Severný pól, magický domov Santu Clausa (Robert Wagner) a pani Clausovej (Jill St. Johnová), sa rozrástol na obrovské veľkomesto, napájané kúzlom sviatočného šťastia zo všetkých kútov sveta. Lenže všade sú ľudia príliš zaneprázdnení na to, aby strávili Vianoce spoločne, a mesto čelí veľkému problému. Kto pomôže zachrániť drahocenné vianočné tradície? Malý Kevin Hastings (Max Charles) by možno vedel pomôcť, ale najprv musí presvedčiť svoju mamu Chelsea (Tiffani Thiessenová), aby si konečne našla čas a znova objavila stratené čaro Vianoc. S malou pomocou sympatického učiteľa Ryana Wilsona (Josh Hopkins) , tajomnej elfky Clementine (Bailee Madisonová) a gospelovej speváčky Josephine (Candice Gloverová), Kevin odvážne zapojí mamu do svojho plánu a presvedčí svet, že aj malý chlapec dokáže zmeniť myslenie ľudí. Všetkých presvedčí, aby nepodceňovali oslavy najkrajších sviatkov roka a spolu so svojimi rodinami, blízkymi a milovanými znova našli strateného ducha Vianoc. (TV JOJ)

chrispe

Zde mi přišla (narozdíl od druhého dílu) malá elfka míň trapná. Asi proto že neměla takovou tendenci se šíleně pitvořit. Hlavní dvojice celkem sympatická, i když ty pohledy Tiffani Thiessen dovedou fakt zabíjet a říkají: Dej si na mě pozor... jsem mrcha! To mi nikdo nevymluví. Zkrátka vypadá tvrdě a nepřístupně. Líbil se mi "příběh" Ernieho a Penelope. Jinak se jedná o průměrný vánoční film, kde je sníh a to je velký bonus. ()

Marze

Funguje to jako zábavný a sladký film pro fanoušky vánočních filmů. Má magično, elfy, romanci a sváteční atmosféru. shlédl jsem o vánocích na televizi Seznam. ()

Shredder

Hallmark prichadza s dalsou originalnou tvorbou, tentokrat opat s vianocnou tematikou. Problem je v tom, ze podobne ako Hollywoodske trhaky, tak aj televizne filmy maju svoje klise a u tych vianocnych to plati dvojnasobne. Zvyknu sa tocit okolo dvoch motivov - Santa/Severný pol ma problem a osamoteny clovek najde lasku svojho zivota. V druhom pripade zvycajne ide o workoholickeho rozvedeneho rodica, alebo podobnu alternativu, pricom vzdy to konci vianocnym zazrakom. To je aj pripad Northpole. Neoriginalny dej a zapletka, ktore ste videli uz 100x sa tu opakuju bez hanby. Co vsak filmu nemozem upriet, je prijemna atmosfera a sice lacne, ale zaujimave pocitacove efekty a kulisy, ktore tomu dodali smrnc. ()