„Sekretariát“ se stal velkým hitem a BoJack se konečně cítí pevný v sedle. Když jde ale o jeho osobní život, na co sáhne, to se pokazí. (Netflix)

ZeroCZ1233

Pojem "kreslený seriál" byl více jak půl století škatulkován jako ten typ zábavy pro děti, jenž stojí na lehkém humoru. Tento vzorec se podařilo víceméně narušit veličinám jako Simpsonovi, Griffinovi či South Park díky svému připepřenému humoru a lepší či horší satirizaci společnosti. V mých očích však právě třetí série BoJacka Horsemana dosáhla kompletního porušení základního popisu kreslených seriálů a to díky mnoha důvodům. Jedním z nich je skvělý a na první pohled viditelný styl, tedy zvířata chovající se jako lidé a žijící po boku lidí ve stoprocentní rovnocennosti. Ta je tak přirozená, že vám téměř ani nepřijde, že se koukáte na zvířata, to tedy musí být připomínáno maličkými stereotypy, jimiž ten či onen druh trpí. Kupříkladu v prostřihu, kdy si pejsek, jenž dělá hotelového poslíčka, hází sám sobě aporty, a těchto situací je tu mnoha a já se nad jejich originalitou neskutečně bavím. Avšak nejdůležitější aspekt je propletenost příběhu a dokonale napsaných postav, díky čemuž získáte potřebnou emocionální zainteresovanost, jež vyústí v růst několika emocí s typickými protiklady. Jednou se bavíte nad čím dál vybroušenějším černo sarkastickým humorem s popraškem nadsázky, když tu náhle dojde ke kompletnímu obratu a vy sedíte a s nevěřícím výrazem a pomale dopadající melancholií zjišťujete, jak geniálně zde funguje představení deprese a jejího dopadu na psychiku člověka, což vše vyvolává pocit o uvěřitelně napsané sondě do duší různorodých charakterů a jejich psychickému rozpoložení. Tuto BoJackovu na vrchol dotaženou specialitu jen podpoří nově zkoušené experimenty v podobě nezvyklých nápadů, až kontroverzních pohledů na silná témata společně s jejich vyústěním a zesílení vůči detailům. To vše a mnohem více je důvod, proč tu teď tak neskrývavě obdivuji tento seriál a proč mě zasáhl tak, jak se dlouho nepovedlo konkurenci ve všech myslitelných žánrech. Obdivuplných 10/10. ()

BrooksW.Here

"And one day, you're gonna look around and you're gonna realize that everybody loves you, but nobody likes you. And that is the loneliest feeling in the world." _____________ Už je to jasné - svet BoJacka Horsemana je trojrozmerný, komplexný, živý a nápaditý, pri čom ma v každej epizóde dokáže prekvapiť niečím úplne novým. Poriadne sa mi to dostalo pod kožu a väčšinu času som sa nedokázal odtrhnúť od obrazovky... Okrem toho, práca s postavami a rozličnými motívmi a témami (na ktoré si väčšina tvorcov netrúfne!) je úplne neskutočná a ohromne geniálna! Bez váhania dávam 9,5 planetárií z 10... PS: Štvrtá a jedenásta epizóda sú úplne inde a oblúkom prekonávajú všetko, čo som v tomto seriáli doteraz videl! ()

Toren

10/10. První série mi přišla jako lepší nadprůměr, u druhé jsem začal vnímat důležitost a komplexnost živoucího světa kolem tragikomických postav (a zároveň byl emocionálně víc zainteresován), no a třetí série mě naproto odpálila. Neuvěřitelně napsaná sonda do několika narušených duší a hlavně fantastická práce s motivy a tématy, na které druzí nemají koule. Jedna z nejsilnějších věcí, co jsem v posledních letech viděl - a to se nebavíme jen o animované tvorbě. ()

Toka

|| 3. série – 70% Mírné zklamání. Nějak se vytratil humor. Navíc mám z této řady mám pocit, že se dějové linky jednotlivých postav mnohem méně proplétají. I z toho důvodu fuck moment nevyvolal vůbec žádné emoce, jako v předešlých řadách. Na druhou stranu je zde později scéna, který mě poprvé za celý seriál zasáhla a posadila do depresivní židle. Jo a taky si nemůžu odpustit kritiku jedné epizody, která se svým stylem velmi podobá notoricky známé epizodě "Fly" z Breaking Bad. Ačkoliv se o této epizodě odehrávající se pod vodou píšou chvalozpěvy, mě to zatraceně nebavilo a úplně vytrhlo z atmosféry. ()

ScarPoul

Bojack je každou ďalšou sériou ukotvenejší a v zásade veľmi smutný charakter. Jeho vývin je minimálny. Veci okolo neho sa síce dejú ale on sám je nemennou konštantou, ktorá všetko pokašle. Taký Hank Moody v animovanej podobe. (Hoci Hanka mám o triedu radšej). Táto séria sa nesie na vlne úžasných udalostí, ktoré Bojack nevie ako postava naplno doceniť. Ostatné postavy prechádzajú úžasným vývinom. Nebyť posledného vtipu z 8 000 000 dolármi od Todda, páčila by sa mi punchline na konci trochu lepšie. Diel pod vodou bol ale dokonalý. V zásade považujem Bojack Horsemana za seriál na ktorý treba mať trpezlivosť a byť správne nastavený - nie je to až taká sranda ako tu píšu. Ale ocení sa krásnymi nuansami a skrytými odkazmi, ktoré potešia. Hlavne ak viete v akom svete sa to vlastne pohybujeme. 3- séria - 80% ()

• Puto vytvorené medzi mláďaťom morského koníka a BoJackom je zaujímavé, pretože sa predpokladá príbuznosť medzi morským koníkom a koňom. (Pat.Ko)
  • Keď BoJack, princezná Carolyn a producent kráčajú po štúdiu, prechádzajú okolo nápisu vedľa červeného svetla s nápisom: 'When red light is on, we are definitely not in the middle of something, Derek!' („Keď svieti červené svetlo, určite nie sme uprostred niečoho, Derek!“). (Pat.Ko)