Mladý ctižiadostivý DJ sa snaží preraziť v Los Angeles na elektronickej hudobnej scéne. (Forum Film SK)

AspireHD

Miluji hudbu, dokáži poslouchat téměř všechny hudební styly a vždy jsem obdivoval řemeslo DJů. V tomto filmu sice není ukázáno, jak přesně dělají tito lidé svou hudbu, což je trochu škoda, ale film se pomalu rozjíždí až najede do citlivé zóny a jeho samotné vyvrcholení je prostě geniální! Ve chvíli kdy začal finální song, tak jsem měl husinu, hodil audio do sluchátek a vychutnával si to, protože se to skutečně povedlo. Film není nijak sám o sobě extra dobrý, ale pro takový ten oddech před spaním nebo ráno u snídaně je to skvělé. Doporučuji tento film lidem, kteří nedokáží vydržet bez hudby, protože tohle si zamilujete. ()

FFilipCZ

Tenhle celkem průměrný hudební feel good snímek si mě získal z několika hlavních důvodů: 1) EDM je moje gusto, 2) Soundtrack je opravdu excelentní a jakmile doplňoval nějakou scénu nebo vystoupení, šilo to se mnou jak v klubu, 3) Emily Ratajkowski je sakra sexy kus ženský! Osobně se mi podařilo s tímto filmem sesynchronizovat na požadovaných 128 BPM, naprosto zapomenout na ten podprůměrný děj a prostě jsem si jen užíval skvělou muziku a pohodu, která z filmu vyzařuje. ()

Gemini

Byly doby, kdy v určitých kruzích představoval největší zlo High School Musical, jehož hlavním apoštolem byl Zac Efron. Od té doby ale uplynulo už celkem dost vody, a jmenovaný mládenec urazil docela slušný kus cesty. I tak je ale na We Are Your Friends asi největším překvapením, že navzdory lehce varujícímu obsazení, synopsi a stopáži se nedá říct, že stojí Za Kefron;) Na druhou stranu bohužel pokud jde o hudební stránku a slibovaný náhled do hlav DJů, se i přes skutečnost, že tu hlavní hrdina rozmlouvá s někdejším megaobjevem Hollywoodu Wesem Bentleyem i sám se sebou o podstatě elektronické hudby, její tvorby, a o spojení s myslí DJe i davu svíjejícího se v příslušných BPM, nedá říct, že by se tu dělo něco nad kvalitativním limitem Step Up 1 až 67 (kde se hraje jiný styl) - nebo určitými segmenty Klubu Sráčů:) A pokud jde o příběh/děj, mluvíme o úrovni lehce nad zmíněnou nekonečnou sérií Step Up. Aby to nevyznělo zle - není to provar, to ani omylem. A nutno říct, že i Emily Ratajkowski dokáže roli módního doplňku, zmítaného mezi dvěma muži, v takovémto druhu filmu zahrát obstojněji, než byste čekali od slečny, která (nutno uznat, že svým způsobem moudře) vystavila svůj veškerý kapitál na odiv hned v počátku kariéry (ano, myslím tím ten videoklip, k němuž ani nestojí za to mít puštěný zvuk). Dá se to připodobnit k Maggie Grace v Lockoutu;) Tvůrci jen poněkud nezvládli míru, do jaké má film působit vážně a jak vážné (a jak zobrazené) věci by v něm chtěli mít. Step Up je mimo technickou část věci jednoznačně přiznaná naivní šablona - We Are Your Friends se ale snaží tvářit jako seriózní drama z hudebního prostředí o nelehké cestě "jednoho z mnoha" na vrchol. A to zkrátka a dobře nefunguje, byť se samozřejmě nedá nesouhlasit s tím, že drogy jsou špatné, áno, byť by vypadaly sebevíc cool. V tomto případě víc než jindy platí, že krátká stopáž leccos zachraňuje. 50%, dejme tomu. ()

Morzael

Filmy se Zacem Efronem mají tu sympatickou vlastnost, že dostanete přesně to, na co vás navnadí trailer. Ani o píď míň nebo víc. Pokud si trailer pustíte, můžete se zcela zdravě rozhodnout, jestli je pro vás, nebo ne. Já dostal parádní elektronickou hudbou (a to ji jinak zrovna nemusím) nadupaný snímek, vyzdobený kočandou Emily a mně sympatickým Efronem. Dokonce jsem si i říkal, že má u mě film plusové body za to, jak tam všichni sem tam zobnou nějakou drogu a baví se, a nikdo se z toho nepodělá. No, nakonec to museli zkazit dalším morálně poučným zvratem, který v mých očích film o kus srazil, škoda. Každopádně, pokud vám tato hudba něco říká, určitě si to jděte užít do kina, protože zvuk to má parádní. ()

ABLABLABLA

Máte rádi electro? Máte rádi Djs? Rádi si občas trsnete nebo zapaříte v klubu (nebo alespoň dříve jste pařili a teď už na to není kdy nebo se vám nelíbí, co hrají a přijdete si na to moc staří)? Tak potom je tohle pravý film pro vás... jo dějově je to o hovně... ale upřímně, kolik filmů není? Jde o tu atmosféru a ta tady byla. Já si u filmu slušně zatancovala na mém křesle (no dobře, je to ta druhá nejlevnější židle z Ikey, co vám tu budu nalhávat, jsem chudý student) a prostě se mi přesně strefil do nálady. K tomu se dozvíte něco málo o Djingu (nemám páru, jak se to píše, či zda je to reálné slovo), že je to všechno o BPM aka jakmile dosáhnete 128 BPM, tak ovládáte celé publikum a to jak se hýbe. No a tenhle film mě prostě dostal do té správné tepové frekvence a dokonce jsem místy měla husí kůži (jakože fakt!). Jdu si hned najít celý soundtrack, něco málo znám, zbytek ale budu následující týden poslouchat v jednom kuse. Jo a prostě, kdo vyrůstal na Zacu Efronovi a jeho rolích v HSM, Hairspray atd.. tak sorry, ale prostě furt vám bude připadat sexy :) ()

• Film je historicky štvrtý najhorší debut pre film, ktorý sa odvysielal vo viac ako 2000 kinách. Priemerná tržba na jedno kino bola len 758 dolárov. Najhorší výsledok drží Jem a Hologramy (2015) s priemerom 570 dolárov na kino. (Arsenal83)
  • Známa scéna vo filme zahŕňa animáciu zobrazujúcu Coleove (Zac Efron) PCP halucinácie v luxusnej galérii umenia v LA. Na dosiahnutie tohto efektu sa použil rotoskop. (Arsenal83)

Největší propadáky roku 2015

Největší propadáky roku 2015

29.11.2015

Člověk občas slýchá zábavný argument, že nemá ten či onen film předem odepisovat, ale má si na něj udělat názor až poté, co ho uvidí. Vzhledem k tomu, že jde do českých kin zhruba 250 filmů ročně (a… (viac)