BoJack Horseman - Série 2

(séria)
USA, 2015, 5 h 13 min (Minutáž: 26–27 min)

Will Arnett, Amy Sedaris, Alison Brie, Paul F. Tompkins, Aaron Paul, James Adomian, Maria Bamford, Jason Beghe, Kevin Bigley (a.z.), Raphael Bob-Waksberg (viac)

Jeho paměti se staly bestsellerem a konečně má svoji roli snů. BoJack je připravený restartovat svoji kariéru a žít lepší život. Pokud tedy něco nezvrtá. (Netflix)

ScarPoul

Na konci prvej série som si hovoril, že to nebude až také zlé ako sa mi to zo začiatku javilo. Zvyknúť si na tento fikčný svet, na charaktery a zároveň sledovať postupne ich vývoj vyžaduje trochu trpezlivosti a času. Ale akonáhle sa začnú charaktery rozvíjať a príbeh začne komplexne vysvetľovať nie len pocity postáv ale aj epizodky z ich životov, stáva sa z toho takmer masterpiece. Celé je to vlastne o tom - mať rád samého seba. A všetky tie veci okolo sú krásnym doplnením. Rovnako ako je pre mňa Rick and Morty seriál pri ktorom si poviem WTF a smejem sa, je Bojack seriálom pri ktorom si poviem - viem presne ako to myslíš, cítim sa rovnako. A dialógy typu : Čo sa s nami stalo? To čo obvykle. Nepoznala si ma a zaľúbila si sa do mňa. A potom si ma spoznala... sú dakedy pravdivejšie a smutnejšie než samotná realita. Druhá séria - 80% ()

ZeroCZ1233

Po skvělém nakousnutí první série do postav a jejich příběhů došlo k velkému vylepšení. Cynickým sarkasmem protkaný humor přitvrzuje, over the top sekce je zeštíhlena na skvěle vyváženou úroveň, díky čemuž se satirický pohled na téma Hollywoodu, jeho hvězd a celkové administrace, stává přesnější, trefnější a mému vkusu na humor jde přímo na ruku. Charakterům se začínají vybrušovat zásadní rysy, kde veselost spadá do uvěřitelné deprese z důsledku většího zaoblení příběhových oblouků. To vše přidalo pro BoJacka chuť a zápach, jenž minule tak trochu postrádal a já si tuto sondu do lidských duší s dobře vyváženou porcí myšlenku nerušící nadsázky začínám vážně užívat už kvůli té snaze o vymamení se z určitých klišé a dobře pojaté serióznosti. Po všech stránkách lepší a dospělejší než zbytečně přeceňovaný Rick a Morty, jehož hype je způsoben lehčím humorem a diváckou přístupností, tedy tím, čemu se BoJack výborně vyhýbá a sedne mu to jak hrnec na prdel nebo jak prdel na hrnec, to už záleží na vkusu každého soudruha. 9/10 ()

Ouwen

Nespočet easter eggů, punch-linů a vtipného wordplaye. Svět LA v Bojackovi je živej, pestrej a není v něm ani chvilka nudy. Nechybí ani plno detailů, kdy jsem si kupříkladu dal pauzu, abych si přečetl internetový článek v seriálu, co se tam objeví na vteřinu a takovejch momentů bylo fakt hafo. Postavy jsou skvostně propracovaný, komplexní a i samotnej Bojack umí nadchnout, ale potom i solidně nasrat. Jeho život je dost nahnutý a ačkoliv tvůrci ještě moc netlačí na pilu, každej moment kdy něco podělá, ve mě vyvolal úzkosti. Co je nejlepší na tom všem, tak že je zde obří prostor pro vývoj příběhu, osudovost, charaktery a kariérní postupy, takže pochybuju, že se další série zacyklí do nudy. Bojack Horseman je absolutně nedoceněný skvost. ()

Spiker01

93% je maximálně přestřelené číslo způsobené nedostatkem hodnocení, ale kdo zkrátka má tenhle humor a animáče pro starší rád, rozhodně se neztratí i v této řadě. 🐎 Na druhou stranu po několika měsících ve mně nezůstalo nic extra pamětihodného a vždycky budu mít oblíbenější, i animované, seriály. ()

UhLee

Druhá série - (7,5/10). Myslím si, že stejně jako v seriálu, tak i kvalitativně si BoJack Horseman drží pořád stejnou hladinku. Díly jsou po většinu času opravdu povedené a některé dokonce neobyčejně originální a hluboké. Moc se mi líbí, jak si seriál pořád drží stejnou tvář a neodbočuje od své vize. Je to pořád seriál, který není ani omylem pro malé děti. Je ideální pro dospělé, ale ne všechny. Ti, kteří mají rádi prvoplánový humor bez žádné pointy tady zapláčou a ostrouhají. Postavy divákovi už pomalu začínají přirůstat k srdci a to máme před sebou eště spoustu epizod. Jsem fakt zvědavý, jestli půjde BoJack Horseman pořád stejnou cestou a jeho kvalita bude setrvačná, nebo jestli budu svědkem nějaké změny. Zatím jsem s kvalitou velmi spokojen, ale pořád to samozřejmě není dokonalá záležitost, která by mě dostala do kolen. Ale pár dílům se to povedlo, takže i to považuju za známku kvalitního seriálu. Jako poslední bych zmínil camea známých herců, kteří se tady objevují. Většinou je mám problém díky hlasu poznat, ale například Daniel Radcliffe byl lahůdkou celé série. Nejlepší epizoda: Let's Find Out (S02E08) ()

• V epizóde zaznela veta: "Hey, I think you can dance." ("Hej, myslím, že vieš tancovať."). Je to odkaz na reláciu So You Think You Can Dance (2005). (Pat.Ko)