Horúčka sobotňajšej noci

• Česko Horečka sobotní noci (viac)

Mladý Brooklynčan Tony Manero žije len pre sobotné noci na miestnej diskotéke, kde je kráľom tanečného parketu. Jeho každodenný život však už nie je taký vzrušujúci. Doma sa stále háda s otcom a vo svojej práci v obchode s farbami tiež nenachádza uspokojenie. Veci sa začnú meniť, keď začne s priateľkou Stephanie trénovať na tanečnú súťaž. Stephanie sníva o veľkom svete za hranicami Brooklynu a jej plány čoskoro navždy zmenia Tonyho život. (STV)

JohnnyD

7/10 Saturday Night Fever mal byť takým predvojom Less than Zero, mal hovoriť o skazenej mládeži konca sedemdesiatych rokov, ale svojim audiovizuálnym romantizovaním disca dosiahol pravý opak. Divák, ktorý si neprečíta, o čo vlastne išlo tvorcom, tak ostáva zmätený. Je to športový/tanečný film? Alebo je to young adult dráma? Ten tón je tak zmätočný, že do posledných minút to nie je jasné. Atmosféra a hudba sú ale podmanivé. ()

kaylin

Když jsem film viděl poprvé a myslel jsem si, že to bude jen další "Pomáda", byl jsem pořádně překvapený. Ty písně Bee Gees evokují trochu jiné vyznění, ale tohle je pořádné drama, které navíc disponuje krásnými písněmi a výbornými tanečními čísly. Ale příběh hraje prim, a to je dobře, protože je výborný a skvěle natočený. ()

Anderton

Horúčka funguje aj po 35 rokoch. Je to zázrak, ale je to tak. Nebol som pri jej sledovaní ovplyvnený žiadnymi vonkajšími vplyvmi okolia, ktoré by ma tlačilo k tomuto filmu, pretože je fenoménom doby. Nežijem totižto v 70tych rokoch. Takže môžem s kľudným svedomím prehlásiť, že film z tohto hľadiska objektívne funguje. Či je to prázdna komercia, alebo skvelo zahraný odpočinkový muzikál, záleží na vkuse diváka. Ja toto disko obdobie z duše neznášam a napriek tomu som sa bavil. Takže len zopakujem, že film funguje. ()

Attta

Tento film si nikdy nezískal mé sympatie a ani nezíská. Pro někoho možná nostalgická záležitost, ale z diváckého hlediska je tohle šílená nuda. K dovršení všeho si to pusťte s českým dabingem a z průměrného filmu se vám najednou zdá, že sledujete nějakou parodii nebo grotesku a nezachrání to ani hity od Bee Gees. ()

dopitak

Frčeli Bee Gees, vystřelovací nože a afro-účesy. Travolta byl mladej, ošklivej a hubenej. Ostatní zcela nevýrazní a po pěti minutách od filmu si nepamatuju ani jejich jména, ani obličeje. Jinak ovšem s tímhle snímkem na rozdíl od Pomády problém nemám. Až na ten dost bídný dabing made in Česká televize (Jan Dolanský atd.). ()

• Námět Nika Cohna byl dlouho považován za soubor skutečných příběhů z Brooklynu. Po deseti letech autor přiznal, že šlo o vymyšlený příběh. (Terva)

John Travolta je žena!

John Travolta je žena!

10.09.2006

Tak to tedy alespoň bude v připravovaném remaku muzikálu Hairspray, kde ztvární postavu Edny Turnblad, jejíž dcera Tracy (začínající Nikki Blonsky) se zaplete do rasových nepokojů v Baltimore… (viac)