Za letní noci

(neoficiálny názov)
  • Západné Nemecko Summer Night Fever (viac)

Peter (Stéphane Hillel) a Fredy (Claus Obalski) vyráží vstříc letnímu dobrodružství plného lásky a hezkých děvčat. Jejich plány jsou bohužel narušeny přítomností Freddyho sestry Vicky (Olivia Pascal). I tak ale všechny tři čeká spousta legrace a romantických příhod na cestě do jejich vysněné destinace – Ibiza. (Grimaldi)

Grimaldon

Jak se zdá, tak i Němci dokáží natočit zábavný roadtrip. Nebo minimálně ne zcela špatný. Postavy dvou mladíku snících o krásných dívkách za slunečního svitu na Ibize jsou z počátku celkem nesympatické. Dojem nezachraňuje ani postava sestry jednoho z hrdinů. Naštěstí s přibývající stopáží mi stále víc přirostli k srdci. Teda alespoň Fredy a obzvlášť pak jeho sestra v podání rozkošné Olivie Pascal. Komu sem chtěl naopak dát pěstí byl Peter. Takový charakter s obličejem evokujícím boxovací pytel jsem už dlouho neviděl. K dobru filmu je i přes Petera nutno připsat hojné použití exteriéru v podobě například Monaka, Saint – Tropez a již zmíněné Ibizy. Takový roadtrip bych si v reálném životě s vhodně zvolenými přáteli asi zatraceně užil a film tak ve mně zanechal, pokud nic jiného, tak minimálně inspiraci na letní dobrodružství. ()