The Glass Menagerie

(TV film)
všetky plagáty
? %
USA, 1966, 120 min

Televizní filmové drama s absurdními i humornými prvky založené na autobiografické divadelní hře Tennessee Williamse z roku 1944. Amanda (Shirley Booth), opuštěná matka, se snaží dělat v dobré víře vše nejlepší pro své děti, co je ale nejlepší určuje ona. (sator)

sator

Televizní filmové drama s absurdními i humornými prvky založené na autobiografické divadelní hře Tennessee Williamse z roku 1944. Od premiéry se záznam inscenace považoval za ztracený,od roku 1999 se po něm pátralo a po mnoha peripetiích  se ho podařilo 50 let od vysílání v obnovené premiéře rekonstruovat a odvysílat  8. prosince 2016. Amanda, opuštěná matka se snaží dělat v dobré víře vše nejlepší pro svoje děti, co je ale nejlepší určuje ona.Režie Michael Elliott  v roli Amandy Shirley Booth .******************** Od premiéry se předpokládalo, že původní kopie byla ztracena. Manažer výzkumu obdržel četné žádosti k opakování této verze v průběhu let. Jeden takový požadavek přišel v roce 1999 od Broadwayského divadelního archivu, který chtěl uvolnit vysílání pro DVD. Začalo zdlouhavé vyhledávání, při kterém se obrátili na televizní koproducenty televize CBS, kongresové knihovny a různé archivy. Výsledky nebyly úspěšné. Vytvoření náhradní hlavní kopie začalo na podzim roku 2015, když při skenování databáze Susskindova panství spatřili položku s názvem „Glass Menagerie, USC“. Kontaktovali archiváře z Knihovny filmových umění University of Southern California, kteří našli několik kvadruplexových kazet, z nichž jedna byla poškozena a obsahovala šest hodin syrového záznamu. Poté objevili v internetovém archivu zvuk celého televizního vysílání. Obnovili poškozenou cívku a sladili zvuk. Obnovená premiéra proběhla 8. prosince 2016, přesně padesát let po jejím původním vysílání. ()

• Od premiéry se předpokládalo, že původní kopie byla ztracena. Manažer výzkumu obdržel četné žádosti k opakování této verze v průběhu let. Jeden takový požadavek přišel v roce 1999 od Broadwayského divadelního archivu, který chtěl uvolnit vysílání pro DVD. Začalo zdlouhavé vyhledávání, při kterém se obrátili na televizní koproducenty televize CBS, kongresové knihovny a různé archivy. Výsledky nebyly úspěšné. Vytvoření náhradní hlavní kopie začalo na podzim roku 2015, když při skenování databáze Susskindova panství spatřili položku s názvem „Glass Menagerie, USC“. Kontaktovali archiváře z Knihovny filmových umění „University of Southern California“, kteří našli několik kvadruplexových kazet, z nichž jedna byla poškozena a obsahovala šest hodin syrového záznamu. Poté objevili v internetovém archivu zvuk celého televizního vysílání. Obnovili poškozenou cívku a sladili zvuk. Obnovená premiéra proběhla 8. prosince 2016, přesně padesát let po jejím původním vysílání. (sator)