Jiří Suchý vzpomíná na jedny z nejvýraznějších uměleckých a autorských osobností československé kultury minulého století: Jiřího Voskovce a Jana Wericha. Jiří Voskovec a Jan Werich byli jedněmi z nejvýraznějších uměleckých autorských osobností československé kultury minulého století. Potkali se již během studia na gymnáziu, v meziválečném období založili a působili v Osvobozeném divadle, kde vznikla řada nezapomenutelných her, mezi nimi Vest pocket revue nebo Balada z hadrů. Na poli kinematografie je nutné zmínit především filmy Pudr a benzín, Peníze nebo život nebo Hej rup!, všechny natočené v dekádě 30. let. Jejich nadčasové dílo je stále aktuální, a to i díky specifickému a inteligentnímu humoru, originalitě a široké tematické i formální škále. Jiří Suchý v komponovaném pořadu zavzpomíná na tyto výjimečné umělce, kteří ovlivnili celé generace diváků. Společně s ním přijde Voskovce a Wericha připomenout i celá řada jejich přátel a spolupracovníků. Mezi nimi Jaroslava Adamová, jejíž herectví je s Janem Werichem nerozlučně spjato. Dále pak zpěvačka Eva Pilarová, režisér Jiří Menzel, herci Josef Vinklář a Martin Štěpánek a řada dalších. Pořad je složen z výjimečných vzpomínek výše zmíněných hostů, archivních záznamů a fotografií, které doplňuje řada nezapomenutelných písní Voskovce a Wericha. (Česká televize)

slunicko2

Formálně uctivé poněkud vlažné vyznání. 1) Původně jsem chtěl napsat, že génius vzpomíná na génie, ale některá vystoupení to zkazila._____ 2) Původní instrumentace doprovází herecké a pěvecké výkony rozmanité kvality od mizerné (73letý Josef Zíma), skousnutelně ucházející (většina) až po výbornou (40letý Martin Dejdar, 40letý Petr Vacek, 74letý Jiří Suchý). ()