Život je život

• Česko Život je život (viac)
Česko, 2015, 92 min

Réžia:

Milan Cieslar

Scenár:

Martin Horský

Kamera:

Václav Tlapák

Simona Stašová, Ondřej Vetchý, Kristína Peláková, Barbora Poláková, Tereza Ramba, Sara Sandeva, Miroslav Táborský, Marek Taclík, Petr Vančura (viac)

Hlava rodiny, zasmušilý a prísny František (Ondřej Vetchý) by po boku svojich troch dcér rád videl schopných a úspešných mužov. Lenže všetky majú veľký „talent" nachádzať si pravý opak. Najstaršia dcéra sa musí aj so svojím neúspešným manželom nasťahovať späť k rodičom a v rámci možností sa ďalej snaží otehotnieť. Prostrednej dcérenke sa zas neomylne lepia na päty iba úplní exoti a mimoňovia. A najmladšia dcéra? Tá je zas milostne úspešná až príliš. Má šestnásť, je tehotná a nevie s kým. Navyše sa začína rúcať tradičná oáza a pevný bod manželskej dvojice – dovolenka. Každý rok sa jazdí „na Mácháč", ale Jana (Simona Stašová) začíná snívať o mori. Potom sa v jej živote objaví bohémsky spisovateľ s ľahko samovražednými sklonmi, v tom Františkovom zas krásna kolegyňa so španielskými koreňmi (áno, je to ona, naša Kristína )... a začnú sa diať veci. Všetky malé príbehy dávajú dokopy jeden veľký a zábavný život so situáciami, ktoré pozná každý z nás.  Ibaže každý nevedie ešeě druhý a o dosť dobrodružnejší život ako neohrozený agent. František áno. (Bontonfilm SK)

Malarkey

Nečekal jsem, že Život je život, bude až tak bláznivá komedie. A popravdě jsem po shlédnutí filmu vůbec nevěděl, co si na první shlédnutí myslet. Každopádně nemůžu říct, že bych se nenasmál, za což musím poděkovat především Ondrovi Vetchýmu, který to neuvěřitelně zvedal. Příběh jako takový je na jednu stranu docela smutné drama ze života rodiny jednoho vcelku poctivýho tyrana. Ondra Vetchej si tu svojí postavu vysloveně užíval. Druhá strana filmu je ale naprosto parádní parodie na Bondovky, kde se prokazuje ta originalita filmu, která mě jako taková děsně bavila. Vlastně i proto nakonec filmu dávám celkové čtyři hvězdičky. Očekával jsem melancholickou komedii na způsob Láska je láska a nakonec jsem dostal chytrou, nesprostou a českou bláznivou komedii, která místy sice neví, na jakou stranu se přiklonit, ale i přesto mi dokázala udělat radost. A i to se počítá! ()

Agatha

Ani bych už nevěřil, že někdo ještě umí natočit komedii tak, aniž by se v ní mluvilo sprostě. Tady tomu tak je, a je to jen ku prospěchu věci. Stašová a Vetchý jsou veteráni a bylo jasné, že nezklamou, takže kolegové mladíčci máte se od nich hodně co učit. Ale tady to funguje vesměs všechno dobře. Občas mě nudili ty akční "007 scény", ale aspoň to trochu oživilo tu zatuchlou českou komedii. Kino bylo docela zaplněné a i ostatní se zřejmě dobře bavili. ()

MikeCool

Komedie s Vetchým? Na tom se přeci nedá nic zkazit ne? Podobné řečnické otázky jsem si pokládal před projekcí a bezprostředně po ní jsem s těmito otázkami zpětně souhlasil. Je vskutku pravdou, že kdyby hlavní postavu ztvárnil někdo jiný, než Vetchý, výsledek by na oko nevypadal daleko tak dobře a hlavně zdaleka ne tak humorně. Je to jakási mozaika vícero příběhů, odehrávající se v jedné rodině, které se samozřejmě na konci vyžehlí jako v americkém mainstreamu. Americké špionážní vsuvky mě též pobavily. Příjemná oddechová komedie z Čech. ___ (Cinestar, Hradec Králové) ()

Necrotongue odpad!

Férově přiznám, že jsem si k filmu sedal s velmi nízkým očekáváním, a zpočátku jsem si chvilku myslel, že to byla chyba, protože jsem se několikrát zasmál, a větu: "Lžeš a souložíš za našimi zády!", jsem si dokonce zapamatoval. Pak už šlo ovšem všechno z tlustejch do tenkejch a nezachránila to ani Frekvence 1. Scénárista Martin Horský má zřejmě rád Belmonda, protože napsal českou verzi Muže z Acapulca, přičemž výsledek byl fakt příšerný. No, ale každopádně jsem o zážitek bohatší, i když je to jeden z těch, které si netoužíte zopakovat (pokousání libovolným zvířetem, vyhořelý byt, návštěva exekutora, šlápnutí na mořského ježka a podobně). ()

bourec

Musím přiznat, že já zase nechápu to nízký hodnocení.Je to odlehčený jak prase.Ta parodická linie film trochu hází jinam, a hodně mu to prospívá.Za poslední dny jsem skouknul několik českejch starších filmů,a když porovnám,jak tady hvězdicujete třeba film Černí baroni,veskrze průměrnou ptákovinku, tak Cieslarův počin je asi za sedm hvězd.No neva.Je to stejný, jako když přijdete na Spartu, a povzdechnete, že je zase slabá návštěva.A soused vedle sedící pokývne, ale vzápětí dodá, že hlavně ,že jsme na fotbale my,věrní.Tak asi tak.80%. ()

• Film vydělal 32 760 954 Kč a v kinech ho vidělo 258 274 diváků, což z něj dělá nejúspěšnější český film roku 2015. (Zdroj: Unie filmových distributorů). (Pedronaut)
  • Scény na pláži se natáčely ve Starých Splavech. Jinak se natáčelo v Praze. [Zdroj: filmovamista.cz] (SONY_)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

09.07.2015

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 9. do 15. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)