo ďalej? Naši hrdinovia vidia cez oblek štýlom ako FPS-ky zo začiatku dvetisícich rokov, a nepriatelia sa zase pohybujú ako letecké počítačové simulácie zo začiatku 90-tych rokov minulého storočia. A okrem toho si človek ani nemôže nikdy oddýchnuť, lebo dialógy medzi postavami sú neustále prerušované zbytočnými scénkami, kde máme zábery na našich nepriateľov (robotov alebo mimozemšťanov, ja fakt neviem čo boli zač), ktoré iba zaberajú miesto a otravujú do stavu zúrivosti. A ak by sa ešte toto všetko zdalo málo, tak aj všetky efekty vo filme pôsobia ako z počítačovej hry z 90-tych rokov. Nemám absolútne nič, čo by som pochválil. Absolútne ale absolútne nič. Všetko tu išlo do priekopy odpadu. Príbeh, postavy, efekty, atmosféra, vízia budúcnosti, všetko. Vyhnúť sa všetkými desiatimi. Hodnotenie: F ()

kaylin

Tady už je vidět, že za sci-fi je možné označit v podstatě jakýkoli film, kde se objeví lidé ve skafandrech. Je to vlastně jediný důvod, proč o filmu jako o sci-fi mluvit, tedy kromě toho, že je plný žvástů, které se ještě snaží tvářit jako objevné, i když jsou standardním základem filozofie a samotného sci-fi jako žánru také. ()