Summerslam 2014 se uskutečnil 17. srpna 2014 v Staples Center (Los Angeles, Kalifornie). Na kartě se sešlo devět zápasů.

1) Kickoff: Rob Van Dam vs. Cesaro
2) The Miz vs. Dolph Ziggler (Intercontinental Championship Match)
3) AJ Lee vs. Paige (Divas Championship Match)
4) Jack Swagger vs. Rusev (Flag Match)
5) Seth Rollins vs. Dean Ambrose (Lumberjack Match)
6) Bray Wyatt vs. Chris Jericho
7) Stephanie McMahon vs. Brie Bella
8) Roman Reigns vs. Randy Orton
9) John Cena vs. Brock Lesnar (World Heavyweight Championship Match) (TheSpearCZ)

JJ.Gibson

Nevím jestli je to tím, že stárnu nebo tím, že wrestling už dávno není tím, co býval, ale letošní Summerslam byl k pláči!!! Jediné, co stojí za zmínku byl zápas Stephanie McMahon s Brie Bellou, protože kolem sebe měli takovou tu klasickou zápletku, propracované nenávidění, zradu a vše to, co právě z wrestlingu dělá tu skvělou show, která vyvrcholila jejich vzájemnou konfrontací!!! A pak tu máme Beasta Brocka, který rozbil Cenu do posledního kousku, 16x German Suplexů a 2x F-5 hovoří za vše! Dohromady to dává akorát na ty dvě hvězdičky... ()

ortoncz

Takže nejprve získal překvapivě IC titul Ziggler, což je pro mě velké plus, ale oba umí předvést lepší zápas, Další změna titulu byla v ženské divizi mé hodnocení je stejné jako u předešlého zápasu. Jericho vs Wyatt mnohem lepší zápas jak na BG, ale nic extra. Jednoznačně nejlepší zápas večera předvedli dva bývalí členové Shieldu Ambrose a Rollins, výborné momenty i úžasný výkony, není co dodat. Stephanie předvedla velmi dobrý výkon a pro mě očekávaném heelturnu i vyhrála. Reigns vs Orton, Randy táhl celý zápas a Reigns díky němu získal momentum, ale pokud bude wwe z něho udělat main eventera musí ještě hodně přidat. A hlavní tahák WWE World heavyweight championship - Brock velmi překvapivě dominoval celý zápas a naprosto zničil Cenu. úplně odlišný zápas od roku 2012, jako zápas to bylo slabé, ale po příběhové stránce naprostá bomba. Takže Summerslam 2014 je pro mě lehce nadprůměrná show 70% ()

AlistairMir

Zdravím všechny fanoušky wrestlingu další velká akce tentokráte dokonce Summerslam je za náma některé zápasy byly vydařené více jiné o krapet méně a já jako vždy jsem si jich pár vybral u kterých sdělím své pojmy a dojmy takže pozor budou tu SPOILERY. Komu to nevadí ať čte dále jdeme na to : První zápas o kterém se zmíním byl o titul Interkontinentálního šampiona. Vyzyvatel, kterým je můj oblíbenec Dolph Ziggler se tak snažil sebrat pás stávajícímu šampionovi kterým je The Miz. Zápas to byl svižný, technický a upřímně jsem čekal, že zákeřňák Miz si titul vzít nenechá. Opak byl však pravdou a Dolph Mize po necelých osmi minutách nekompromisně ukončil, rozhodčí odplácal raz a dva a tři a nový šampion byl k mé radosti na světě. The Miz na druhou stranu radost neměl vůbec a nevěřícně seděl uprostřed ringu a držel se za hlavu jelikož ho za a) bolela a za b) opravdu nechápal co se stalo. Další zápas o titul byl pěknou podívanou a to doslova jelikož se jednalo o titul Divas což znamená, že se utkala děvčata a to rovnou dvě největší kočky co momentálně ve WWE jsou. Vyzyvatelka Paige a šampionka AJ Lee. Obě mám rád, oběma jsem fandil. Zápas byl našlapaný emocema jelikož tyhle dvě holky mají docela zajímavej vztah jako na houpačce. No momentálně se obě nesnáší takže bylo o zábavu postaráno. AJ měla během zápasu lehce navrch a nakonec chtěla Paige donutit odklepat, když jí nasadila svůj zakončovací chvat nebo spíše páku. Paige se ale povedlo z páky dostat, následně si AJ přehodila do lepší pozice a práskla s ní o zem takovým brutálním DDT, že bych skoro, věřil, že AJ následné bezvědomí ani moc hrát nemusela :-D každopádně Paige zvítězila a aby toho nebylo málo tak bezvládnou AJ objala a políbila se šíleným výrazem ve tváři. No hormony všech vylétly v tu chvíli nahoru a vypadá to, že WWE nám hodlá servírovat skoro až lesbický lásko-nenávistný vztah protože tyhle dvě se k sobě chovají vážně ehm zvláštně...AJ se po chvilce probrala a tvářila se po ztrátě titulu podobně jako Miz akorát jí to slušelo více. Následoval souboj vlajek kde "rus" Rusev porazil k mé velké nelibosti američana Jacka Swaggera když nejdříve ustál jeho páku na nohu a následně nasadil Swaggerovi svůj "rovnač zad" . Jack je bojovník a neodklepal takže se nevzdal. Jenže nám bolestí omdlel a to znamenalo výhru Ruseva chjooo...no nic dále. Dva bývalí členové týmu SHIELD stanuli proti sobě. Na jedné straně Dean Ambrose a na druhé straně zrádce a mizera Seth Rollins. Oba dva jsou mladí a mají veliký potenciál. Tento zápas to dokázal zcela jasně a bylo opravdu na co se dívat se silnejma momentama na obou stranách. Navrch měl Dean a také by si výhru zasloužil protože za zradu které se Seth dopustil na týmu SHIELD by si zasloužil dostat pořádně po tlamě ALE...kde se vzal tu se vzal Kane a Deanovi pohnojil co mohl. Ten pak ve chvilkové nepozornosti dostal od Setha kufrem po palici a bylo vymalováno. Vítězem se tak stal Seth Rollins opět díky křivárně ale stejně toho chlapíka nejde nesnášet má styl :-) Dále se utkal lídr Wyattovic rodiny Bray a proti němu Chris "Y2J" Jericho. Bray Wyatt chtěl Chrisovi vrátit porážku z minulého velkého turnaje a to se mu nakonec v tomto velmi pěkném zápase podařilo. Bray Wyatt je ukázkový případ silového wrestlera a padoucha, kterého ale dav má v oblibě a bude zajímavé ho dále sledovat. Chris už má největší okamžiky své slávy za sebou, ale stále patří ke špičce a opět předvedl parádní výkon i když odešel poražen. Dále musím zmínit souboj dvou mojich největších oblíbenců : Bývalý lídr již nefungujícího SHIELDu Roman Reigns VS Randy "Viper" Orton. No co dodat nevěděl jsem komu fandit oba jsou pro mě skvělí ale přál jsem nakonec více Romanovi protože přeci jen Randy je legenda a dokázal ve WWE už vše co se dalo tak proč nedopřát chvilku slávy nové krvi. Každopádně Randy měl celý zápas navrch a když potom jako blesk z čistého nebe přiletěl jeho ukončovací chvat RKO, čekal jsem konec. Roman se ale odpočítat nenechal a chvilku na to sám Randymu uštědřil svůj zakončovací chvat SPEAR a bylo vymalováno. Randy Orton byl poražen a Roman Reigns si tak připsal největší vítězství kariéry od doby co se rozpadl SHIELD. Parádní zápas a dle všeho je jen otázka času kdy z Romana WWE udělá nového šampiona má pro to všechny předpoklady tak kdo ví třeba už letos. No a poslední zápas...Šampion John Cena obhajoval své dva tituly proti soupeři kterým byl Brock Lesnar (mimo jiné exšampion UFC) . Lesnara respektuji za to co dokázal, být šampionem ve wrestlingu je jedna věc ale stát se šampionem i v UFC které je 100% pravé to je něco jiného a žádný jiný wrestler to nedokázal takže respekt ano, ale stejně ho opravdu nemám rád a doufal jsem že prohraje. Jak každej ví WWE je show a zápasy jsou domluvené (pokud to čte nějaké malé dítě tak se hluboce omlouvám ale fakt je to domluvené) takže zápasy jsou připravené předem. A já nedokážu pochopit proč byla připravena takováto kolosální nuda a navíc John Cena je legenda a to jedna z největších 15-ti násobný šampion a zaslouží si respekt. Neměl by být tedy poražen tak jako zde. Lesnar vlastně celej zápas dominoval a to stylem přehoz, minuta chození kolem Ceny a chechtání se, přehoz, minuta chození kolem ceny a chechtání se , přehoz....a to prosím 15x (jop pochopili jste správně proč 15x ) .... zápas měl 16 minut a za tu dobu dovolili Johnovi jednou ukončovací chvat v půlce zápasu a jednou jeho druhej ukončovací chvat na konci. Jinak mu nedovolili předvést nic a byl za boxovací pytel. Lesnar i Cena jsou špičky a já nechápu proč zápas o šampiona je fraška kde se za 16 minut sejde dvacet chvatů a když to přeženu tak deset minut se koukáme na to jak Lesnar chodí po ringu a směje se místo aby něco dělal. Trapas a nuda. Každopádně vyhrál jelikož se z Johnova ukončovacího chvatu na konci zápasu dostal a dal mu svůj ukončovací chvat. Shrábl tedy tituly a je šampion a vítěz nejnudnějšího zápasu co jsem letos viděl. Tohle si John fakt nezasloužil a to nejsem jeho extra fanoušek každopádně za mě fraška a kdo to takhle vymyslel by zasloužil ukončovací chvat také...i přes tuhle vadu se jednalo o parádní event a já jsem spokojen. Kdo to dočetl opět celé má opět můj obdiv a na viděnou u další wrestlingové show. () (menej) (viac)

Bobik9

MIZ VS. ZIGGLER - 3* - Solidní začátek. Dva celkem zábavní wrestleři, kteří neustále plní tu nevděčnou roli věčně druhých. PAIGE VS. AJ - 1* - Opakuji se, ale Paige je totální ztráta času. Smrt divas divize. RUSEV VS. SWAGGER - 4* - Hodně dlouho se nestalo, aby mě nějaký výsledek zápasu překvapil, ale tento ano. Hodnotím velmi pozitivně především z důvodu celého příběhu a jeho vývoje. AMBROSE VS. ROLLINS - 5* - Pro mě totální top celé show. Dva obří talenty, kteří předvedli neskutečnou zábavu! Celý jejich příběh je hrozně zábavný a já se těším na vývoj kariér těchto dvou. WYATT VS. Y2J - 3* - Chris Jericho je zpátky v plné parádě, Wyatt je supertalent, ale chemie mezi nimi podle mě moc nesedí. BRIE VS. STEPHANIE - 3* - Steph po deseti letech v ringu, to stálo za to. Na divas match to bylo velmi kvalitní a příběhově propracované. RANDY VS. REIGNS - 3* - Skoro bych dal i 2*. Push Reignse je nesmyslný. Je to zajímavá postava, ale jsou tam lepší frajeři. Na Randyho úroveň rozhodně nemá a trochu mě štve, že ho tolik WWE protalčuje. CENA VS. BROCK - 4* - Druhý šok pro mě. Totální dominance a tvrdost. Čekal bych ale od podobných soubojů více. ()

xardix

Od Summerslam 2014 jsem čekal daleko více. Show dominoval zápas Ambrose x Rollins, ke kterému se dlouho schylovalo a který téměř neměl hluchá místa. Hned v závěsu byl zápas Stephanie McMahon x Brie Bella, včetně zajímavého rozuzlení. Za zmínku rovněž stál zápas Orton x Reigns, který se po pomalém úvodu rozjel. Ostatní zápasy byly jen výplní a "hlavní zápas" Lesnar x Cena byl jednostranný až pláci. ()

• Brock Lesnar není jen několikanásobným  šampionem WWE. Je jediným WWE wrestlerem, který naplno prorazil v ultimátních zápasech MMA, a jediným, kdo dokázal v nejprestižnější MMA organizaci UFC získat titul šampiona. Další wrestleři, kteří zkoušeli štěstí v MMA, jsou například Batista nebo Bobby Lashley, ani jeden však nedosáhl Lesnarových úspěchů. (AlistairMir)
  • Oficiálními skladbami show jsou písně „Sunshine“ od Teddybears, „GDFR“ od Flo Ridy a „Lights Go Out“ od Fozzy. (TheSpearCZ)
  • Summerslam se tentokrát konal v Los Angeles, zápasy probíhaly ve Staples Center aréně. (AlistairMir)