Lída Baarová – Dáma v modrém

Česko, 2010, 15 min

Réžia:

Martin Kabát

Lída Baarová (a.z.), Pavel Taussig

Dokumentární film o nejslavnější české prvorepublikové herečce Lídě Baarové. Dokument je založen na soukromém archivu sběratele Milana Wolfa a je doprovázen mluveným slovem filmového historika Pavla Tausiga. (CS Film)

Marthos odpad!

Opět zbytečný (soukromý) sestřih kusých informací a tradičních filmových ukázek na téma LB. Ledabylé páté přes deváté. Nic nového pod sluncem. Výsledný dojem takřka nulový. ()

dyfur

....žiaľ nič nové - sa tí,ktorí aspoň trocha poznajú životopis L.Baarovej -nedozvedeli.Nie zlý - minidokument,ale nič prevratné - čo by som očakával od dokumentu z r.2010. ()

LadyPupu

Baarová tady působí celkem střízlivě (oproti Zkáze krásou), ale jinak nic nového, nic převratného tento minidokument nenabízí... ()

ostravak30

Řekněme, že jsem se dozvěděl jednu nebo dvě věci, které jsem nevěděl, ale čistě proto, že jsem si je nikde nezjišťoval. Jinak se jedná o soukromé vzpomínání Pavla Taussiga. Dokument je ovšem krátký na to, aby spolehlivě obsáhl i ty ožehavé věci, byť spravedlivě řečeno se o to pokouší. ()

Krastom

Krátký sestřih o životě Lídy Baarové, na který jsem se podíval, abych měl hrubou představu o jejím filmu roku 2016 na který se chystám do kina. ()