Dva životní ztroskotanci Momo (Jacques Villeret) a Manu (Gérard Lanvin) přijdou opět o práci a zůstanou bez prostředků na ulici. Jedinou jejich šancí je sehnat nějaký výdělečný džob bez velké námahy. Pomůže jim přítel Sammy (Thomas J. Pollard), který jim uloží přivést z Amsterdamu africké sošky. Oba muži netuší, že v uměleckých artefaktech jsou ukryté drogy. Jejich odměnou za pašování nejsou peníze, ale kilo trávy. Momo a Manu zjišťují, že život drogových dealerů není tak jednoduchý, což je nakonec přivede až k loupeži drog na nábřeží Zlatníků 36 (pařížské policejní ředitelství) v převlečení za uklízečky. (curil)

Willy Kufalt

Drogoví dealeři či prodejci drog mi opravdu nemohou být svou prací ani ničím jiným sympatičtí a nechápu, proč z nich má někdo potřebu dělat přímo hrdiny filmu. Jeden z nich vedle toho neustále žvýká, hodně divoce šuká a s oblibou kouří trávu, druhý je pro změnu absolutní ňouma k pohledání. Ale dobrá, trefně to řekl Coluche ve výroku uvedeném na začátku filmu: Kdybychom se nesmáli vážným věcem, čemu bychom se pak smáli...? A rozesmát mě alespoň občas ti dva uměli, musím uznat, že některé fórky a vychytávky se jim povedli. Třeba scéna z nočního hřbitova s hláškou „Je tady mrtvo“ a následní akci v hrobce má skvělé černohumorné grády. A nejvíc jsem se pobavil, když na scénu coby speciální host filmu a otec onoho ňoumy nakráčel v uniformě legendární Michel Galabru a rozjel to nejen ve společnosti opilých poldů v obyváku skutečně velkolepě! Ačkoliv jinak tahle bláznivá jízda Bratrů v brku na mě osobně byla někdy až moc příliš bláznivá a ujetá, včetně té akce v závěrečné půlhodině, a svým stylem mi úplně nesedla. Dva příliš divocí bratři v příliš divokých osmdesátkách za mě tak za 2 hvězdy + třetí dávám navíc pro speciálního hosta... :o) [55%] ()

k4n9ur

Tento film mě překvapil. Nečekal jsem že to bude o něčem takovém ani přes ten název. Docela nadčasová komedie, která by mohla být, nebo je moderní i v dnešní době. No co si budeme povídat, dnešní komedie už mě málo kdy berou, proto jsem byl nejprve trochu zklamaný a říkal si, jestli to nevypnu. Jacquea  “Blbce k večeři” Villereta coby nuzáka co prodává a krade drogy to mě nějak nenadchlo a taky trochu šokovalo.  Pak jsem si ale řekl že to zkusím vydržet, že to nemůže být tak hrozné. Udělal jsem dobře protože nakonec se to celkem dalo a byla to docela zábava. Celkem se to rozjelo. Nebýt Villereta a Galabrua díky kterým ta podívaná stála nejvíce za to, bych se na to asi nepodíval, což by byla celkem škoda. Ale nakonec byl i Lanvin dobrý. Některé gagy mě pobavily a bylo to celkem originální. Chvílema mi to fakt připomínalo starou dobrou francouzskou komedii.  Mohlo se z toho ale vyždímat ještě trochu více srandy, i když jí tam nebylo tak málo. Taky mi tam chyběla nějaká normální hezká ženská. Za mně nemůžu dát 4 ale určitě dávám 3,5 *. Velmi slušných. Tedy 60-65% protože se to docela povedlo. Možná ještě s postupem času změním názor a ty 4 dám. ()

Martin741

Rok po vybornom Filme Specialiste 1985 mal Gerard Lanvin na konte tento sivy sedivy priemer. Par scen - cintorin - bolo dobrych, len rezisersky je to amatercina a podla imdb je najlepsi Paludov film Du Bleue  dans la tete z 1981, ktory som este nevidel. Kazdopadne reziser je neznamy dodnes, a film pravom zapadol v sivom,  sedivom priemere   : 50 % ()