Fackující vesničanka, ale i dojemně milující maminka. Kdo ji vlastně objevil a proč zůstala v paměti pouze jako Škopková z trilogie Slunce, seno...? A jak bojovala se zákeřnou nemocí? Pořad mapuje pracovní život jedné z největších českých hereček Heleny Růžičkové. Její počátky včetně její pověstných tanečních rolí v dětství, divadelní úspěchy, mimo jiné v Revizorovi – proslulé inscenaci Činoherního klubu a zejména dvě postavy, které ji proslavily na plátně – Homolková a Škopková. Slavná komediální herečka uměla ale také dojmout – zejména v seriálu Vlak dětství a naděje jako náhradní maminka malé Věrky.  Helena Růžičková očima kolegů a přátel. (TV Barrandov)

subic

Jak už jsem psal v sérii Příběhy slavných, Helenka Růžičková byla tak výrazná a nepřehlédnutelná postava, že tím přemázla i to, že zase tak skvělá herečka nebyla. Navíc od šedesátých a hlavně pak v sedmdesátých a osmdesátých stvárnila spoustu filmových roliček, ale pak snad všechno, v čem hrála po roce 1990, už byly jen více méně sračky. Ale to důležité je, že na ní všichni vzpomínají jako na veselou a zábavnou osobu. ()