Magic & Bird: A Courtship of Rivals

(TV film)
všetky plagáty

Dokumentární snímek zachycující rivalitu Larryho Birda a Earvina "Magica" Johnsona v době jejich největší slávy. Tito dva hráči jsou dnes řazeni mezi vůbec nejlepší hráče basketbalu v historii. Bird a Johnson měli možnost zahrát si proti sobě již ve finále vysokoškolské ligy. Jejich skutečná rivalita ovšem začala až v prestižní americké basketbalové lize - NBA. Po dlouhých letech však přerostla v mimořádné přátelství dvou legendárních hráčů, kteří mají tu čest být nyní v síni slávy NBA. (Num3roO)

flaming_foot

Jeden velkoměšťan - druhej vesničan, jeden veselej extrovert - druhej stydlivej introvert, jeden z west coast - druhej z east coast, jeden černoch - druhej ,,árijec". To tyhle jejich kontrasty a vzájemná rivalita ukradly pozornost celý ameriky za dob, kdy bylo NBA vyloženě na odpis a pár dekád potom - právě teď - i mojí, když jsem o dokument zakopnul na youtube a nedokázal ho vypnout. Snímek nepředstavuje Larryho a Magica jako basketbalisty, ale jako lidi. A i když je tenhle dokument lemovanej jejich úžasnejma hráčskejma perlama křížem krážem, byly to ty jejich úžasný povahy, co mě tak zaujaly. Přes ty všechny odlišnosti jsou ti dva vlastně docela stejný.. (https://youtu.be/axbIoHqFaa8) ()